Споделена история от Тинейджърски

Изкарване на ограничителна заповед
Здравейте, аз съм момиче на 17 години. Имах приятел, с който бяхме заедно 1 година, но се разделихме преди 3 месеца. Разделихме се по взаимно съгласие, просто защото връзката ни не вървеше. Аз харесвах друго момче, той си пишеше с други момичета и така... Той е на 20 години. След като се разделихме решихме да си останем приятели, да сме в добри отношения, а не да се мразим. След като се разделихме, аз излизах с други момчета, ходих по дискотеки с приятелки, общо взето си живях живота и него го беше яд заради това. Беше чул, че съм спала с едно момче, което беше вярно. Пречака ме веднъж и ме преби. Налагаше се да оставам 3 дни в най-добрата ми приятелка и да се трупам с фон дъо ден, за да не разберат родителите ми. Това беше преди месец и половина, и до днес продължава да ме заплашва, че аз повече няма да стъпна на дискотека, където ме види съм щяла да "плюя кръв", ще "целувам подметките му, където ме види", ще ме бие ако разбере, че излизам с някой друг и разни такива. Омръзна ми от тези заплахи. Омръзна ми когато излизам постоянно да се оглеждам дали не е някъде около мен. Неведнъж ме е удрял, и не искам това да става отново. Искам да попитам мога ли да си изкарам ограничителна заповед, без родители? Например ако кажа, че живея само със сестра ми, която е на 24 години, ще може ли само тя да дойде с мен например? И каква точно е процедурата, какво става ако наруши ограничителната заповед? И плаща ли се нещо? Общо взето някой, който е запознат ако може да ми обясни по-подробно. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Това са въпроси, на които ще ти отговорят в полицията, откъдето се издава и заповедта.

3.   По смисъла на закона си дете, няма вариант без родители, може би и по-добре! Кажи им и ще видиш колко бързо този ще спре да те занимава

4.   Кажи на вашите това не може да продължава вечно. Моя съученичка имаше същия проблем тоя я имаше за свое притежание и и беше посягал тя се раздели с него сподели с техните подадоха жалба. Той се опита да я заплаши да я оттегли, но тя не му се огъна този път имаше подкрепата на майка си и и приятелите си. След време мисля, че я остави. Сега си има до себе си едно много по свястно момче и е щастлива с него. Така, че кажи на вашите и отидете в полицията няма да живееш в страх заради него и после да си разбита психика!

5.   Пак е номер 4 още нещо ако пак те нападне веднага медицинско и след това с ваще в полицията, така направи накрая моята съученичка като и омръзна вече. Кажи им по - добре не крий това е сериозен проблем. Не може вечно да живееш в страх от него ами ако опита да те насили

7.   Не става така лесно то. Първо се подава жалба, после го викат в районното на разпит. За заповедта трябва да има дело, свидетели, доказателства ако има побой. Защо не си изкара медицинско. Отиди в полицията и питай как стоят нещата, никой няма да се обади на вашите, само ще ти кажат какво трябва, но няма как да скриеш, че живееш с тях, все пак и тях ги има в системата като твои родители.
Сестра ми имаше проблем с един нещастник, подавахме жалба, викаха го, нея също... Отивай и си купи електрошок към 60 лв. е от оръжеен магазин, даже ти обясняват как се използва ефективно да го събориш кретена.

8.   Здравейте аз съм на 17 имам проблем с родителите си аз както си работя майка ми вика на мен и аз не мога да работя започвам да се обърквам не знам защо става така а баща ми иска да ме бие помогнете ми

9.   Здравейте аз съм на 17 имам проблем с родителите си аз както си работя майка ми вика на мен и аз не мога да работя започвам да се обърквам не знам защо става така а баща ми иска да ме бие помогнете ми

10.   Здравейте имам проблем с родителите си и съм на17 майка ми започва много да ми вика като работя аз така не мога и да же ме кара да си търся работа а няма къде баща ми след това започва да ме бие имали начин за ограничителна заповед защото тяка под страх не мога

11.   Към 10 - попитай в полицията. Там ще ти обяснят всичко.