Споделена история от Тинейджърски

Присмиват ми се заради домашните ми гълъби!
Здравейте! Аз съм момиче на 12 години и от поне 2 години отглеждам два гълъба в двора на къщата ни. Въпреки, че са декоративни гълъби и съм ги опитомила вече, често приятелките ми се присмиват, че вместо котки или рибки аз предпочитам гълъбите. Аз няма да ги изоставя, защото са от такива породи, че сами просто ще умрат. Ще продължа да се грижа за тях, но се чудя дали аз съм единственото дете, което е решило да си вземе гълъби за домашни любимци? Тъпо ми е когато почнат да ме коментират някои момичета!

Коментари

1.   Егати и странните са "приятелките" ти. Как може да се подиграват за такова нещо? Всеки човек, който се грижи добре за някакво животинче е чудесен. А пък според мен можеш да получиш и много внимание, защото пък това е нещо интересно. Не знам кое нормално дете няма да иска да дойде да види и да се порадва на гълъбчета... Остави ги тези, те ти завиждат! Да не говорим за колко ниска култура и тесногръдие говори изказването им.

2.   Пфф ти пък! :Д Въобще да не ти дреме какво казват другите, няма нищо лошо в това да ги отглеждаш. Не се ядосвай заради едни изказвания. :3

-Y

3.   По-добре да си гледаш гълъбите отколкото да печелиш грозна и лоша слава на улицата заради разни поразии. Гледай си животинките и да не ти пука каквото говорят тези идиоти :).

4.   Че какво смешно има? Някои отглеждат стоножки, ако става въпрос...

5.   Не им обръщай внимание. Просто им кажи, че е хубаво да гледаш нещо различно, а не да си еднаква и еднотипна.

6.   Не се притеснявай! Кажи им, че ти харесва да се грижиш за тях и ще престанат. Аз винаги съм предпочитала птиците и едновременно съм гледала някъде около 7 :D Просто не обръщай внимание, ако приятелките ти продължат да се 'забавляват' с твоите интереси. Все пак най-важното е, че теб това те удовлетворява :)

- Ж14

7.   Много готино и аз искам гълъби. Твой те приятелки нищо неразбират.

8.   Да не ти пука изобщо, продължавай да се грижиш и не ги оставяй животинките. Братовчедка ми е на твоите години и тя има няколко гълъба, даже ми е споделяла, че е запалила и приятелите си по тях.
Както едни не обичат котки, други не обичат кучета, трети не обичат гълъби, да не ти дреме. Аз се радвам, че има деца като теб, които да се грижат за животни, каквито и да са.

9.   Те толкова ли си нямат по-важни теми за разговор. Все едно аз да тръгна да обсъждам как някоя маса е зелена, а не бяла. Тея хора съвсем се издухаха. Те са си твои, не техни. Така че какво въобще се замисляш за хорските тъпотии.

10.   Не им обръщай внимание! На теб ти е приятно да си отглеждаш гълъби и ще продължиш да го правиш. Освен това си отговорно хлапе, което ти прави чест.

11.   Напротив, трябва да се радваш че можеш да се грижиш за по-нестандартни домашни любимци, а не си поредната зарязала чихуахуа-то на родителите си.

12.   Прекрасна си! Това, че отглеждаш тези животинки (без значение гълъби, котки, кучета, папагали, риби - преди всичко са живи същества) е похвално. На тези, които са толкова глупави, че реагират по подобен начин изобщо не им обръщай внимание. Не осъзнават колко е нелепо това, което правят.

13.   Ти пък... Толкова сме на брой особено в селата, които имаме гълъби. Голяма работа! Ако ти харесва, продължавай да се грижиш за тях! Да не ти пука! Завиждат, че си толкова различна! А за тея дето ти се присмиват, знай-те са ти "приятелки "!

14.   какви са тези гълъби? Теб ако затворят в една килия - как ще се чувстваш? да имаш крила и да не можеше да летиш... :(
съжалявам те.. но ти си решаваш. После може да се оправдаваш с това, че си малка и не си разбирала какво им причиняваш

15.   Аз много обичам гълъбчета, ако имах възможност щях да си взема поне 5!

16.   Вземи си пор.

17.   До номер 14:
Гълъбите са фенерлии и не са добри летци, затова са и декоративни. Те са мързеливи, а аз често ги изкарвам в двора ни.
Повечето на село освен куче друго си нямат и постояно бягат по улиците, а аз се привързах към тези животинчета и ги заобикнах и предпочитам през свободното си време да им се радвам, но почти всички го мислят за доста странно.
От: авторката

18.   Идеални са за пушечно месо с флоберката или с въздушната ми пушка!

19.   Гълъбите са едни много красиви и умни птици. Доста хора отглеждат. Те са символ на нов живот, доброта и мир. Не обръщай внимание на това, което говорят другите. :)

20.   Не обръщай внимание на номер 18.
Аз ще ти кажа, че приятелките ти за глупави. Ужасно глупави.
Гълъбчетата са прекрасни и не виждам нищо лошо, нито смешно в това, че спасяваш живота на дадена порода животинки.
Аз си гледам змия, охлюви, голяма зелена ларва и тарантула, бъди спокойна.
Или сменяй приятелките си, или животинките, или начина на мислене. Най-добре да смениш мисленето - който иска да казва каквото ще, на теб не трябва да ти пука.
Ти спасяваш невинни животи, а те съсипват нечий такъв. Обичай себе си и птичките, игнорирай другите.

21.   Гледай си ги и да не ти пука от чуждото мнение бъде себе си. Плюс това животните са много по - добри и искрени приятели от хората, вярно не могат да говорят, но разбират всяка твоя дума и могат да ти бъдат чудесна опора в трудни моменти. Когато бях малка и ходех при баба и дядо на село и приятелките ми не идваха за ваканцията си играех с техните козленца, изобщо не усещах самота. Те бяха моите малки приятелчета с които можех да си поговоря и да прегърна, всичко разбираха само не можеха да ми отговорят. Приятелките ти ако наистина са ти приятелки и те уважават ще те приемат такава каквато и няма зад гърба ти да ти се подиграват за гълъбите. Другия път присмеят ли те се им кажи едни хора обичат, кучета други котки, аз обичам гълъби попитай ги аз подигравам ли ви се за това какви животни имате вкъщи и пиши после какво е станало.

22.   Аз пък съм на 20 и си мечтая да си имам кокошки. Вместо да се чудя в кой мол да отида на кафе, аз си мечтая да имам къщичка с двор, в който да имам много цветя и всякакви животни... Не съм "типичната" 20-годишна и много се радвам за това. Идеята не е да сме "като другите", всеки си има своите предпочитания и интереси, все пак сме различни едни от други.

23.   Да не ти пука! Гледай си гълъбчетата и хич не се интересувай от глупостите по твой адрес. Хората, които злословят за теб явно не те харесват и без това, така че дори е да нямаше гълъби пак щяха да намерят повод да пускат злословия за теб. Така, че явно тези момичета не са ти истински приятелки. Ако бяха нямаше да ги интересува гълъби ли гледаш, кучета ли или тарантули.

24.   Много хора отглеждат гълъби.От моя клад има няколко човека които имат ;-) Според мен въобще не трябва да ти дреме какво мислят другите!Грижи се за любимците си.
(аз лично не виждам нищо смешно в това)

25.   Да не ти пука, кефи се че имаш нещо по различно от другите, пък и те са малки не разбират. Гълъбите и те душичка носят грижи се за тях и да не те интересува какво мислят другите, важното е че на теб си ти харесват :)

26.   Мила, не трябва да се вълнуваш от чуждото мнение, въпреки, че е лесно да се каже. Помисли си колко е хубаво, че се грижиш за тези прекрасни животинки и колко са ти благодарни, подиграват ти се, защото ги е страх да си признаят, че са гадни и не биха се грижили за друг, затова не им се обиждай и не им се връзвай! :)