Споделена история от Тинейджърски

Губя я
Здравейте... Може би от заглавието не става съвсем точно за какво е моята история затова ще уточня - Аз съм момиче, миналата година полагах изпити и сега съм 8-ми клас в ново училище. Имам една приятелка, с която се познаваме още от детството, но сега сме в различни училища и времето което прекарвахме заедно наистина намаля... В началото това не ме тревожеше, защото знам, че каквото и да стане ще си останем приятели, а и се виждахме през почивните дни, през седмицата се чувахме почти редовно, или поне си пишехме. Тя обаче сякаш се промени. Нямам впредвид че е настъпила промяна, която да не ми харесва... Не напълно е нормално, особено в тази възраст да се променяме, но ме притеснява това, че сякаш се отчужди от мен, и не само... И от други наши приятели, с които също често се виждаме. Имам чувството че здравото ни приятелство започна да изтънява малко по малко и сякаш всеки момент ще се счупи, не искам да я загубя, защото страшно много я ценя и обичам, само мисълта че може повече да не сме приятели, наистина много ме натъжава.
Моля ви помогнете ми! Не знам какво да сторя, за да може отново да се сближим. Предварително благодаря на всички!

Коментари

1.   Очи, които не се виждат се забравят, хората са го казали. Нормално е да се промени, както ти самата знаеш, но според мен това, че се виждате по-рядко има голямо влияние върху вашите отношения. Съветвам те да й пишеш по-често и сега идва априлската ваканция и двете ще имате 10 дни свободни и смятам, че е редно поне 4 от тях да излезете, отидете по мола, по магазините, прекарайте времето само двете, седнете на кафе, започни да й разказваш стари смешни общи случки и тя да вика.. оооо дааа лелелеле а помниш ли.. еди какво си... снимайте се, гушкай я, кажи и че се чувстваш добре, че имаш човек като нея до себе си, че тя ти е като сестра, може да й подариш нещо, което смяташ, че би харесала, а ако си пада по по-сантименталните неща може да си купите гривни и на една да пише best, а на другата friends и като сте една до друга надписа да се съединява. Така винаги ще й напомня за теб като не сте заедно, такива гривни може да намерите в моловете в магазините за бижута, не тези скъпите със злато и сребро, а тези дето има разни фибички, герданчета. Лично аз имах сърце, което се разделя на две със същия надпис с една приятелка. Тази идея не всеки би я харесал, някой я смятат за детска и смешна, но ако на нея й харесва може да го направите.

2.   Продължи напред. Трудно е. Във същата ситуация бях, просто направи така , че да избегнеш възможно най-много срамите тази година. Успех ти желая :)

3.   От авторката
Много благодаря са съветите. До номер 1 - всъщност ние излизаме всеки ден, когато можем и относно Априлската ваканция, освен ако тя не замине някъде ще се виждаме всеки ден :) Но аз я чувствам точно като сестра, нямам тайни от нея и просто е като част от семейството, винаги съм знаела че ще дойде момента в който ще учим на различни места, а за в бъдеще може дори и да живеем в разл страни... Но точно както ако майка ми замине за няколко години в чужбина, т. е. ще ми липсва но ще знам че връзката ни няма да се прекъсне, така го чувствах и при нея - пиятелката ми :) И благодаря за идеята за подарък, мисля че много би й харесало <3