Споделена история от Тинейджърски

Това живот ли е?
Аз съм момиче на 14 години, от малък град... Уча се, не съм зубарка но държа добър успех... Никога не съм харесвала себе си, нито пък живота си! Ще си кажете:
-Защо... ти си все пак само на 14 години.... защо
Сега ще ви разкажа...
От малка бях обиждана, бях мишената на всички, обиждаха ме че съм дебела... че съм грозна че съм нищо... всички ме пренебрегваха и ме мислеха за слабачка! След училище ме обиждаха и ми се подиграваха измисляха ми прякори без да има причина... смееха ми се за всичко (освен когато им показвах скиците ми) всички красиви момичета бяха най-красивите и уважавани... бяха желани от всички момчета.... бяха пълни кифли... но момчетата се кефеха на тях! Винаги исках да съм като тях... да има някой който ще си ме обичка...
Навсякъде ме тъпчеха, навсякъде ме обиждаха.... след време се промених коренно! Станах мъжкарана.... и ето на какво ми се подиграваха:
-Кафява коса, кафяви очи, имам лунички малко.... висока съм 1. 69 тежа 59 кг.... много ми харесват колите, да рисувам да пиша стихове и песни да танцувам и да карам кола... да готвя, да слушам музика да мечтая... нямам самучувствие не се мисля за красива... страшно съм срамежлива... хд.. и кажете ми сега:
Аз какво съм, май боклук... и аз мисля така....

Коментари

1.   На мен ми харесват момичета като теб :)

2.   Момиче на 14. И аз съм в подобно положение. Преди често ме обиждаха, сега съм срамежлива и не съм `кифла`... Явно в днешно време, ако не си някоя с маркови дрешки, много грим, отвратително държание и самочувствие без покритие, не си за харесване. Но не си мисли, че си боклук само защото си по-различна от тях. Нали това му е хубавото-да запазиш своята идентичност, а не да подражаваш на някои безмозъчни същества. Продължавай все така и ще видиш, е след време ще спрат. Дано коментара ми да ти е бил полезен.

ПП. Извинявам се за правописните грешки.

3.   Не си ти виновна, а хората са тъпи :) Отдавна съм приела ,че в България остават простаците ,докато умниците си хващат багажите и си заминават по чужбина ( съжелявам всички мили хора,които нямат възможност да излязат и да видят външния живот)

4.   Прекалено много се влияеш от мнението на другите, това е голям минус. Радвам се, че можеш да пишеш стихове, песни и да танцуваш. Не обръщай внимание на другите, защото те са буклуците, а не ти!

5.   От 1-ви клас до 7-ми съм бил тормозен, не беше приятно, но сега се промених - не ми пука за псувните на другите, дори ще се бия като трябва.
Най-големият проблем е, че не вярваш във способностите си, за да намалиш притеснението в себе си :
-Всеки ден повтаряй 3 пъти на ден "Аз съм умна, силна, красива"
-Забрави мнението на околните, които целят да получат внимание, макар това да е абсурдно
-Не казвай никога, ама никога "Аз съм зле", "Аз не мога", защото можеш!
-Посещение при психолог - не се притеснявай, разкажи какво се е случило
(айде сега няма да се дърпаш, психолога е за помощ, а не за мъка :)

Вярвай във себе си и късмет :)

6.   Здравей . Аз съм на 13 ,и аз нямам много приятели . Виж не си грозна ,това че другите го казват повярвай ,че не са прави . Явно виждат нещо в теб ,което те нямат ...Това че харесваш коли ,пишеш стихове ,танцуваш ,мечтаеш ,готвиш ,повярвай не е лошо ,нито по никакъв начин те прави боклук ,напротив това е прекрасно ..Останаха ,много малко момичета като теб ,другите са само кифли . Но знай ,че ти ще стигнеш по-надалече от тях ,ще имаш по-добро бъдеще ,а те ?? Все някога ще свършат училище . Ще престанат да бъдат най-яките ,най-харесваните !!!Ще намериш приятели ,това ,че си попаднала на ''боклуци '',не значи ,че трябва да мислиш ,че си грозна и че са много повече от теб ... Няма перфектни ,нито идеални хора..Бъди силна ,не им обръщай внимание .. Късмет :)

7.   Това не е живот, това се нарича пубертет.

8.   Споко авторке, аз съм ти връстничка и живота ме научи да бъда силно момиче!
Да не се поддавам на провокации по адрес на външният ми вид!
Постоянно ме обиждат за това, че съм грозна, харесвам БМВ-та, нося дънки тениски и кецове- но аз останах с гордо вдигната глава! Не ми пука, че съм мъжкарана - защитавам себе си и достойнството си. Аз също рисувам, ..

И НЕ, НЕ СИ БОКЛУК! Просто ние с теб имаме по-различен начин да изразим себе си и нашите виждания за хоби.

поздрави - момиче 14 г.

9.   Момиче, на 15.
Ако още някое момиче сподели моите интереси, ще отворя парламент :D! (шегувам се разбира се). Аз също харесвам, колите, моторите, обожавам да тренирам, да чета книги и да се нося във хип-хоп, също обичам да танцувам, на всякакви песни (освен чалга-подобните) и обичам да правя забавни, интерсни неща, различни от това, което правят "еднаквите". Но съм забелязала нещо, което ме изпълва с гняв и мъка. Хората са станали копия едни на други. Това да имаш собствена индивидуалност се приема като престъпление :(

10.   Здравей авторке! Аз съм момиче на 15 год, дълго време и на мен са ми се подигравали за мноого неща. Аз също съм срамежлива, нямам пощи никакви приятели. В момента съм в такова положение че не знам какво да чувствам и да мисля... аз пък съм слаба, момчетата не ми обръщат внимание и те ми се подиграват, иии нямам и капка самочувствие...
Искам само да ти кажа че и аз имам моменти в които се чувствам като едно нищо, като боклук! Но по-важното сега за теб е да се приемеш такава каквато си, да продължиш да правиш любимите си неща и да не ти пука за мнението на другите! Знам, че е трудно, но не се предавай, живей си живота и БЪДИ СЕБЕ СИ!!!
Всичко хубаво и сори, ако имам грешки :)

11.   Оле, момиче, имай поне грам самочувствие. Всичко идва от него, трябва да си уверена в себе си и щом те мачкат само, ти им позволяваш. Аман от някви дет нищо не правят с живота си и искат всичко да им са нареди. Ми говори с повече хора, намери си приятели, вместо само да си седиш у вас и да "мечтаеш".