Споделена история от Тинейджърски

PS4 или Xbox one :/
Здравейте! Рожденият ми ден наближава и искам да си купя NextGen конзола и да играя игри както мулти, така и сингъл-плеър, а съм чувал, че за мултиплеър вече се плаща и при плей-стейшъна. Като за начало мисля да започна с GTA 5, а после да купя и Assasin's creed или нещо такова. Та, въпросът ми е на мое място коя конзола бихте избрали и ЗАЩО? Много ли струва membership-a в PlayStation+, а и в XboxLive и бихте ли се занимавали изобщо да отделяте пари за мултиплеър или по-скоро да си разцъквате на сингъл? Моля модераторите да публикуват историята ми, много ми е важно да чуя мненията на хора с повече опит и инфо за тези неща от мен, мерси предварително :)

Коментари

1.   В момента плейстейшъна смазва кашона при продажбите. Ако трябва да избирам м/у двете щях да взема ексбокса заради Форза-та. Зависи ти какви харесваш да играеш. Плейстешъна си има Блъдборн, Ънчартед, Год оф уар и още няколко, но нито една от тях не ми е по вкуса. На кашона не са толкова екслузивите, но скоро закупиха правата на Тумб Рейдър и ще е екслузив за бокса. Иначе по-добро от РС-то няма в България, но това е ако пиратстваш игрите, щом имаш 120 лв. за една игра само ги давай.
П.С Моето РС е 1700 лв. и подкарвам дори неоптимизирания бълвоч АС Юнити на Хай със стабилни 40 до 50 кадъра.

2.   Ps4 има по-добри функции към джойстика, имат повече блу рей дискове, по-хубаво качество, контролерът СПОРЕД МЕНЕ е по-удобен и ако си платиш 100 лв за онлайн ти дават безплатни игри всеки месец...Има много още яки неща, но като цяло е това.Playstation forever ;)

Ренон

3.   "бихте ли се занимавали изобщо да отделяте пари за мултиплеър или по-скоро да си разцъквате на сингъл? "
Объркал си се. Услугата предлага намалени, при покупка на игри. Един път ом ги купиш, можеш да си ги сваляш на всяка PS, на който си се логнал с акаунта си. PlayStation струва нещо от рода на 40 долара или 60ина лева на година. Повечето игри, особено като нови, са на двойна цена, а самата машина е около 700-800.
Иначе, мултиплея е безплатен.
PS или Xbox - машините са много близки една до друга. Единствената разлика е, че някой заглавия са достъпни само за едната. Примерно God of War се правят само за PlayStation, a Halo сериите са достъпни само за Xbox (и компютър с Windows).
В момента има доста игри, който можеш да играеш на новата генерация, само ако ги свалиш от онлайн магазините им.
Без значение какво си избереш, ето някой от най-добрите игри:
Mass Effect, God of War, Last of Us, Heavy Rain, Skyrim, Silent Hill, GTA V, Darksiders, Borderlines, DMC...
Освен да ти пожелая приятно време, ще ти кажа и да жалиш родителите си, защото тези игри са скъпи, а и е много важно да не забравяш, че си и на училище ;).
Успех.
Източник на информацията - Върл фен на конзолни игри от 2001ва насам.

4.   Номер едно - Аз играх новата "първата" (по-скоро 20тата) Тумб Рейдер на PS. И двете нови игри от серията (тази от 2012 и тази от 2014) са мултиплатформени.

6.   Може при положение, че имаш добър рс хардуер да си намериш емулатор за ps4, Xbox и др. Може да звучи глупаво, но...

7.   Автора: Много благодаря на всички за инфото по въпроса. От 3 доколкото разбрах пари за да цъкам GTA online (което ме интересува най-вече) няма да са ми нужни, а за Xbox какво ще кажете? Чувал съм, че се плаща някакъв абонамент в Xbox-Live за да се играе мулти. Вярно ли е? Ако има нещо негативно да кажете относно бокса, моля споделете, тъй като засега повече клоня натам. Повечето shootеr-и и тем подобни споменати по-горе като игри само за PS или боксче не ме засягат - главно GTA и AC Black Flag и Unity, дето ги има и за двете конзоли ми влизат в интереса. :)

8.   Тези игра които си изброил номер 3 са доста старички и автора трябва да ги е изиграл досега.

9.   Среден клас PCта са по-добри от НекстГен конзолите - факт! Иначе измежду двете аз бих избрал Плейстейшън, защото повече ми покрива изискванията.

10.   Класики им викам аз ;)... Ако не си ги играл, си изпуснал доста. А и да си признаем, рядкио има повече от 3-4 игри на години, които си струват.

12.   ps4 другото е боклук ;)

13.   Автора: Благодаря на всички за мненията - в крайна сметка се спрях на PS4 и в понеделник ще дойде заедно с GTA V. Много се радвам и ще прекарвам доста часове с контролера в ръка сияещ от радост веднага щом ми падне в ръчичките :D

14.   Възможно най-добрият избор. ПС4 е невероятна платформа, контролерите им са най-удобните, а ГТА5 е... просто гениална. Приятно прекарване.