Споделена история от Тинейджърски

Искам да уча кинорежисура
Здравейте!
Искам да уча кинорежисура ,но единственият начин в бг е да ме приемат в натфиз ,което е доста трудно... а и не ми е по джоба ... според вас какво трябва да направя ?

Коментари

1.   Ами пробвай все пак ! Човек не трябва да се отказва от мечтите си а просто да се потруди за тях,лесно няма в тоя живот ! Потруди се да те приемат,пък после все ще се намери начин,има студентски кредити,вашите ще помагат и така..
Ева

2.   Тази тема я имаше вече... ако не се лъжа авторката е момиче от някакъв малък град... във всеки случай, ето ти достатъчно изчерпателен отговор:

направи си проучване. тук споделяме и обсъждаме много въпроси, но все пак не сме бюро справки. чичко Гугъл и доза търпение могат да те отведат до училища по света и у нас. това в предвид че знаеш чуждестранен език.

хубаво е да искаш и филмовото изкуство е много привлекатен избор, но би трябвало да ти е ясно че това е скъпо изкуство. ако мислиш че някъде ще има семестриални такси по 100-200лв се лъжеш. България е една от двете най бедни държави в европа (другата е Румъния) и тук обучението е максимално най евтино. Дори и да намериш обучение с по ниски цени, самата ти издръжка в чужбина ще е огромна.

не всеки кинорежисьор е дошъл от заможно семейство. много хора работят, изкарват пари и сами си плащат таксите или с помощт от родители или студентски заеми. на мен ми се струва че си много млад/а и просто тези неща са ти толкова далеч от главата колкото на мен Китай ми е далеч:) Също така - НАТФИЗ не е единственото място в България където има кинорежисура. Сигурен съм че има и други места... спомням си че по София имаше стотици банери за някаква гимназия или колеж по филмово изкуство и фотография. Както казах - направи си проучване. Системата ти е такава - търсиш, намираш, проверяваш цените, сравняваш ги с възможностите си, ако не ги покриваш - почваш работа и учиш. Това е. Не е лесно, но щом толкова искаш - това е начина :)

М.

3.   Да, както са ти казали по-горе, опитай в бг първо. А ако можеш да си го позволиш би било много добре да отидеш в чужбина. Аз не съм експерт, но мисля че българите режисьори имат все още какво да научат от западните си колеги.
Ралф

4.   Oпределено не си експерт !
остави ми мейл. мисля , че ще мога да помогна..

5.   Що си мислите, че в чужбина е по-добре? Нито хората са по- умни, нито по-красиви, нито нищо "по-... "! Разберете това единствената причина българи да си търсят късмета в чужбина е заради парите, не заради друга причина!!! Това ви го казва човек , който му е писнало в чужбина и скоро мисли да се върне в България.. със здраве