Споделена история от Тинейджърски

Луд ли съм?
Здравейте наскоро забелязвам, че съм леко странен и се чудя дали полудявам. Доста често си говоря сам, повтарям неща от телевизора, правя тикове, боли ме главата, от време на време се изкрещявам без причина и понякога, когато гледам, почва хем да ми се приближава, хем да ми се отдалечава и през тва време и главата ме боли. Като малък бях паднал от една стена (3 метра висока) по глава. И като се сетя за тва аз си го спомням едно нещо, а майка ми си спомня друго. И емоциите ми се сменят много бързо и често се ядосвам без причина. Ако има значение аз съм момче на 13 (почти на 14) години и тежа много над нормата въпреки, че другите ми казват, че си ям нормално. Моля модераторите да одобрят историята ми.

Коментари

1.   Амми може да е от стреса, може да е нещо друго. За мен определено не е нормално, защото баща ми е болен от множествена склероза и от стреса май крещи така понякога, а пък чичо ми дето уж нищо му няма си пее, тананика, сякакви звуци издава /говорим за 45 годишен мъж /. По добре говори с майка си или баща си за това да те заведат на психятър.

2.   Обърни се към лекар и психолог (психологът не е за луди, спокойно).

3.   Консултирайте се с психолог или психиатър.
Нещата, които казваш - не са нормални.

4.   Напълно нормален си си. Аз съм на 16, и аз крещя понякога без причина, както си стоя и се хващам за косата и почвам да се скубя, говоря си сама ПОЧТИ постоянно, то направо цели диалози си водя, че и си отговарям. :D Спокойно, просто сме по-различни.

5.   Номер 4, няма да е зле и ти да посетиш психолог или направо по-добре психиатър. Да си различен и луд са две доста различни неща.

6.   Не си луд. Лудите не осъзнават, когато са луди. Освен това такива симптоми не принадлежат на нито една психиатрична болест. Според мен при теб проблемът е по-скоро на физиологично ниво - вероятно повишено налягане в главата. Особено ако си по-пълен е възможно да задържаш повече церебро-спинален флуид и това да притиска мозъка ти.

Аз имам арахноидна киста в черепа и тя ми притиска дясното полукълбо. При определени ситуации кистата започва повече да го притиска и получавам различни симптоми - мигрени, виене на свят и дори халюцинации за мирис(това е особено често когато съм спал на дясната си страна на много мека възглавница).

8.   Абе, това което казвате са пълни безсмислици... Просто пубертет.