Споделена история от Тинейджърски

Пет години разлика?
Преди около месец се запознах със него, първото което ще кажа е че момчето е красиво умно и добро, мога да му имам пълно доверие за всичко. Той ме подкрепя, дава ми съвети и ми помага във всеки труден момент, не е лошо момче, искам да съм със него, той не знае че го обичам, и все още не съм му го казала, мисля че и той ме харесва но не съм сигурна.
Работата е там че имаме пет години разлика, аз съм момиче 1999 година, а той е 1994. След два месеца ще прави 21. Притеснявам се дали ще се получи, веднъж си позволих да го питам дали би тръгнал със момиче на моята възраст, той явно се усети и ми отговори че зависи от характера и колко е зряла. Сигурна съм че няма да се възползва от мене.
Моля ви кажете, вие бихте ли одобрили подобна връзка?

Коментари

1.   Според мен, ако не е повече от 8 години, е ок...Майка ми и баща ми имат 7 години.Давай смело напред ;)

Ренон

2.   Че колко пък са 5 години разлика. Да не са 20 или повече случайно? Я стига.

3.   Аз съм автора №1, до колкото го разбирам него го притесняват годините,
каза ми че щом съм имала 14 не е проблем но зависи, а аз не разбирам защо той се притеснява, все пак съм непълнолетна, а той има ли причина да се притеснява, разликата ни голяма ли е или нормална? не мога да разбера? все пак съм зряло момиче. Иначе мисля че ме харесва, днес се видяхме и по начина по който се зарадва като ме видя, просто нямам думи. Но да ви призная най се притеснявам дали родителите ми ще одобрят връзката, той все пак е на 21 (без 2 месеца), а аз ще правя 16.
Вие родители какво мислите?

4.   Разликата си съвсем нормална. Не знам защо изобщо питаш.

5.   Аз да се възползвам... Амии за8 години разлика какви са ви мненията? Аз съм момиче на 15. Той е на 23... Тъкмо започне да се поотпуска ииии в един прекрасен момент ми казва че е прекалено голям, че това е нередно ала бала лабаЛандлснфлскскд.... Прекъснем връзка и след няколко седмици или може би месец, пак започваме да общуваме... Това вече 2пъти. Какво да правя...?

6.   Над 14 години не е подсъдимо. Разликата в годинките не е проблем. Аз лично съм по- голям от приятелката ми с 6 годинки и си живеем страхотно.

7.   Нещо не сте разбрали, пет години са си съвсем нормална разлика.
Едно е 13 годишна да ходи със 18 годишен, съвсем друго е 20 годишна със 25 годишен, нали ме разбирате, и във двата случая разликата е 5 години, но във единия тя е дете и е малолетна, а той е млад мъж и пълнолетен.
Въпросът който искам да задам, така като не съм запознат със законите.
Как стоят нещата със тези закони, едно момиче до 14 години е малолетна,
което означава че ако има навършени 14 тя се води непълнолетна и може дори и да е със по големи от нея (батковци) така ли е?
Да кажем ако момичето е на 15-16, а той е на 20-21 проблем ли е?
И какво трябва да стане че момчето да бъде осъдено? предполагам че за приятелство не може да бъде съден, но ако е за се*с дори и доброволно как стоят нещата? Ами ако са само гаджета без се*с, но със целувки и такива?
Питам защото аз съм на подобна ситуация, а не съм запознат.
Не, не съм автора.
Но в този случай щом тя има навършени 14, не е проблем, и ако между тях всичко е доброволно значи всичко друго си е ОК, на кратко ако ти момиче си 1999 а той е 1994 както казваш аз не виждам проблеми ако и двамата се обичате.

8.   Аз съм автора!
Не знам него защо го притеснява толкова, уж си поговорихме и ми каза че не ме иска за удоволствие и като стана дума за се*с, ми отговори че ще ме чака и ще го направим когато съм готова, малко са момчетата като него в днешно време, някой приятели ми казват че е голям, а някой други ми казват че е нормално, кой прав и кой крив не знам.
Аз не мисля че е проблем щом имам навършени 14 нали?
И какво толкова може да стане не ми е ясно?
Толкова добро момче е и ни е хубаво като сме двамата, но и не знам родителите ми какво ще кажат когато научат, ще одобрят ли или няма да одобрят :(

9.   Не знам за вашия случай, но я да се възползвам и да питам на кратко?
По закон може ли момиче което е родено 1999 година да има връзка със момче което е родено 1994, това законно ли е?

10.   До номер 5.
Аз съм момче на 22 за 23 и имам приятелка на 15 за 16 ии като гледам ситуацията ми е подобна на твойта. И мене ме притесняват годините и понякога като съм с приятелката ми ми става едно много тегаво простоо се чуствач че съм твърде голям за нея и ако направя нещо по така ми става тегаво :/. Като видя че почва по отпуснато и гледах да се поодръпвам за известно време да не вземе да стане някоя беля.

11.   До №10
Щом има навършени 14 нямаш проблем, но работата е там че все още е ученичка и тъкмо съзрява, а ти вече си млад мъж и ще трябва да я чакаш,
не знам при вас как стоят нещата и от колко време се познавате.
Ако и двамата се обичате истински и ви е хубаво да сте заедно давай, излизайте забавлявайте се целувайте се, но като се стигне до се*с внимавай и то много, и е по добре да се представиш на родителите и, трябва ти тяхното им позволение.
А я да попитам темата защо е в този раздел, не трябва ли да е в любов и изневяра, и къде се губят другите колеги, някой да каже нещо или да даде негово мнение.

12.   Какво значение имат годините, ако и двамата се обичат/имат чувства един към друг? Стига сте се притеснявали. Никой няма да ви осъди за това, че се обичате. А ако сте готови и за секс - давайте. Законът важи само ако те хванат. А и след навършени 14 години, и по взаимно желание, шансовете някой да бъде осъден са астрономически малки.

13.   Аз съм автора!
Имах възможността да си поговоря със него и да се изясним, него го притеснява това дали може да бъде съден, а това ме притеснява и мене защото родителите ми още не знаят.
Я кажете може ли да бъде съден и какво точно трябва да стане за да се случи това? Ако изобщо може.

14.   Годините не са от значение, стига да се уважавате! :)

15.   Номер 10 съм. Познаваме се с нея от година ии с цялото и семейстео се познавам и съм с отлични отношения с тях. Проблема е че аз живея с майка ми и баба ми ама хич не се рсзбирам с майка ми.. Ниикога не сме си говорили на такива теми гаджета маджета с... с и т. н. Проблема е как като никога не съм говорил на такива теми сега да и кажа изведнъж имам приятелка че и на 15.... Направоо ще ме напрай на нищо..

16.   Аз съм момче 1993 година и имам връзка с момиче 1995 набор
2 години са си съвсем нормална разлика.

от 6 години сме заедно бях на 16 а тя на 14

17.   Здравей! Аз съм момиче на твоите години и разбирам как се чувстваш. По добре да споделиш своите чувста към него... а за това дали ще се получи или не всичко зависи от вас двамата смисал как ще се развият нещата. Не се страхувай от нищо живей за момента

18.   След няколко години тия 5 години изобщо няма да са проблем, обаче сега наистина е малко по-сложно, но си зависи, защото освен възрастта, много по-голямо значение имат характерите ви, дали имате общи интереси, виждания за живота и т. н. Защото разликата ви може и да е много повече от 5 години, но ако имате сходни виждания за нещата, общи интереси и т. н. да имате успешна връзка, а в същото време може да сте на една възраст с някого, но да сте привлечени един от друг само физически и нищо да не стане. Така, че забрави за 5 години, ами виж как си пасвате като характери, това е много по-важно. А и пак ти казвам като станеш на 20, а той е на 25 тия 5 години няма да имат абсолютно никакво значение!

19.   До № 12
Казваш ако ни хванат, в какъв смисъл, ако ни хванат че сме гаджета и за това може да бъде осъден така ли? или ако сме правили се*с и то недоброволно, ами като имам навършени 14 и сме го правили доброволно пак може ли да бъде съден?

20.   Здравей!
Аз съм момиче на твоите години и имам приятел, който е на 22 години. При нас проблемът е доста по- сложен. Обичаме се много, той е адски добър към мен, разбира ме и ме подкрепя във всичко. Проблемът е в родителите ми. Не одобряват връзката ми с него и са на крачка от това да ми забранят да се виждаме. И аз не бях сигурна за мнението на родителите ми, но все пак реших да им кажа като от тях не получих никакво разбиране. С приятеля ми сме решили да продължим да сме заедно като се надяваме все някога да ни одобрят :)

22.   Никакъв проблем, доже е по добре отколкото някое момче на твоята възраст. Аз като бях на 13 годишна правех секс с един много готин пич на 19, но той се притесни че съм нямала 14 и не повторихме. Иначе сега съм на 16 и винаги гледам да съм с над 20 годишни!

23.   Както са ти отговорили и други вече-проблемът не е разликата от 5 години, а просто, че в момента тя е по-осезаема. Мисля, че ако се опознаете по-добре, чисто като характери, поведение, цели и кога искате определени неща да ви се случат в живота, ще разберете по-добре дали имате бъдеще заедно. А и когато някой те обича истински, той може да те изчака. Колкото до родителите ти-ти ги познаваш най-добре и може би предполагаш как ще реагират. При всички случаи е по-добре младо момиче като теб да споделя такива неща с тях. Просто внимавай как ще им поднесеш информацията :) Успех!

24.   Доста интересна история.
Както и да го погледнеш, пет години са една масивна разлика във възрастта. И това не е нито в твоя, нито в негова полза. При вас взаимоотношенията според мен, са не толкова приятелски, колкото между брат и сестра. Той в случая сигурно възприема себе си като по-голям брат, а теб- като по-малката сестра. Така повече се връзва. Макар, че и аз имам един приятел, който сега завършва, а аз съм само наполовина на образованието му. Това прави шест години. Но не ни пречи да имаме приятелски и училищни отношения.
"Възрастовата дискриминация" е само мит. Обществото ни го насажда в умовете и ни кара понякога да вършим глупости. Въобще не се отчайвай. Ако ти е приятно с него- бъдете заедно. Ако имаш по- особени чувства към него- кажи му го. Той сигурно е вече достатъчно зрял за да разбере по-млад от него човек. Все пак- и той е бил на твоята възраст.
Надявам се да съм била полезна с този дълъг коментар :-)