Споделена история от Тинейджърски

Трудно ми е !
Здравейте ,
по принцип сама се справям с проблемите си , но понякога просто идва момента , в който искам да кажа всичко което прави живота ми труден.
Аз съм на 15 години. Преди живеех в България сега живея в чужбина.Майка ми и баща ми са разведени. Местили сме се два пъти. Разбира се във всеки град намирах нови приятели и разбира се винаги трябваше да се разделям с тях. Няколко години живях с баща си , който е един от най - добрите ми приятели и останалата част от семейството (баби, дядовци , братовчеди и . тн). А сега живея с мама. Причината е работата им (намират подходящи работи в други страни). Признавам че имам всичко което искам ! (Прекрасна къща , прекрасна майка , прекрасни дрехи). Но където и да съм винаги нещо липсва. Винаги единият родител ми липсва , или нямам приятели или нещо друго. Чувам се с баща си и приятелите си по телефона, но всеки път когато ги чуя ми се иска да заплача. Другото, което ужасно ми тежи , е че ще се връщам в родината си , в прекрасния ми град , при останалата част от семейството си само един път в годината. Аз няма да се предам никога , и съм благодарна за всичко което имам ! Само исках да споделя с някого.
Мерси

Коментари

1.   Съчувствам ти, аз лично смятам, че когото един брак не върви не трябва да продължава. Но.. от развода страдат невинните деца. Те имат нужда от любовта на двамата родители. Нормалната семейна обстановка спомага на всеки човек да израстне в стойностна и уравновесена личност. Но.. понякога в живота нещата не стават точно както ги искаме. Тогава ни остава да се борим, да погледнем на нещата малко по оптимистично и да не се предаваме. Учи се, гони своите мечти и интереси. Живота тепърва е пред теб. Хубавото все пак е, че ти имаш двама родители и че те и двамата макар и разделени се грижат за теб! Успех!

2.   Благодаря ! От малка гоня мечтите си и за това още съм в ред :Д
Надявам се поне с мойте деца да не е така , колкото и да обичам родителите си
Мерси , отново

3.   Аз съм в почти същото положение баща ми е в чужбина аз живея с майка ми коят0 е на легло0 :) и к0ят0 гледам.. местила см се 2 пъти и см се отделяла от приятелите си да много е трудно да се адаптиераш към чуждо място и така нататък...най -трудна е раздялата.. ама незабравяй, че всичко се преживява :) Всичко това ни прави по -силни.. по - независими и по - добре общителни.. Всичко ще се оправи.. това всичкото ще ти донесе повече сила в характера както стана при мен..Нали знаеш ''Всичко което не ни убива, ни прави по - силни'' :) Важното е ти да не се отчайваш и да не се предаваш!

4.   Може и да нямаш вина за случващото се в животта ти, но трябва малко да се замислиш, човек особено ние 14-16 г.
една тогава, когато осъзнаваме, че правим грешки и грехове, тогава те ни се зачитат .. всеки човек си има свойте проблеми в животта, кой финансови, здравни, дори социялни ..
мисля, че няма човек на земята, който живее на тази земя просто ей така .. все някога бог ще направи някакъв спад в животта ти, стига да си много търпелива, и взамивимост от самия себеси, няма значение в какво вярваш, бог, алах, буда, няма значение и дали си Българка, ром-ка, туркиния..
хората се делят на доби и лоши хора...
не знам с какво ще се промениш, но трябва да направиш нещо по въпроса, и запомни винаги бъди себеси, и такава каквато си всъщност