Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка
Здравейте! Пише Ви момиче на 16, което има нужда от съвет! Става въпрос за най-добрата ми приятелка. Тя е на 15. Нейното семейство се държи отвратително с нея.. Баща й я бие редовно, псува я, говори й какво ли не, направо е някакъв ад. Веднъж станах свидетел на една такава случка. Баща й се прибра и още от врата започна да я псува. Колкото до майка й.. Тя пък въобще не се интересува от нея. Много се притеснявам за приятелката си, на няколко пъти правеше опити за самоубийство.. Какво ли не говорихме, много пъти ми обещаваше, че ще стиска зъби, че няма да направи някоя глупост, но...Нищо.. Не знам какво да правя, не искам да я загубя, много сме близки, абсолютно всичко си споделяме, вече 6 години сме неразделни и не мога да допусна тя да си причини нещо.. Кажете ми как да й помогна?

Коментари

2.   Леле все едно съм го писала аз. О. о Абсолютно същото. Ще ми се да зная какво да направя, за да помогна на най-добрата ми приятелка, също така и на вас двете. Но уви, не мога. :( Само като се сетя и избухвам в сълзи. Никой не го заслужава, наистина. Преминала съм през това и знам какъв ад е, обаче извадихме късмет и се отървахме от, буквално, лудия ми баща. Сега с майка и сестра ми и да искам, не мога да говоря. Затова чувствам най-добрата ми приятелка като сестра, тя ми е най-скъпа. Надявам се всичко да се нареди, преди да е станало твърде късно и да няма повече хора със същата участ. :):

3.   отидете в закрила на детето

4.   Кажи на майка си и отидете до социалните.

5.   Говори с вашите да я осиновите! Ако може естествено!

6.   Не те съветвам да прибрягвате към това, което казаха другите коментирали. Могат сериозно да се объркат нещата и на баща и ще са му нужни не повече от 5 минути, за да не видиш най-добрата ти приятелка отново. Не знаеш на какво са способни хората като него.

От Номер 1

7.   говори с приятелката си и я посъветвай да се обади на номер 116111