Споделена история от Тинейджърски

Брекети
Здравейте, момиче на 15 съм, знам че има много такива теми, но искам да задам няколко конкретни въпроса специално за моя проблем... Та така, проблема със зъбите ми е че като по-малка когато зъбите ми разтяха нямаше място за кучешките и сега те са израснали високо горе на венеца все още видимо няма място да слязат. Интересува ме какви брекети бихте ми препоръчали каква е цената им и дали е нужно вадене на някой зъб? Ако някой е имал същия проблем и го е оправил с брекети или шини нека ми каже колко време го е носил и какво е използвал? И последен въпрос ако някой е използвал системата Six month smiles нека ми каже цената им и дали биха ми помогнали? Благодаря предварително и моля модераторите да пуснат темата, важно е :)

Коментари

1.   Здравей аз съм на 13 години. От малка също имах подобен проблем, нямах място за щучешките и се изкривиха напред. В пети клас ми сложиха брекети които уж трябваше да нося 6-7 месеца, но в последствие ми ги махнаха след година и полвина. Зъбите ми бяха прави дотук добре. След лечение с брекети ти дават силиконов апарят който трябва да носиш сама вечер няколко месеца. Не знам дали от това че не го носих всеки ден в последствие се появи проблем. Една година след махането на брекетите единия ми кучешки зъб беше помръднал, но съвсем леко нищо фатално. След време целия се изкриви. Но зъболекаря ми слоои специален апарат и зъбите ми сега са прави. Но имам приятелки, които след брекети пас някои зъби им се изкривяват. Все пак избора е твой. Извинявам се за грешките но пиша от телефон. Успех!

2.   Здравей! Аз също съм на 15 и моите кучешки са над другите! Бях при ортодонта и тойми каза че ще вадим зъби. Два отгоре, за да има място за кучешките да слязат и да де наредят, и два от долната челюст-заради горните. На мен трябва и захапката да ми оправят така че ще отнеме доста време предполагам... Още не съм ги сложила, нямам пари... Но всички процедури кактои самите брекети(само за горната челюст) струват 3000лв. Надявам се да съм помогнала! Успех!

3.   Аз нося шини от 6 месеца и деистват. Потърси подходящ ортодонт ще ти струва някъде 500 лева. 400 за самите шини, 80 за отливката и 20 за първичния преглед. След това ежемесечно трябва да ходиш на контролен преглед които е 10 лева.

4.   Повечето хора, които не са запознати подробно с лечението с брекети задават такива въпроси, но на тях няма как да получиш точен отговор... Много зависи и от кой град си, колко е тежък случаят ти, дали имаш мъдрици, които са на криво израстнали и още много неща, и може да ти отговори само специалист и минимум рентгенова снимка...
Поначало бих ти препоръчала самолигиращи брекети- те са съвременни, с тях лечението е по-бързо и почистването по-лесно. Отделно зависи от самата теб дали искаш метални или прозрачни (препоръчвам Damon Clear) като според това цената варира... Шините мисля, че са големи хора са загуба на време.. ползват се предимно и при деца, но ако и те са тежък случай след шините слагат брекети. Забрави за 6 months.. това е за мнооого леки корекции, а при теб трябва да се теглят зъби, които да се наместят в редицата... Само брекети е варианта... 1-2 години пищо не са, сравнение с цял живот усмивки. Успех.

5.   Брекетите по принцип са скъпи. Според мен трябва да се консултираш със зъболекар, ако ти предлага скоби по-добре ще е да откажеш, защото на тази възраст няма да ти помогнат кой знае колко. Мисля, че ще се наложи да ти извадят зъбите под кучешките иначе не виждам начин.

6.   Здравей ! :) Същият проблем е и моя, но вече нося брекети повече от 7 месеца ! :) Няма различни брекети. Всички са на един принцип (натягане). В различен период от време зъболекарят ще те вика за натягане или смяна на дъга/и. На мен идва грубо 2 000лв. всичко, като 1 400лв. са брекетите и всяка дъга е по 30лв. Ако отлепя някой брекет, пръстен и т.н. ми взимат 40лв, а брекетите ще ги нося 4 години (остават ми около 3) и преди да ми сложат брекети ми извадиха 2 зъба, безплатно ! :)

7.   Номер 6 зако ще ги носиш 4 години.. Това е страшно много време. Да не си при Иванова?

8.   Здравей! Аз съм на 13 години и след месец ще ми слагат брекети и на двете челюсти, тъй като съм с крива захапка. Ще ги нося две години и ще продължи друго лечение още две. Скоро ми извадиха един зъб, предстоят още три млечни, но това не е проблем. Аз знам, че брекетите ще ми помогнат, но ми е важно дали ще ми отиват, защото следващите години са ми много важни! Но проблема е, че са си скъпиички. Надявам се да съм помогнала с колкото мога

9.   Мили момичета и момчета, един съвет ще ви дам-НЕ ВАДЕТЕ ЗДРАВИ, ПОСТОЯННИ ЗЪБИ!!!! На 17 години съм, имах следния проблем: горните зъби ми бяха доста по-напред, а долните-назад. Ходила съм при какви ли не ортодонти и всеки ми казваше "Няма как, трябва да се извадят отгоре четвъртите зъби, за да се освободи място. " Всеки път си тръгвах обезкуражена, че за моя проблем няма решение. Въпреки всичко, не исках да си вадя здрави зъби. Времето си минаваше, аз се ядосвах, че зъбите са ми криви, докато не попаднах случайно по интернет на името д-р Георги Хунджев. Първото нещо, което ми направи впечатление е, че пишеше, че избягва да вади зъби (само в неотложни ситуации). Мили хора, вече 7 месеца нося метални брекети, резултатът е повече от прекрасен!!!! Мила авторке, на братовчедка ми по същия начин единия кучешки зъб ? беше отгоре, по едно и също време сложихме брекети и в момента тя има прекрасни право наредени зъби! А тепърва имаме още време за постигане на мечтаната усмивка!! :) Не зная от къде си, д-р Хунджев е от Пловдив, но има кабинет и идва в София. Ако се интересуваш потърси и прочети в интернет повечко неща за него, но ако отидеш, определено няма да съжаляваш!!! Относно цените и времетраенето, цените са около 2500-3000лв, като плащането е по етапно, не наведнъж (което е голям плюс), а времетраенето е в зависимост от проблема ти. Но мисля, че е около 16-18 месеца, но пак казвам, не съм специалист и не мога да кажа всичко с точност. Надявам се да съм била полезна!! :) Ще следя темата, ако имаш въпроси, пиши! :)

10.   на 15 от плд и носих брекети точно година и 4 месеца. след тва с тези силиконови апарати въобще не ги носих и пак нищо ми нямаше на зъбите. платих 1900 за 2-те челюсти с всичко!

11.   Номер 9 благодаря за изчерпателния отговор мога да го потърся този доктор защото и на мен ме предлагат вадене а немога да се навия особенно. Искам само да попитам това цената за една челюст ли е защото на мен за една ми трябва долните ми са перфектно прави а и на твоята братовчедка и на двете ли и слагахте и тя колко време ги носи или ще ги носи? На мен ми трябва само една и е само за да се наредят тези кучешките зъби и да се оправи мястото между предните два, та аз мисля че не е нужно много време. А и последен въпрос дали ако се извадят 2 зъба (от едната и другата страна) ще стане по бързо лечението отколкото без вадене? Благодаря ти предварително и благодаря на другите също :)

Авторката

12.   От номер 9:

Цената е за 2-те челюсти. Братовчедка ми също като мен носи и на 2-те челюсти, защото на нас са ни и широки захапките (освен, че на нея ? бяха криви зъбите). И двете ги носим вече 7 месеца. Както ти казах, лечението е около 16-18 месеца, но при всеки случай е индивидуално!! Пак ти казвам, недей да си вадиш здрави зъби! Аз лично предпочитах с криви зъби да ходя, отколкото да търпя такива болки. Имам една съученичка, която преди 3 години носеше брекети. Проблемът ? беше същия като моя (горните зъби ? бяха много напред). Съгласи се да ? се извадят четвъртите зъби и в момента има доста разстояние между зъбите, въпреки че ? казваха, че ще се събере и няма да личи, че ? ги няма постоянните зъби. Да, но не, личи си! Решението си е лично твое (и на родителите ти), но аз лично предпочитам и 3 години да ги нося, но да не си вадя здравите зъби. И не, не мисля, че ще стане по-бързо. Тъкмо обратното! :)

13.   Аз съм на 17 и нося брекети вече няколко месеца и резултата засега е супер. Моя проблем е по-сериозен, но от сърце ти ги препоръчвам, защото другите неща за изправяне са по евтини, но се носят по дълго време... моите лично ми излезнаха три хиляди лева и ми извадиха двата горни мъдреца, за да има място... след това ще ми слагат и импланти, затова ти казвам, че е по сериозен. Успех с изправянето! А след него много усмивки : )))