Споделена история от Тинейджърски

Да му вярвам ли?
Здравейте, аз съм на 16 години и искам да ви помоля за съвет..Ходех известно време с момче.. което наистинаа много ценях и на което много држах..Така като работата му изискваше пътуване, следях всяка негова крачка.. какво ли не не преживях за да отида при него и да чувствам прегрдките му.. В крайна сметка го хванахме на тясно с бившата му, която му се разсърди защото съм я била намерила в скайп.. така като тя му пишеше смс-и .. и в крайна сметка той избра неяя... беше много болезнено за мен така като преди това трудно бях способна да повярвам на момче.. по простата причина, че им знам номерата.. но влюбиш ли се, просто се заслепяваш.. и си мислиш че всичко е наред, докато не рухне.. след тфа ми звъня каза че е сгрешил и още нз си кво.. аз колкото и да го обичах и да продължавам се държах възможно най-гадно.. казах му ужастни неща от р0да на ''Невиждам за к'в0 ми звниш.. да ми разваляш куп0на ли.“?! Ай глей си там уная и не ме занимавай с глуп0сти..'' обещава ми да се промени.. да напусне раб0та.. и още много.. но вече не съм способна да му вярвам..И знам, че достойнството ми няма да ми позволи да се върна при него.. дори на колене да ми падне си мисля, че ще се изсмея и просто ще си отида.. сдржайки сълзите си.. Проблема е, че сегаа има подобна история.. само, че неговата бифша ме намери.. а момчето е катег0рично, че иска да бъде с мен.. незнам дали да му вярвам, а и вече си мисля, че дори някой наистина да ме обича.. и да ми го казва.. не бих могла да му повярвам, и ще си испусна шанса...Напоследък разбрах страшно много за жив0та.. не г0в0ря само за люб0в и момченца.. имам предвид сериозни раб0ти.. като това че майка ми е на легло0 и се налага да я гледам.. като това че братовчед ми влезе в затвора.. като това че мой много добър птиятел почина.. и така тези неща наистина ме карат много да се замислям преди да направя каквото и да било.. винаги съм държала на силният си характер.. и на това, че той ми позволява да вярвам, че бих успяла във всичко.. Незнам какво да правя и незнам на кой да се доверя вече.. Имам чувстфото че не трябва да вярваш на никой и да се бориш сам в тоя жив0т д0като не си сиг0рен че всичко ще бъде наред.. ии въпреки всичко трябва да мислиш и да се бориш с/у тези които искат да ти направят зло или както моята реплика '' Едни се борят за жив0т, други за това да им г0 съсипят'' ..

Коментари

1.   Не!!!

2.   Разбирам те, мила. Аз след изневярата на моя приятел, с когото бяхме заедно от деца, престанах да вярвам дори във собствените си преценки. Но знаеш ли, аз сама се опровергавам понякога като си казвам следното: щом аз съм повярвала в някого, въпреки че той ме е предал, значи има някой, който би повярвал в мен. Това, което трябва да направя, е да го намеря и да не го предавам на свой ред, за да изляза от порочния кръг. Не мисли, че си единствен вид във вселената - доверчива и предана - има и други като теб, като мен...Вярвай, че ще откриеш човек, който има твоята душевност, и че ще бъдете щастливи заедно.

3.   Да се надяваме. Лошото е, че се ядосвам сама на себе си за това, че го позволявам..