Споделена история от Тинейджърски

Грях ли е .. ?
Грях ли е, аз съм християнин на 14 и съм покаян ...
но истиския проблем е, че лъскам не мн. рядко. нито мн. честоо .. но го правя, грах ли е спорет вас,,, християни, без религия или с каквато и религия да сте, грях ли е ?!? моля кажете искам да чуя всяко мнение .. ;-) мерси предварително :)

Коментари

1.   Не е грях, пубертет е. Спортувай, излизай по-често в компания, чети повечко книжки, намери си приателка, накратко, бъди активен и прави интересни неща, за да не се вманиачаваш. Нямаш проблем, а прекалено много свободно време. Щом си вярващ, Господ ще се радва, ако уплътняваш времето си със смислени занимания, а не със самоанализа и вайкане.

2.   И аз на твоите години още изпитвах някакви угризения, но след време изчезнаха напулно :D. Още най-много 2-3 годинки и ще ти писнат, ще лъскаш от време на време за спорта :D. А дали е грях - не блудстваш с малки дечица, не изнасилваш, не гледаш гей порно! Спи спокойно и остави змийчето да почива от време на време ;).

3.   Здравей, братко

Грях е и ти много добре го знаеш. Господ казва да не гледаме жена с пожелание, а при ръкоблудието това се прави. Няма да ти мине след 2-3 години, аз го спрях на 25 години, сега съм на 29. Случва ми се, на 3-4 месеца, но Господ Иисус Христос ми дава все повече сила. Щом аз мога, който бях пристрастен към порното, и ти можеш. Забележи, нямам и жена до мене, мн по-силен съм от преди и издръжлив. Думите на Господ никога не грешат. Моли се, бъди съвършен. Пази погледа си и не гледай жени, ако предизвикват похот у тебе. Прочети книгата "Чиста младеж" на д-р Тихамер Тот, има я в нета. Тя беше това, което преди 4 години ме реши да действам, да пазя силите и душата си за бъдещата ми съпруга.

4.   Номер 3... това значи че всички трябва да са ергени, така ли? Изобщо защо го има секса като е грях...

5.   Виж сега, аз съм християнка на твоята възраст и съм изкючително запозната с библията. И знаешбли какво? Религиозно е да казваме, че е едно и също да пожелаеш да правиш секс и да правиш секс. Ти си човешко същество и си имаш желаниея. Чрез мастурбацията ти уталожваш до някаква степен това желание, за да не станне белята и поале да съжаляваш. Да не говорим, че номер 3 не е запознат с биологията и не знае, че в пениса се натрупва сперма, която всеки месец трябва да излезе навън, а това става чрез самозадоволяването. (Нещо подобно е женската менструация) Прочети подготовка за юношеството на др. Джеймс Добсън - християнски психолог. И НЕ, МАСТИРБАЦИЯТА НЕ Е ГРЯХ. моля модераторите да публикуват коментара ми, защото мисля че ще е от полза на момчето: )

7.   Мастурбацията е грях, приятелю. Аз осъзнах това и я спрях тотално. Това, за което пише номер 5, тялото само си го извършва. Като се събере много семенна течност в организма, през нощта сънуваш "мокър сън" и се отделя много голямо количество сперма. Бог е измислил всичко. Не си съсипвай здравето и душата с лъскане. Може мокрия сън да ти се случи на 1 седмица, на 2 седмици, на месец, на 3 месеца, различно е, но гарантирано. Казвам от многогодишен опит. Обичай Господ Иисус Христос, защото той те обича. Ако обичат модераторите да публикуват мнението ми, защото мисля че много ще ти помогне. Бъди достоен!

8.   Виж не мога да погледна от твояа гледна точка по простата причина че не съм вярваща и в такъв случай не знам колко внимание ще обърнеш га коментара ми. Съвсем нормално е да се самозадоволяваш на тази възраст. Що за въпрос "грях ли е? ". Как мислиш в бъдеще да си с жена, ако приемаш това за грях. Та нали все пак трябва да създаваме потомство, а това е най-силният инстикт на човечеството. Горе главата и се стегни, не вършиш нищо нередно!

9.   Здравейте относно до грехът що е грях грехът е беззаконие
- тоест всичко което е извън рамките на закона е грях
било то библейски или светски закон.
ако мастурбирането е забранено разбирасе че е грях
но аз не сам срещал такава забрана
въпреки това ти правиш грах когато мастубираш
защоото всичко което не става от убеждение е грях.

НО сам исус христос е казал няма праведен ни един всички съгрешиха и никои не заслужава да се прослави от бога
ако не маструбираш ще пожелаваш ще псуваш ще лъжеш
и още много такива неща затова не си навличаи грехове с такива мисли избягвай да прелиубодействаш в мисли
когато маструбираш защото това вече е грях!!!
НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ БИЛ ПОЛЕЗЕН

10.   Като четох започнах да си припявам.