Споделена история от Тинейджърски

Как да стана актриса?
Това е най-голямата ми мечта още откакто бях малка. Сега съм на 16 години. Ходила съм на всякакви курсове, кръжоци, изнасяла съм представления в местния театър. Но живеем в малък град, просто и да искам, няма как да стана известна, а и в България киното умира.
Всичко обаче се промени. Миналата година майка ми замина за Лондон да работи (тя е лекар) и сега й плащат доста добре. Аз останах тук, за да уча, но тя каза, че когато реша - мога да се преместя при нея, а ще завърша задочно тук. И това означава наистина много за мен. Знам, че там имам възможност за много по-големи изяви. Но моята мечта е да бъда кино или телевизионна звезда. Аз наистина имам талант, не си го измислям, много хора са ми го казвали, дори професионалисти... не искам да го пропилея. Ако не бъда актриса - просто няма какво друго да съм, защото това е единственото, което всъщност искам. Притежавам всички нужни качества (не се хваля) и просто ми трябва място, от което да започна (не България). Не ми казвайте, че първо ще е добре да си взема висше или да уча актьорско майсторство като висше, защото в световното кино на 25 вече си стар, за да си изгряваща звезда. Вижте Ема Уотсън, или Блейк Лайвли, или изобщо който там си изберете. Всички започват от 17-18-годишна възраст. Говоря английски перфектно, сега и заминавам да живея там. Казвали са ми, че трябва да намеря актьорска агенция или агент, но как точно се прави това, не знам как да започна... Моля ви, помогнете ми! Разкажете ми повече, ако знаете и ме насочете!

Коментари

1.   След като имаш талант, Лондон ще ти предостави възможностите да станеш известна. Там не ти трябва да висше, дори и средно не ти трябва, за да станеш актриса, ако имаш талант. Някой трябва да те забележи. Ако си упорита, ще успееш!
Успех!

2.   Когато станеш ''известна'' (АКО) няма да искаш изобщо този живот.
Всеки един от нас е искал да стане актьор/актриса, но уви, само 10% от 100 са успели. И аз уча актьорско, от 10 годишна ходя. Вече 9 години, но само за удоволствие.
Все пак късмет. Ако имаш наистина талант и там учиш актьорско те сами ще те забележат. Първоначално няма да е нищо особено - ще те канят за участие в ТВ реклами. Не очаквай да отидеш и веднага да започнеш да снимаш филми. Няма как да стане просто. Започва се от малкото, не се опитвай да летиш нависоко, прекалено бързо. Защото и толкова бързо се пада :)
Успех са кариерата, стискам палци за още един световно известен от България! :)

3.   Виж какво, след като си само на 16 и не си живяла досега в чужбина, няма как да ти е толкова перфектен английският, най-малкото ще имаш поне някакъв акцент. Когато отидеш в Англия, работи в посока усъвършенстване на езика и изчистване на акцента, ако искаш да увеличиш шансовете си! :) Не забравяй, че там освен повече възможности, има и много повече конкуренция. Дори конкуренцията е смазваща и трябва изключително много упоритост и труд, а не само талант. Казвам ти го, защото ми звучиш твърде самоуверена (в което няма лошо) и просто е хубаво да имаш реалистичен поглед на нещата и да се подготвиш психически, че не всичко е толкова лесно. Понамали самочувствието, но запази упоритостта си и ти пожелавам успех да ти провърви! :)

5.   Не съм запознат къде трябва да ходиш, за да станеш известна, но със сигурност не е в България.
Лично аз бих избрал Америка, Холивуд, където има реализация на актриси/актъори.
Късмет и дано успееш :)