Споделена история от Тинейджърски

Момиче на 14 + бокс?!
Здравейте,
Искам да Ви попитам - възможно ли е, едно момиче на 14 години да се занимава с бокс? И ако да- къде (от София съм)? Не искам нещо професионално, просто да си изкарвам яда някъде. Но искам и някой да ми показва какво да правя :) А и доста често, като се издъня имам чувството, че искам някой да ми удари един хубав шамар, звуча като мазохист, но точно така се чувствам. Или да блъскам на едно място, докато не изразходя всичкия този яд, който събирам. Просто искам да си го изкарам някъде.. Въпросът ми е възможно ли е? И ако да- къде?

Благодаря, че отделихте внимание и прочетохте :)!

Коментари

1.   Странно е. Това е мъжки спорт. Я, си намери нещо за момичета, къде си тръгнала? Нямаш работа там..

2.   ОФФФ... боксът не е удряне на шамари... не се надценявай... а и жените-боксьорки са противни...

3.   Преди време ходех на кикбокс, но треньорът ми водеше също и курсове по таекуондо и тае-бо. Тае-бо е нещо като аеробика но включва движения от бокс и таекуондо. Повечето момичета в клуба ходеха на него. Поинтересувай се. Предполагам че почти всеки спорт ще ти е от полза, стига да си изкарваш стреса. Като се умориш достатъчно, вече няма да имаш сила да те е яд...

П.С. Само недей да ставаш прекалено мускулеста - повечето мъже обичаме фини момичета, а не мъжкарани. Дори тези от рекламите за фитнес уреди поне за мен са малко гадни.

4.   До номер 2- знам, че не е удряне на шамари!! Просто така се изразих. Съжалявам, че съм създала такова впечатление :) И защо да се надценявам? Би ли ми разяснил с какво по-точно се надценявам? :) И кое е противното? Нищо противно не виждам. Както написах по-горе не искам да се занимвам професионално. По-скоро като хоби :) Благодаря за коментара :)

До номер 1- какво като е мъжки спорт.. и жени се занимават с бокс. И какво имаш предвид под "нещо за момичета"? Занимавам се с танци, това вече за момичета ли е? Или пак ще ме нападнете? Но освен танците искам и нещо друго. :) Благодаря за коментара :)

От авторката. :)

5.   Номер 3 - Благодаря ти:) И аз не искам да съм прекалено мусколеста. По-скоро със стегнато и хубаво тяло. За това ще потърся задължително треньор. Запозната съм, горе-долу, със спорта тае-бо. Не съм се замисляла. Благодаря ти, отново :)

От авторката. :)

6.   Ако ти харесва бокса даваи.Няма нищо лошо че си момиче.Но това все пак е сериоано.Първо си помисли хубаво!!

8.   Сега вече няма такова нещо като "този спорт е за момичета"-"този за момчета". Нима са малко мъжете,който ходят на танци? Но никой не им казва "отидете си намерете нещо за момчета и не се връткайте като момичета",нали? Аз мисля,че няма лошо да тренираш бокс,но ако питаш мен-започни с карате- по-интересно е :) Освен това(ако не се тъпчеш с хормони и стимуланти,разбира се) не можеш да докараш мускулатурата,която едно момче прави от тренировки. Много приятен спорт е това,казвам го от личен опит-почнеш ли,няма спиране. :) успех
Сиво

9.   Аз тренирам кик бокс и сам про ве

10.   Момиче, такива като теб.. ме отвращават...

11.   10- аз пък не разбрах с какво те отвратих? Виждал ли си ме? Познаваш ли ме? НЕ! Моля- такива тъпи мнения: дръжте си ги в ограничените мозъчета :) Мерси :)

И благодаря на другите коментари.

Авторката

12.   Хм, това все едно аз съм го писала...
И аз се бях навила, че ще се записвам на бокс, но в крайна сметка се записах на......
фехтовка!
На 20 съм и също имам много негативни емоции за 'изхвърляне', споделете своите печеливши методи..... МОЛЯ!

13.   Аз съм за кикбокса и от много, много време си търся другарче да хода, обаче всичките ми приятелки ми казват, че съм луда и изобщо да не ги занимавам с подобни глупости. Така, че с удоволствие ще те подкрепя, ако си търсиш другарче.

№ 12 и аз ходих доста време на фехтовка, повече от две години мисля че, но това е страшно елегантен и красив спорт, трябва да имаш много лека ръка за да си добър и да не нараниш човека пред теб, а на мен ми трябваше да избивам агресия. Така, че изпочупих доста саби, скъсах доста ламета имам и няколко медала, но се отегчих... Та, авторката, ако си сериозна можем да пробваме?
Лоли

14.   защо не :)

16.   Ами, кординати само как ще разменим? Имаш ли нещо против, ако ти напиша мейла, а не скайпа ми защото инфото е доста на показ?
TheGirlWhitTheColorfulEyes@gmail.com
Лоли

17.   аз също искам да тренирам бокс, но нее сериозно а просто да избивамм отрицателната енергия , която съм натрупала. И не мисля, че можете да изразите някакво мнение към момичето без да я познавате ии дори да сте я виждали. Няма мъжки и женски спорт нали за това се тренира ... на който каквото му харесва ; ) . мацка ии аз мн искамм да си намеря някой с който да ходя,един приятел ми препоръча едно място ако искаш пиши ми skype: surprise601 ако може след като прочетеш съобщението го истрий за да не ме добавят някакви загоряли дъртаци. Мерси ии пиши ще бъде забавно :*

18.   Аз съм за момичетата да се занимават с бокс, спорта може да натоварва физиката, но разтоварва психиката. Изобщо бойните спортове дават много на нас момичетата - дисциплина, прави ни силни и упорити. И това не значи, че се превръщаме или че ще направим тяло на мъж. Номер две не е виждал явно боксьорките в леките и средните категории, а и всички момчета и мъже харесват приятелките им да са със стегнати тела и бокса е идялен спорт за изграждане на хармонично тяло. Наявам се вече да си почнала тренировки в някой клуб :)

19.   Попаднах на този пост, след като търсих подходящ боен спорт за мен. За уточнение аз съм момиче на 15. От 4-5 години искам да се запиша на бокс, но всички, с които говоря по тази тема, казват, че съм лекомислена, че ще ми "разбият главата" и т. н. Няма ограничение женски и мъжки спорт. Минали са 6 месеца от последния коментар и ти сигурно си решила дали да тренираш, или не и се надявам, че в момента си щастлива с избора си. Колкото до мен - колебая се. Бокс, кикбокс или тае-бо? Съвет?

20.   Точно бокс/кик-бокс не е спорт за момиче. Занимавал съм се много и с двата и ще ти ги опиша. Първото е, че са брутални спортове, не бойни изкувства, а спортове. Тук няма карате, таекуондо, няма философия. Това е бой, събрана компилация от ефективни удари и целта е да тренираш, за да удряш по-бързо и по-силно. Развива упоритостта и характера, за момчета-перфектно, но за жени? Знаеш ли колко пъти съм се прибирал пребит, насинен, тук боли, там боли и не си мисли, че като си момиче ще се отървеш от злобата на някоя. Второто е, че този спортове се практикуват от комплексари. И аз в това число, затова ги почнах навремето. Бях слаб физически и мислехмче ще ме бият. Други почват щото са дебели, защото ги тормози някой и така. После придобиват някакви умения и го избиват на агресия срещу по-слабите. Хич не ти трябва да попадаш в среда с момчета комплексари, повярвай ми. Отиди на тае бо аеробика, лека атлетика, плуване, стани жена, не идиотка млатеща чувал и с мазоли по кокалчетата

22.   коментарът е стар, но дано си започнала или поне опитала бокса. Мнения не ти трябват- всичко е много субективно, важно е ти как приемаш даден спорт, бил той и шах, няма значение. Мненията, особено на не който трябва само ще те разколебаят, така че не ти трябват- трябва ти проба-проба-проба и така. Хубаво е, че търсиш начин да се разтовариш, важно е обаче да си уцелиш начина, така че опитай с бокс, опитай с тенис, с бягане... всичко разтоварва, но важно е кое на теб ти помага или иначе казано кое те кефи. И още нещо, никой, ама никой уважащ себе си и спорта човек няма да ти каже нещо подобно на коментарите по-горе. Дерзай!

26.   ПиЧОВЕ.. Аз съм момиче на 12 и се занимавам с бокс от 3 години.. Учех се при баща ми и наскоро отидох в залата и оттам се почна.. Супер се справям и да кажа че момичетата се бият много по добре от момчетата.. Или поне никой не надви световната ни шампионка.. Незнам къде има в Сф другата година кат ида да уча в Сф ще си продължа обучението..

27.   Здравейте.. Аз съм момиче и реших да тренирам бокс! Проблема е че мн хора са ми казвали че бокса не е за момичета да спра но аз искам да продължа! Кажете ми толкова ли е лошо едно момиче да се научи да се защитава да практикува даден спорт илии боино изкуство? Да разбирам че са трудни спортове но..

28.   Аз сам момиче на 16 години и тренирам от 7 месеца каквото и да ти говорят това е хубав спорт. Браво че питаш и потърси и ще намериш и аз бях така

29.   повечето хора, които са си "дали мнението" тук са хора пълни със страх.. това не е физическа страх, а страхът който те спира да живееш истински.. какво значи да живееш истински ли.. да усетиш какво наистина ти харесва да правиш в живота си и да вложиш цялата си същност там.. но за да се случи това първо трябва да се опознаеш за да изградиш същността си и точно заниманието ти дава това самоопознаване, но само истинското занимание, за което дефиниция няма.. но идва от сърцето на всеки един... когато си избереш занимание то не трябва да се случва "заради нещо си"а да се избере само и единствено заради самото занимание.. трябва да си увлечен и погълнат от това нещо, а не то да ти е някаква цел или старт за нещо друго в живота си.. ако се случи така -то си обречен да не стигнеш до никъде, а ще окажеш един имитатор, който "обича да дава съвети как стоят нещата "както е случаят тук... много хора написали че са занимавали с този спорт дори не знаят какво представлява той.. тяхното занимание е било повърхностно, защото те самите са повърхностни хора не само в спорта, а във всичко.. та такива хора са роби.. роби на живота.. те нямат право да дават мнения за неща които не познават.. те си мислят че ги познават, защото самите те не се познават... и когато такъв човек"посъветва"хората тук кое е" добре и кое не е " те се чустват по добре.. но в дълбоко в себе си усещат че са слаби и пълни със страх... силния човек не постъпва така.. не натрапва мнение... а той си отдава живота да учи и да напредва без много да съветва.. защото знае че ученето е доживотно... за разлика от останалите тук ще пропусна да "се обяснявам" какво е бокса... само бих казал че ако някой не е успял да види същността му вероятно гледа без да вижда.... и бих казал на хората да не търсят мнения от подобни форуми, защото те ще ги объркат.. просто се доверете на усещането си и се хванете смело за онова което усещате че искате да правите...