Споделена история от Тинейджърски

Почистващи продукти за лице?
Това е нещо много важно, а именно премахване на пъпки, но с какво? Реших да пусна темата, защото наистина се колебая. Ползвала съм мицеларната вода на гарниер, почистващ гел на гарниер X 2, почистващ гел отново на гарниер. Сега след, като имам огромен избор се колебая мужду почистващ крем, тоник, почистващ гел или пяна-мус.
Моля напишете ми какво да избера, защото не искам да избера неподходящото, а и за всички пише, че не изсушават кожата. Кожато ми е леко суха.
П. С на 13 години съм (момиче) :)

Коментари

1.   Няма нужда да хвърляш пари за за нискокачествена козметика като Гарниер. Купи си една натурална розова вода и си почиствай вечер лицето с памук. Иначе за пъпките Акне Аут Актив Лосион. Само това ме спасява вече 10 години.

2.   мляко от мъж

3.   Тия продукти за миене на лице от гарниер никога не са ми вършили добра работа. Иначе и на мен ми е интересно за типа на продукта, понеже не съм ползвала друго освен гел.

4.   Пробвай с коректор и маска.

5.   Виж в OLX. BG. Там съм виждала да предлагат AkneStop тоник. Аз някога ползвах и бях много доволна.

6.   От 3-4 години си премахвам пъпките с крем Здраве и съм страшно доволна от него. Също използвам и тоник на Лореал вечер преди лягане.

7.   Значи според мен се консултирай с добър дерматолог. Преди и аз така взимах продукти и без ефект, но отидох при добър дерматолог(при първият същата работа) и сега немога да си позная лицето. :)

8.   Момиче 16.
Нищо от това не ползвай!!! НИЩО!!! Това са химии, които дават ВРЕМЕНЕН резултат. Само веднъж да забравиш да ги нанесеш и ще даде негативен резултат. Аз също ползвах почивстващ лусион маска на гарниер (и то се излъгах и взех от 40 левовите боклуци) Ползвах ги 1 месец по план, внимателно и резултатът беше същия. За това реших да използвам натурални средства с които сама да си правя кремове. Започнах с лимон (моята кожа е мазна) всяка вечер и всяка сутрин, след добро почистване. Още на другия ден виждах разлика и за 1 месец се изчистих почти до гладкост, но получих друг проблем, след толкова много пъпки ми бяха останали белези. За това сега всяка вечер преди лягане си правя смес от кисело млако и пчелен мед, резултата за мен е възхитителен. Потърси във интернет рецепти за домашни маски. Също така ако ти бъде не удобно да ги нанасяш с пръсти, вземи си четка , с която да ти е по-лесно нанасянето. :)

9.   Ползвала съм няколко от почистващите гелове на Гарниер - на мен лично много ми изсушаваха кожата.

10.   Аз лично съм доволна от продуктите на GARNIER, но предпочитам медицинска козметика. Използвам едно измивно гелче за проблемно лице на AKNICARE, води се cleanser и ми помага доста. Попитай в аптеката или дори отиди на кожен. Според твоя тип кожа ще ти кажат кое е най-добре!

11.   До 9:
Когато ползвам гарниер, после си намазвам лицето с хидратиращ крем, а иначе си правя през деня маска с домашен мед от съседите и канела.
От: авторката

12.   Използвай продуктите на Акне Аут! Уникални са! И аз съм на 13, момиче и използвам Акне Аут почистващ лосион!!

13.   Най-добре е, ако имаш възможност, да отидеш на дерматолог, който да прецени и да те посъветва какви продукти са подходящи за твоята кожа. Мисля, че няма да те насочи към Гарниер, най-много да ти каже, дори да избягваш подобни марки. Нямам нищо против козметиката им, аз също съм ползвала и тоници, кремове, скрабове за лице и какво ли още не, без да имам проблемна кожа, от тях се зачервявах доста и ми се изсушаваше кожата, така, че дори и с най-хидратиращия крем не можеше да се оправи. Може да съм имала непоносимост към някоя от съставките, но се отказах да използвам такива видове козметика. Съветвам те да заложиш на нещо по-натурално, в нета е пълно с разни домашни маски за лице и почистващи лосиони, които да си направиш сама. Опитай нещо такова и виж как ще ти се отрази.
Другият вариант е медицинска козметика, която със сигурност е по-добър избор от марките, които са залели пазара в момента. Тук вече зависи и какви пари можеш да отделяш за козметика. Всеки по-запознат в тази област, ще ти каже, че в масовите козметични продукти е пълно със съставки, които се отразяват зле на кожата и имат обратен ефект, ако ги ползваш продължително време. Гледай да не прекаляваш отсега с такива продукти, защото това може да ти се отрази зле за в бъдеще.

14.   Аз ползвам Clean&Clear и чувствам кожата си супер. Зелена е опаковката.

15.   Здравей, аз съм момиче на 16 години. От сега ти казвам да изхвърлиш всякакви продукти на Гарниер, защото са изключително некачесвени! Пълни са с консерванти и не само, че не помагат на кожата, а и я увреждат. Майка ми е биогенетик и лекар и от нея го знам. Аз лично мога да се похваля и съм много щастлива, че имам изключително хубава кожа-мека, гладка, без нито една пъпка или черна точка и не е изцяло от грижите, които полам, а и наследствено и от мама-тя е със същата кожа(на 45 години е, а изклежда невероятно-не са и давала повече от 32 години).. но както и да е... аз използвам мицеларна вода на La roche posay, Bioderma или на Chanel-висококачесвени продукти-от 50 лв нагоре(казвм цена, за да се ориентирсш и да си рецениш (: ) Ползвам и термална вода на La roche Posay. Слагам си и маска за лице 1 седмично, която обаче не знам от какво е, защото ми е лично приготвена от дерматолог, но ако отидеш, мисля, че и на теб може да ти забъркат.. Ползвам и олио, което ми прави изключително мека кожата(или на Nuxe, или на Dior-отнова над 50 лв и двата). Ползвам и рициново масло за мигли.. Това е за лицето дано съм помогнала :)

16.   Здравей, аз съм момиче на 16 години. От сега ти казвам да изхвърлиш всякакви продукти на Гарниер, защото са изключително некачесвени! Пълни са с консерванти и не само, че не помагат на кожата, а и я увреждат. Майка ми е биогенетик и лекар и от нея го знам. Аз лично мога да се похваля и съм много щастлива, че имам изключително хубава кожа-мека, гладка, без нито една пъпка или черна точка и не е изцяло от грижите, които полам, а и наследствено и от мама-тя е със същата кожа(на 45 години е, а изклежда невероятно-не са и давала повече от 32 години).. но както и да е... аз използвам мицеларна вода на La roche posay, Bioderma или на Chanel-висококачесвени продукти-от 50 лв нагоре(казвм цена, за да се ориентирсш и да си рецениш (: ) Ползвам и термална вода на La roche Posay. Слагам си и маска за лице 1 седмично, която обаче не знам от какво е, защото ми е лично приготвена от дерматолог, но ако отидеш, мисля, че и на теб може да ти забъркат.. Ползвам и олио, което ми прави изключително мека кожата(или на Nuxe, или на Dior-отнова над 50 лв и двата). Ползвам и рициново масло за мигли.. Това е за лицето дано съм помогнала :)

17.   Здравей, аз съм момиче на 16 години. От сега ти казвам да изхвърлиш всякакви продукти на Гарниер, защото са изключително некачесвени! Пълни са с консерванти и не само, че не помагат на кожата, а и я увреждат. Майка ми е биогенетик и лекар и от нея го знам. Аз лично мога да се похваля и съм много щастлива, че имам изключително хубава кожа-мека, гладка, без нито една пъпка или черна точка и не е изцяло от грижите, които полам, а и наследствено и от мама-тя е със същата кожа(на 45 години е, а изклежда невероятно-не са и давала повече от 32 години).. но както и да е... аз използвам мицеларна вода на La roche posay, Bioderma или на Chanel-висококачесвени продукти-от 50 лв нагоре(казвм цена, за да се ориентирсш и да си рецениш (: ) Ползвам и термална вода на La roche Posay. Слагам си и маска за лице 1 седмично, която обаче не знам от какво е, защото ми е лично приготвена от дерматолог, но ако отидеш, мисля, че и на теб може да ти забъркат.. Ползвам и олио, което ми прави изключително мека кожата(или на Nuxe, или на Dior-отнова над 50 лв и двата). Ползвам и рициново масло за мигли.. Това е за лицето дано съм помогнала :)

18.   към номер 2 : АЛООО, МУХЪЛ, момичето е на 13 години!!!