Споделена история от Тинейджърски

Притеснявам се!Само за жени!
Здравейте,аз съм едно 14 годишно момиче,и на скоро се замислих как когато аз бях на 12 години(5 клас)получих първата си менструация.Замислих се за това как от толкова рано получих месечният си (редовен) цикъл.Попринцим е нормално от 12-15 г.,но аз не съм нито едра,че толкова рано,аи съвсвм редовно от първият път без да му пропуска!!!Моите приятелки получиха първата си менструация на 13-14.Птитесняваме факта че ми дойде на 12 и то без да прескача,все пак в рамките на 12-15г.,но пак мисля че беше рано.Бих искала някоя жена която разбира или знае нещо да напише :)
Благодаря,предварително!
Извинявам се за правописните и граматичните грешки :)

Коментари

1.   Няма за какво да се притесняваш. Има много момичета на които им идва рано. Всеки организъм е различен, няма нужда да се сравняваш с другите.

*Sunny girl

2.   Всяко момиче получава първата си менструация по различно време :) на мен лично ми дойде на 11 ;р не се притеснявай, нямаш повод ...

3.   Съвсем нормално си е, и вече си на 15, какви са тези притеснения..

4.   Ми и на мен ми дойде в 5 клас и не съм едра и не ми е прескачала (напротив по два пъти ми се е случвало на месец) Споко не се притеснявай и аз бях първата "жена" в групичката ни,но пък заразлика от другите си нямам голям бюст,но при всеки е различно :)

5.   Всеки организъм се развива по различен начин. На мен ми дойде на 11г., така, че няма нищо притеснително
Ж 28

6.   На 12 години е нормално. Аз също бях на 12, когато ми дойде за първи път. Сега съм на 35 и винаги съм имала редовна менструация.

7.   При всеки е различно ..

Попринцип се интересувам от тези неща.Четох че храните , особено месото е инжектирано с хормони , което води до по бързо развитие. < ПРОСТО ИСКАХ ДА СПОДЕЛЯ ИНФОРМАЦИЯТА !

8.   Не мисля че има повод за притеснение. Всеки различно на мен ми дойде на 12 също... но това не бива да те притеснява

9.   На мен пък ми дойде на 11 години. Няма от какво да се притесняваш. На някои момичета им идва дори и на 9 години. Притеснително щеше да е, ако ти дойдеше много късно като например на 16, 17 и така.

10.   На една приятелка и дойте 3 клас

11.   На една позната й дойде на 11

12.   Ами то и аз съм на 15, дойде ми на 11 и не ми е прекъсвало. Здраве да е бе, душице, какво се тревожиш!

13.   На мен ми дойде на 11 нито бях едра (153см и 38кг) не ми е прекъсвало нито веднъж само в началото идваше с около седмица по - рано и за около 8-9 месеца се оправи.