Споделена история от Тинейджърски

Челото ми
Здравейте първо ще благодаря много ако редакторите публикуват този мой проблем.
Проблемат е челото ми. Момиче съм на 11 и кожата на челото ми е ужастна. И плус това ми излизат по една две пъпки и то понакога са гнойни. И навсичко отгоре имам и доста черно торчки. Имало е случаи челото ми да няма никакви пъпки но пак не е изчистено и глатко. Самата кожа на челото ми е грапава. В момента ползвам сода и ми помага горе долу. Мисля да си купя акне аут. Никой няма такоеа чело като мието. Как да се справя с челото ми.?

Коментари

1.   Мажи си лицето със мед. Той много помага. Не си хаби парите за акне аут, имам го и нищо не ми помага, само дето започнах да се беля като змия... От както започнах да ползвам мед и понякога лимон лицето ми се оправи. Ако искаш пробвай, помага и за черни точки и за пъпки, само че трябва да се ползва редовно. И не трябва да е купен от магазина, а да е направен ръчно. Тоест да не е изкувствен... дано ме разбра..

2.   Мила по-голям ти е проблема с правописа!! Челото ти ще се оправи моето беше цялото в пъпки а ся лицето ми е като бебешко дупе

3.   Спокойно, аз какво да кажа като съм на 13 имам също пъпки, не са гнойни, но пак си ги имам.. И аз имам отвреме на време черни точки на носа. А да, плюс това имам и белег на челото си, който се забелязва и заради този белег съм понесла мн подигравки преди, но на мен не ми пука особено... но аз използвам коректор за лице или фон дю тен, за да ги прикрия. Има един крем AkniCare на мен ми помага, но аз просто казвам. Това с маските е добра идея или там каквото беше, но до колкото съм чула лимона не е мн хубав за честа употреба, защото съдържа някакви не много полезни за лицето неща, но както и да. Успех!

4.   Вземи си акнеаут и мажи прецизно всяка пъпка! Мий лицето си с тоник за мазна кожа или лосионче сутрин и вечер и трий хубаво грима! 1 месец постоянство и ще си като нова :)

5.   Номер 2-И ти също имаш проблем с правописа.

6.   Номер 1 направо ме гръмна с тоя "ръчен" мед :D Ако можеш да ни светнеш как става номера, че и ние да си правим сами :D

7.   Пусни си бретон! И отиди на козметик.

8.   Здравей Миличка аз съм също на 11 години имах същия проБлем в 3 клас сега съм 6ти в Германия уча

И се надявам да ти бъда полезна
Валентина

9.   Като пораснеш ще ти мине - всички сме минали от там. Трябва редовно да отстраняваш мъртвия слой епителна тъкан - прави се като си напариш лицето (да го държиш над пара 10 мин - това е напариш) после търкаш с тривка за баня или гъба за баня, после го измиваш

10.   Като вземеш да го мажеш с мъжко мляко ще се оправи.

11.   " Мила по-голям ти е проблема с правописа!! Челото ти ще се оправи моето беше цялото в пъпки а ся лицето ми е като бебешко дупе"
Ти самия си забравил да добавиш запетайка ;)
Авторке, вземи учебника по български език, че с тая граматика...
;)

12.   Акне аут и други такива продукти които се водят за премахване на точки нищо не вършат. Това е търговия. Опитай да махнеш някои на парня баня, и аз имах много и само това ми помогна.. сега нямам и една :).
Г. 16

13.   Номер 10 ме уби :D :D :D
Прав/а си, но и е ПРЕКАЛЕНО рано на авторката с тоя "мъжки крем".
А иначе има много хубави продукти на AVON, но ти си още малка да си третираш лицето, така че просто го мажи със спирт за кожа (от аптеката, струва левче макс) всяка вечер и това е. Така ще е най-добре, поне на мен ми помага изключително много, като се има предвид, че кожата ми беше ужасна по едно време.
Ж15

14.   За черните точки бих ти предложила да пробваш с парна баня и след това с лентички за премахването им. Иначе лимоновото масло върши чудеса. Струва само 2 лв. и обикновено вечер като си намажа пъпките по лицето, сутринта са завехнали.

15.   Мажи си лицето с мед за няколко часа. Ако желаеш, когато имаш гнойна пъпка, вземи кубче лед и в продължение от 1 минута го дръж върху пъпката.

16.   Крем здраве лека формула с цинков оксид мажи се всяка вечер преди лягане, след няколко дни ще видиш промяна

17.   Не разбрах какво точно каза номер 8.