Споделена история от Тинейджърски

Умора
Здравейте. Моят проблем е, че вече всичко ме боли. Докато бях малък никакви проблеми, но ся... Например изиграя един мач и после едвам се прибирам. До едно година играх по два мача на ден и след това се събирахме пред блока. Никога не съм ходил на училище с автобус. До тая година. В чантата имам една тетрадка, за да не ми тежи. С левия крак стъпвам на пръсти, защото ме боли петата. Ходих на лекар, ама нищо даде ми там с нещо да се мажа. Резултат 0. Занимавах се с фрийстайл футбол и бях много добър, но с тези болки се предадох. Слаб съм, ама преди бях още по-слаб и се кефих на живота. 61 кила на 1, 80 м. Някой да ми даде съвет. Искам да си играя и нищо да не ме боли. НА 15 години съм и никой от моите приятели няма такива проблеми. По физическо седа с момичета и си говоря. Благодаря, че все пак отделихте малко от своето време.

Коментари

2.   Кажи на родителите си, и да те заведат на свестен лекар, а не на кварталния, който махва с лека ръка на проблеми като твоите, защото не мисли, че са сериозни, а те са.
Оправяй се :)

Момиче 15 г.

3.   Здравей! Аз съм момче на 14 години. И аз имах подобен проблем като твоя. Когато започнех да бягам, ме болеше петата и съответно не можех да продължа. Ходих на чъкракчия - опипа крака, дръпна го по някакъв начин, след това го намаза с олио (или оцет, вече не се сещам) и го превърза. Нямаше огромен резултат, но пак се чувстваше по друг начин. Каза ми, че проблемът може би идва от това, че когато стъпвам си набивам краката в земята (наистина като ходя се чуват по-силно стъпките). Препоръча ми да си взема и специални стелки. Отидох до такъв магазин и си взех (такива, само за петата - ортопедични). Имаше известно намаляване на болката. Носих ги 1 месец и пак получавах тази болка от време на време (когато бягах). Това беше преди около година, но вече не усещам нищо такова. Мисля, че и при теб ще спрат след известно време. Дано съм ти помогнал :)