Споделена история от Тинейджърски

Не мога да се разплача
Не мога да се разплача не знам на какво се дължи дори когато ми е много гадно отвътре ме кара но нямам сълзи все едно преди като чувах някоя песен по тъжна примерно Камбаните звънят или някой филм примерно I walk to remember а сега не мога седя като скована като статоя и нищо помогнете ми какво да направя за да си излея мъката някак ...

Коментари

1.   A Walk To Remember*
не е лош филмът.

Ами то това си е до характер.Аз примерно съм доста "безсърдечен" и такива ревливи истории не ми действат особено.
Явно трябва да ти се "насъбере" за да изпуснеш цялото напрежение.Но пък от друга страна, да плачеш на филм ми се вижда безмислено.В живота ще имаш толкова много по-сериозни поводи да го правиш.

*Syndrome

2.   Че за какво пък ти е да ревеш? Стой си като статоя (каквото и да значи това, не съм чувал за такава дума, поне не и така написана) и се кефи на живота. Ако пък, да не дава господ, ти се наложи да се разплачеш за нещо сериозно, със сигурност ще го направиш. В някой моменти сълзите са по-силни от желанието на човек да ги спре. Мога само да ти пожелая да нямаш никога такива моменти. По-добре е да не ти се налага да ревеш.

3.   Аз пък плача много,и това е проблем,повярвай!

4.   Проблем си е то и то голям- аз от най-малкото нещо се разплаквам, не искам да е така, но не мога да се въздържа

5.   Прекалено сте чувствителни и това ще го преминете

6.   Ами по добре си ти е така!

7.   Световен проблем!

8.   Да ти имам късмета. Аз рева за най-малкото нещо!

9.   Здравей, аз съм момиче на 15 години.. Знаеш ли, че когато аз изгубих най - добрия си приятел.. , най - скъпия човек за мен, човека, който обичах наравно с майка си не пролях нито една сълза.. Не знам защо така се получи! Вътре в мен аз умирах, но не проплаках.. Дори на самото погребение, видях как той лежи в ковчега, но не проплаках. Може би е някакъв проблем или въпрос на психическа основа, но има и такива моменти.. Може би си преживяла някаква травма, . Не мога да ти кажа, но много е гадно, знам!

11.   Лично аз да кажа че човек разбира какво е имал като го загуби. Да плачеш е нещо което хората правим от както ни има. аз също не мога да плача но това нито значи че съм безсърдечен, нито значи че нещо не ми е наред. това значи че имаш твърде много насъбрани чувства. Всички сме способни да ревен но не всички могат да го правят така лесно както други. Ако имаш твърде много насъбрано последната година, ще стигнеш момент от който не можеш да се върнеш, но ако не можеш да ревеш просто защото не можеш да се докараш до там, това значи чепросто трябва да стигнеш момента в който ти сама не можеш да си комтролираш емоцийте.

12.   Здравей. Може да си с по-малко изразена душевност сравнение с останалите. Аз също не мога да плача, а съм много емоционална същевременно. При мен напрежението се трупа, стресът ескалира и изкарвам лошата енергия като нервни кризи, което съответно не е хубаво.
Всичко за мен е психология и себеразвиване. Пробвай да се опознаеш и да си отговориш на въпроса, здравословно е да се плаче, когато е необходимо. И не е хубаво да се таят лоши чувства, мисли или да преглъщаме болки в себе си, защото разболяват. Може би практика? ! А Алонсо създава проблеми о дискомфорт защо не и психолог?