Споделена история от Тинейджърски

Напълно объркана и влюбена
Здравейте. Искам да разкажа историята си, защото имам чувството, че ако не кажа на някого, ще се пръсна.
Аз съм момиче на 15г. Има едно момче от класа ми, което се закачаше с мен, но след Коледната ваканция спря. Знам само, че това бяха просто шеги. Казваше ми "сладурче, хайде да излезем" и разни такива. Даже ме прегръщаше и ми докосваше ръката... А аз не обръщах внимание на това момче. Исках само да се махне и да ме остави намира. Доста пъти идваше при мен и все едно и също казваше- че сме двойка, че сме излизали заедно и др. Обаче, преди три месеца започнах да гледам на момчето по различен начин. Забелязах, че той е много старателен, единственото момче от класа, което си учи винаги, което е амбициозно, има цели и даже знае къде иска да кандидатства (като се има предвид, че сме 9-ти клас, вече се е ориентирал къде да учи и това ми хареса), не само че е умен, но има едно такова мило и сладко изражение и има чувство за хумор и винаги се шегува. Когато изтърси някоя шега в часа, ми става смешно и се обръщам към него и той ме гледа. Не разбирам защо ме закачаше точно когато не исках и да ме доближава, а сега, когато вече съм лудо влюбена в него, не ме и поглежда. Той ходи при другите момичета от класа, говори с всяко друго момиче, но не и с мен. Това не мога да го разбера. Не ме забелязва ли, противна ли съм му, какво? Защо от началото на тази учебна година (9 кл) ме закачаше, а сега - нищо...

Един път пак ми казваше "сладурче, хайде да излезем" и аз го дръпнах настрани и го попитах: "сериозен ли си? " и той ми отговори с: "не, бе, просто ми е скучно и нямам какво да правя". Тогава много се ядосах и му извиках: "щом е така, намери си друго занимание" и оттогава не се закача с мен. Това ми се стори един вид като отхвърляне. Не знам кога беше това, но пак в едно междучасие ми каза: "ей, сладурче", аз го попитах защо ми говори така и той: "защото си сладка", но това пак не го приех сериозно, въпреки че прозвуча много искрено... На другите момичета не говори така..

Не знам какво да правя. Объркана съм напълно. Помислих си, че щом се закача с мен, значи има някаква симпатия, но щом като спря... значи не е имало нищо. И аз пак имам несподелена любов.. Не е просто харесване или впечатление. Влюбена съм до уши в това момче от 3 месеца и не мога да спра да мисля за него. Даже става по-силно чувството... Не поглеждам никое друго момче, защото за мен съществува само ТОЙ.

Наскоро имах да представям проект по психология и трябваше да включа всичките уреди за презентацията си. А аз не знаех как, но въпреки това предпочетох да се справя сама и да откажа помощ. После той се намеси (без да съм го молела) и ми помогна с всичките неща. (Ама признавам си, нямаше да се справя без него! :д) След това му благодарих и той: "няма защо, сладурче" (пак това, обаче много обичам да ми го казва и то в онзи момент имах нужда да го чуя) Започна часът. Трябваше да представям презентацията си, но не бях включила нещо. После до ухото си чух тих, нежен и сериозен момчешки глас. Обръщам се и... ТОЙ. Попита ме какво става и дали всичко е наред. Аз не можах да отговоря, защото заекнах като глупачка. Пулсът ми рязко се ускори. Бях в шок.. че той проявява такова внимание към мен. Това беше най-сладкото... И все пак се питам защо изобщо ми помогна. Още повече се обърках от това.

Преди една седмица както си вървеше и гледаше сериозно, обърна глава към мен, погледна ме скришно и леко се усмихна.
Онзи ден стоях права и гледах нещо на телефона си. На чиновете до мен бяха и другите момчета от класа, но те си говореха за др. неща и не ме отразяваха. Бях близо до чина на момчето, в което съм влюбена и тогава видях, че ме гледаше...

Не знам защо съм толкова влюбена в него. Той просто ме закачаше, аз го игнорирах, а сега съм лудо влюбена в това момче. Искам да разбера дали и той изпитва нещо към мен.

Съжалявам, че историята ми е толкова дълга. Благодаря, че отделихте време да я прочетете докрай.

Коментари

1.   Хейй колко познато :) .. Може би наистина има нещо към теб , но просто е срамежлив или се страхува да ти го каже , за да не го отхвърлиш отново. Попитай го дали изпитва нещо към теб, нищо няма да загубиш :) Не е добра идея да му пишеш във Фейсбук или скайп , но и това е вариант ако те е срам да го попиташ в очите. Кажи му всичко и ще видиш , че всичко ще се нареди. Казвам ти го от личен опит :*

2.   Страхотно, просто няма какво да добавя!!!

3.   Леле, много сладка история... и той те харесва!! давай смело отиди и му кажи или му пиши във фб.... от това, което си написала, няма начин да не те харесва!!! Пиши какво е станало... мн ми допадна историята ти

4.   Най-вероятно те харесва, но го е срам да ти признае, защото веднъж си го отхвърлила. :)
Закачай се и ти с него, покажи му, че ти е интересен. хд
Късмет ?.

5.   Споко, често се случва в живота - първо той нещастно влюбен в теб, после ти нещастно влюбена в него, само нещастие и само тъга. Това е то! Абсолютното разминаване. Няма любов, няма романтика, няма секс, само тъга, горчивина, болка и нещастие...

6.   И така като си се гледате и се усмихвате един ден той ще си намери приятелка и ще ти секне объркването. Минала съм през това, така става обикновено.

7.   Може ли е прекалено срамежлив да ти го каже в очите и затова опитва с намеци

8.   От авторката:
Благодаря за коментарите.
Съмнявам се, че ме харесва, защото той винаги говори с другите момичета, но не и с мен. И сигурно просто ме бъзика... Няма нищо да му признавам, защото ме е срам и най-вече ще се изложа, а може и целият клас да научи. Ще се опитам да го забравя и да продължа напред.

9.   Тук не виждам бъдеще.