Споделена история от Тинейджърски

КУЧЕ, НО КАК ??
Здравейте,искам да си взема кученце и виждам, че в интеренет има доста хора,който предлагат малки сладки кученца,но проблема е, че наште не искат животно в къщи и то куче :Х Незнам как да ги обедя,говорих им супер много неща за да ги разобедя, но никакъв ефект.НЕ искат куче,защото ще цапа в къщи това е главната причина и къщата щяла да мирише на куче :Х.Ако имате някаква идея споделете.Мислех да взема тук между етажите има нещо като стаички и там да го поуправя и там да стои през повечето време,ама незнам май не е добра идея.Съжалявам, че ви занимавам, но ако имате идеии споделете или някакъв съвет многоо искам куче искам да помогна поне на един сладур да бъде обичан и да има семейство.

Коментари

1.   И аз искам куче.Аз ги убедих като им казах ,че ще минавам с прохосмукачка всеки ден ,ще му мия,ще го извеждам.Казано на кратно аз ще съм тази,която ще се занимава с него.Успех

2.   Да къщата ще мирише на куче.Да ще цапа и всичко ще е в косми.Мястото на кучето е в двора не вътер при хората.Ако нямаш двор нямаш куче!Ако както леко се подразбира живееш в блок не си и помисляй да го държиш м/у етажите и да замърсява и мирише във входа.Това е престъпление така да знаеш.Като искаш да рискуваш с кучешки тении дръж си го дома не във входа да разнася паразити по малките деца.Ясно?

3.   Хайде, хайде. Едно куче е хиляди пъти по-чисто от човека, ама както и да е. Идеята за стаичката между етажа не е добра, защото кучето е живо същество. Има нужда от пространство. Там само ще се мъчи. Да, ти ще си имаш куче, но то няма да е щастливо така. Пък и родителите ти - какво толкова ще цапа едно куче? Като го научиш от малко да ползва тоалетна (в банята или на терасата), какъв е проблемът? Освен това ще го къпеш и няма да мирише. Нима вашите ако не се къпят няма да замиришат? И щом си в апартамент не е препоръчително да взимаш едро куче. Вземи си малка порода, за да може да има повече пространство да се движи. Контактът с животните е незаменим, каквото и да ти казват. От както се помня вкъщи отглеждаме котки и кучета. Е, в двор сме, но през зимата котките спят вкъщи. Имат си изградени хигиенни навици и не можеш никога да познаеш, че имаме котка, ако не я видиш. Кучетата си имат къщички на двора с тоалетна до тях и никога не са си вършили работата извън нея. Не си мисли, че животните са някакви твари, които разнасят болести, миришат и цапат. Когато си взимаш домашен любимец, ти се ангажираш да се грижиш за него. Трябва да го храниш, да го къпеш, да го водиш на лекар (има задължителни ваксинации), да го разхождаш... А до номер 2 - хайде да не отваряме тема за децата и кучетата, че да не ти казвам колко са жестоки децата към животните, вследствие на възпитанието, което са им дали родителите. Освен това за бездомните животни сме виновни ние хората, те не са паднали от небето. А тениите - ми има и свинска тения, ама ядеш свинско, нали?

4.   Аз си имам кученце..и обедих наще с тъпата история.. за отг0в0рн0ст.. като това: Нека да докажа, че мога д абъда отговорна.. нека да имам нещо плноценно в жив0та си за което да полагам грижи доказвайки не егоистичн0стта си :) некфи такиа хващат се сам0 ти тря време

5.   Ехееее, номер 2 , по - спокойно ! Зависи какво куче искаш ^ ^. Убеди ги за някое малко кученце , което да не е много космато и кажи, че ще си чистиш :) .

6.   Хахах, мноого познато чувство.А историята ти съвпада с моята.
Като малък много исках кученце, но тогава родителите ми бяха господари на живота ми.И така докато не станах на 18.
Един ден просто реших, че ще имам куче и че родителите ми няма какво да направят по въпроса.Взех нещата в свои ръце(звучи изтъркано, нали?)Доста безотговорно от моят страна, но си събрах пари и един ден просто у нас цъфна 50-дневно хъски.И така Лиза си живее у нас вече известно време.В началото беше страшното викане, но вече свикнаха с нея и даже майка ми я обича адски много.
Та, не ти казвам какво да правиш.Казвам ти как аз постъпих.Не е много правилно, но когато искаш нещо трябва да имаш куража да застанеш срещу предизвикателството.

*Syndrome

7.   Предложете някаква порода по малка и не много космата(без пинчер)

8.   5 добре де може да съм малко рязък обаче 2 да ми твърди, че кучето е ХИЛЯДИ пъти по-чисто от човек.....Виж пък 4 на какво я учи.

9.   До номер 2 ако имаш куче в апартамента изобщоне мерише стига да се грижисх за него.Аз не сум авторката.
И аз преди 4 години много трудно обедих родители те си,по плачи малко н е че ше ти помогне много но... може би ще е един +.И продължаваи да им казваш че ще му чистиш като цяло ще се грийиш за кученцето.Успех!!

10.   Еййй, номер 2, сега да не ни изправиш всички до стената за разстрел?!
Мястото на грубияните не е във форума, защото замирисва на невъзпитание.
Ясно?

11.   И аз преди исках много куче.Но преди 2 години кажи речи си бяхме взели едно кученце но го имахме само 3-4 месеца и после то почина но в много големи мъки така и не разбрахме какво му беше ...както и да е от тогава не искам никакво животно вкащи защото ме е страх пък и немога да го забравя

12.   Ами да не те разочаровам,но зависи от хората :(... не всеки обича животни вкъщи както родителите ти ... коментар №1 правилно ти дава аргументи,за да ги убедиш,че ще се грижиш за него,но родителите ти може би ще кажат не вярваме,че ще полагаш грижи... така чее... каквото и да им кажеш то зависи от тях

13.   НЕ ТИ ТРЯБВА МРЪСЕН, МИРИЗРИВ, ДОСАДЕН И РЪСЕЩ КОЗИНА ПЕС ВЪТРЕ! На втория ден ще ти омръзне да се грижиш за него, а кучетата са едни от домашните любимци, които изискват най- много грижи! Знаеш ли каква КОЧИНА става вътре, когато има куче? И не може по никакъв начин да се почисти и да се върне предишният облик на къщата, дори и кучето да го няма вече! Знам, че се изкушаваш, но не си взимай каквото и да е било животно в дома ти! ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ! А да не говорим как ще ти натякват родителите ти, което е най- страшното!

Lady GaGa's Biggest Fan

14.   Знаеш ли поговори с някой в интернет да се срещнете някъде и да ти даде кученце (продаде)..след това го дай на твоя приятелка и нека тя ти го подари за нешо (направила си и услуга или нещо друго)...Според мен няма как родителите ти да откажат подаръка..ще е обидно.Кажи на приятелката си да каже,че знае,че си искала от много време куче и ти е взела,а ти бъди обедителна и едва ли не скачай до тавана :) Обещай,че ще се грижиш за него ! Дано плана подейства :)

Поздрави :)

15.   Имах приятелка, която си взе костенурки-умряха, взе си още веднъж-пак умряха. Взе си риби-умряха. Взе си зайци-разкара ги след 2 седмици. Взе си папагали-единият излетя, другият умря. Намери си на улицата едно красиво пиленце-умря. Взе си една костенурка-даде я на някой. Та мисълта ми е, че ако не можеш да се грижиш за животно-не си купувай. Защото кучето изисква голяма грижа. И то през лятото е лесно, но през зимата какво-като си първа смяна ставаш в 5 и половина да разхождаш куче, миеш го храниш го. Като се прибереш сащото вечер същото. Ти какво си мислиш толкова е лесно. Куче така се гледа. Родителите ти са преценили, че нямате възможност за куче.

16.   Настоявай и аз бях така. накрая ще постигнеш ефект . Благдарение на упорството ми вече имам от 2 години сладък кокер

17.   Aми наще се смилиха над мен понеже цели 7 месеца не ядох нищо спестявах си джобните и нямаше как да ми кажат не (на 12 съм) и сега си имам кокерче пробвай така както аз може и да подейства незнам както си решиш. :)

18.   Според мен това, че ще мирише цялата къща на куче не е основателна причина да не ти позволяват да си вземеш. Поне за котките знам(защото имам персийка)че миа специални тоалетни, които не позволяват на отпадъците, които изхвърля животното да миришат. Иначе има кучета, които си изграждат навици да се изхождат на терасата на апартамента или на двора на къщата. По друга причине не виждам защо да ви притеснява миризмтата, тъй като ако се гледа добре и да се мие редовно няма от какво чак толкова да мирише, въпреки че колкото и да не искам да признавам животното си има характерна за него си миризма, макар и не убийствена. А според родителите ти какво ще цапа кучето? ? ? ? ? ? Според мен това е предтескт, хората просто не си падат по такива неща. знаеш как казват хората-когато има желание винаги се намира решения, а когато желание няма се намира оправдание. Винаги ще има пречки по пътя към мечтите ти. Никога няма да намериш пълното щастие. За да постигнеш това което искаш трябва да правиш компромиси и ако слабата миризма, която ще изличва Шаро е компромисът към мечтата ти да си имаш куче тогава ти и родителите ти трябва да го направите. При положение, че не искат куче(това е според мен причината. Мисля, че хората просто не им се занимава с такива неща, защото си е много голяма отговорност)можеш да им предложиш варианта да ти вземат малко кученце, което да живее в твоята стая, да го пренасяш на ръце през другите стаи, когато го извеждаш и да се грижиш сама за него. Ако има възможност да живее някъде на двор ще е още по-добре, но идеята със стаичката в коридора на блока е апсурдна и няма как да стане. Надявам се да съм помогнала.

19.   Гръмни вашите и ще имаш колкото искаш кучета
дори мога да ти предложа имена за тях : Мама и Тати :Д:Д:Д

20.   :ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД

21.   Гледането на куче е отговорност, която трябва да се споделя от всички в домакинството. Ако отговаряш сама за кучето помисли, че никога неможеш да отидеш на почивка без кучето, неможеш да закъснееш, неможеш дори да си позволиш да се разболееш от грип, ако никой друг не иска да поеме поне временно твоята оттговорност и задължения към кучето. Така ще мъчиш себе си иживотното. А колкото до това че ще цапа и къщата ще мирише на куче, това не се отнася за малките породи/до 5-7 кг/

22.   Само не го изпращаите изолирано в някоя стая или балкон.

25.   Ами определено идеята да гледаш кучето между етажите не е добра! Ами нашите ги убедих като всеки ден им повтарях че искам куче и като им казвам, че ще се грижа наистина за него! Малко повечко време отне, но все пак получих кученце :) Успех! И дано съм ти помогнал!

26.   оФФ 13 я по-спокойно! Разбирам че си кучемразец, но бива ли да го показваш публично? Гнус ме е от такива като тебе, да знаеш! Отрепка долна!

28.   Аз вместо куче имах котка. Беше персиец, който много обичах! ... Майка ми беше на работа в Гърция и да ви кажа мрази котките, но баща ми ги обича и една позната ни предложи да ни подари коте ние го взехме, но след около половин година майка ми се върна и заради нея баща ми махна котката... Какво ли не упитвах, убеждавах ги, молех им се да не го махаме, но пак не ме послушаха.. И досега мина 1 година.. но още си спомням за него и ми е мъчно, че го няма...
Ами моят съвет е повече да ги обевдаваш и така да се каже малко да им дусаждаш ;d, нали казват, че всичко се
постига с упоритост.. :)

30.   Аз обичам кучетата искам джак ръсел териер. И аз се опитвам да обедя нашите от 1 седмица, но знам че като им го натяквам ще оспея. Имала сам с котки и ги сам получила по същия начин.

34.   Не искам да ти кажа, че точна така ще ги разобедиш и аз натяквах така на наште и чичо ми е бил с тях тогаав и ми каза, че са казали че съм ставала досадна! Недей да им го натякваш защото ще ти кажат изцяло НЕ! И просто забрави за кучето! Просто им споменавай темата 1 път на месец да не забравят! При мен стана! Късмет на всички!

35.   Аз вече имам куче, но не Джак ръсел териер а кралски пекинез. Благодаря ви. Благодарение на вас имам куче. Пожелавам го на всички хора които искат куче.

36.   здражеи и аз искам куче дори събрах пари за всичко от легълце до витамини. но мама не иска да чува за куче а аз искам едно малко но 6 не мога да посмея еи тъй да дояеда куче вкъщи

37.   спокойно с времето или ти ще се откажеш или родителите ти ще се предадат

40.   Не говорете глупости- ''нямаш ли къща нямаш и куче'' ИМАШ ЛИ ЖЕЛАНИЕ ще му чустиш ще го решиш и т. н. Има кучетата които НЕ могат да се гледат на двор само да ви обясня! И явно за някои от вас мястото на кучето е в колибата на синджир!!! Кучето не мирише когато е поддържано! Мирише само когато е мокро! И ако е кастрирано, това също ще помогне да се избегне миризмата.

41.   Баба ми и дядо ми имат голяма къща и гледат две кучета - голдън ретривъри. Това са доста голяма порода, много дружелюбни и умни. Само, че там има двор и те могат да се разхождат свободно когато си поискат, могат и в къщата да влизат когато си поискат, защото слагаме най-скъпите немски препарати и досега не сме имали проблем с паразити. Идеята ми е следната: кучето е диво животно. То е произлязло от вълка и има нужда от пространство, някъде където да живее свободно и пълноценно. В апартамента ще е като в затвор. Накъдето и да се обърнеш - все стена. Или ще го затвориш в някоя килия между етажите ли - така и съседите ще започнат да недоволстват. А то смяташ, че няма да лае? Ще лае и още как. И много бързо това пространство ще ти бъде забранено, и къде ще го оставиш? Не се наемай с отговорности, които не можеш да поемеш.

42.   Първо да ти кажа, че ако не си регистрираш кучето и го отглеждаш между етажите могат да те глобят, защото е незаконно.

Кучето ще има нужда от ваксини, обезпаразитяване и др. първоначални медицински разноски. Спокойно можеш да си подготвиш двеста лева за това плюс чипът. Чипът е задължителен, но ваксините са жизненоважни. Провери за Гана и сърдечните паразити...
Така че ако нямаш парите в момента не се захващай, рискуваш да го вземеш и да умре...

Второ мислиш ли как ще го изхранваш? Не живеят на любов...
Да речем ще се излигавиш и ще му даваш консерви...
Една консерва - 4 лева. 4 лв. всеки ден в продължение на 30 дни = 120 лева. Имаш ли сигурни ИЗЛИШНИ 120 лева всеки месец?

Сега от там нататък нали знаеш какво е да имаш куче? Гледал ли си?
Първите 10 месеца изискват невероятно внимание. Първите 4 месеца се грижиш да им създадеш тоалетни навици, да пазиш от тях вещите, защото ги съсипват... После идва ред на основното обучение. Ако не го обучиш става агресивно, мързеливо, дразнещо и лигаво....

Впрочем, те се НУЖДАЯТ от много внимание, докато израстват. Ако го оставиш само между етажите или каквото там беше може да умре от мъка... Ако не то със сигурност ще е наплашено и осакатено психически за цял живот...

И ти давам гаранция, че няма да можеш да си съчетаеш живота с куче. Трябва някой да ти помага, а щом семейството ти не иска... Най-много да им го занесеш и да го изхвърлят като видят, че не го гледаш. И какво? Нешо хубаво ли ще си направил?

43.   И аз много много искам кученце... В апартамент сме на 13 съм... Така че искам малко чихуа хуа. Те не пускат косми и не обръщат всичко наопаки :Д Мноого искам... Плачи ако трябва!!!

44.   Здравей! Аз съм на 13 годиниррадвам се че си успял да си вземеш кученце. Аз също много искам в момента, в нас условията са малко лоши. Вярно, има кой да се занимава с кучето през деня когато съм на училище(8-13:30)но къщата трябва да се обезопаси за този мъник, да му се купят легла, играчки, храна, да се извежда. Аз съм готова да поема тази отговорност с извеждане, къпане, чистене, проветряване, обучаване и т. н. Нашите са склонни но тъй като живея и с баба си а тя си е против не ми взимат затова ако нямате подходящи условия по-добре не мъчете и вас и пухкавелника. Надявам се да съм била полезна :)

45.   Изобщо не е добра идеа да държиш повечето време кучето в някаква стая! Изобщо не препоръчвам! Ще го стресираш!

46.   Здравейте! Успях да убедя родителите си да ми купят куче. То стана на 1 година и роди 4 кученца. Искам да си задържа едно, но майка ми и баща ми не ми дават. Може ли да ме посъветвате как да ги убедя?

47.   RIP правопис... RIP граматика.... Срамно е колко неграмотно са написани 80% от коментарите Ви.... Относно кучето.... ако човек е доказал, че е отговорен, това много би помогнало. Да кажеш, че ще се грижиш за него и да го повториш 200 пъти е крайно неубедително. Ако имаш някакви други примери, с които да затвърдиш думите колко си отговорен, тогава ще е много по - лесно да убедиш вашите. Аз така убедих майка майка ми. Аргументирах се ясно и точно защо искам куче. Показах й снимка на кучето, да види колко е сладко, казах й как ще има кой да я посреща вечер като се прибере. Изтъкнах всичко хубаво... вместо да обяснявам как ще му чистя и ще го разхождам, защото това са очевидни неща. И моля Ви, като не сте грамотни, или първо си научете родния език, или по-добре не се излагайте да пишете....

50.   Винаги има начин! Единият е да упорстваш, другият е да почакаш да станеш поне 9-10 клас, третият е малко труден, ако много го искаш! Третият е да почакаш да пораснеш и като се изнесеш от вас нали за да учиш в университет в друг град и така няма да се притесняваш кой ще ти се кара, че прави бели, според мен е много труден, но си струва да чакаш! Аз още като се изнеса ще си купя куче и за децата ми ще има, а не да се мъчат като мен да ме убедят за едно куче! Дано съм била полезна

51.   Винаги има начин! Единият е да упорстваш, другият е да почакаш да станеш поне 9-10 клас, третият е малко труден, ако много го искаш! Третият е да почакаш да пораснеш и като се изнесеш от вас нали за да учиш в университет в друг град и така няма да се притесняваш кой ще ти се кара, че прави бели, според мен е много труден, но си струва да чакаш! Аз още като се изнеса ще си купя куче и за децата ми ще има, а не да се мъчат като мен да ме убедят за едно куче! Дано съм била полезна

52.   Аз имах куче, но то ме захапа и го върнахме при старите си собственици... Аз за тва куче се тръшках с години.
Сега мога да убедя само тати за куче, а мама за котка... Аз съм 50/50 и за куче и за котка.
Така нека минем на твоя случай... Обещай, че ти ще чистиш, че ти ще ставаш да го развеждаш, абе тва куче всеедно го няма за Вас...
Желая ти късмет.. Дано ти вземат куче :*

53.   Аз имах куче, но то ме захапа и го върнахме при старите си собственици... Аз за тва куче се тръшках с години.
Сега мога да убедя само тати за куче, а мама за котка... Аз съм 50/50 и за куче и за котка.
Така нека минем на твоя случай... Обещай, че ти ще чистиш, че ти ще ставаш да го развеждаш, абе тва куче всеедно го няма за Вас...
Желая ти късмет.. Дано ти вземат куче :*

54.   Ами ето това би могло да помогне:
–кажи ,че ще го учиш на номера и ще играеш с кутрето
–кажи,че ще го храниш и поиш дори да трябва да ставаш през ноща
–кажи,че ще почистиш съвсем сама пода ,ако направи локвичка

Късмет!

55.   И при мен е почти същото.
Родителите ми са строги и отказаха.
Но брат ми ми направи подарък за рождения ми ден. Беше ми дал пари, и аз имах събрани и купихме ротвайлер. Но беше бебе даже. И родителите ми когато го видяха, просто нямаше как де го пуснат вкъщи.
Въпреки че ми се караха. Но аз съм си така.
Ай ротвайлера сега е доста голям, и доста килограми свалям като тичам след него.
Една улица я минавам за секунди заради ротвайлера.
Така силно дърпа :D

56.   Ами и аз искам куче, но не ми дават. Най-добре е да си вземеш йоркширски териер. Те са много добри, мили, не цапат, не миришат и не пускат козина. Също са много послушни и веднага се приспособяват към теб...

57.   Хей! Знам темата е стара но и аз искам да се включа в тази дискусия. Миналата година тате и мама щяха да ми взимат куче но нещо работата не стана... И така сигурно година ги убеждавах и сега тате ми дава а щом тате ми дава в моето семейство значи и мама ми дава. Аз обещах че е се грижа за него. и ще уча даже и през лятото. Преди съм имала само 1 риба - Бета и един мини хамстер. Вече мисля че съм готова и за куче. Семейството ми знае колко много обичам животните а особено кучетата и тате ми каза че сега към Септември ще ми вземе пекинез.

59.   Хора, аз също искам куче.. Насочила съм се към мини пинчер, вече 2/3 години хленча на мама, но няма ефект.. Наближава Коледа и много се надявам да ми купи кученце.. Колко думи изговорих, но тя не ми дава възможност да се доизкажа и не вярва, че ще се грижа за него.. Тя също иска мини пинчер, много й харесват, но... Дайте съвети, умолявам ви.. Как да я накарам???

60.   Аз също много трудно обедих нашите за куче и накрая те се съгласиха при едно условие то да живее на двора. Но не е същото. ГОРКОТО! Само стоеше на двора вързано и ние накрая решихме да го дадем на едно наше приятелско семейсто и така. Те сега го гледат. Така че ако ще купувате куче трябва да е у вас. (Освен ако не искате да е куче-пазач)