Споделена история от Тинейджърски

Съмнителна обява в olx
Здравейте, тъй като искам да си купувам друг телефон, но по-евтино реших, че olx е мястото от където да си взема.
Разгледах на един потребител обявите и се оказа, че телефоните които продава са чисто нови, и на много по-достъпни цени, само че щом като телефоните са му чисто нови защо не ги продава с кутия?
Много се усъмних и сега се чудя дали не са крадени, или втора употреба със сменени панели.Много се колебая дали да си поръчвам от този, телефон... А и твърди, че е магазин което не ми се вярва.
Вие какво ще кажете за този, каква му е далаверата? А и твърди че ги дава и с гаранция!!!

Коментари

1.   Пълни глупости - не се хващай на подобни работи - нищо не е прекалено евтино като чисто ново. Замисли се малко, то е логично - или телефоните не са чисто нови, или са реплики, или имат дефекти за да са толкова евтини. Моят съвет е - на старо (или нов) от Ebay - доставката до България ще ти излезе по-солено, НО имаш право да му го върнеш до 14 дни след като е пристигнал при теб - политика на сайта. Ще ти е нужна и дебитна/кредитна карта да го платиш, но едва ли ще е проблем - дори и да нямаш, вашите със сигурност имат. Специално за технологии не се доверявай на никого в OLX, от личен опит ти го казвам. Пък и западняците имат много пари и си сменят телефоните като носни кърпички, без въобще да са ги ползвали кой знае колко, така че играй на сигурно, та да не се чудиш как да продаваш после боклуци и да прецакваш още някого само за да излезеш на 0 (аз така направих и се чувствам зле, но такъв е живота, лошото е, че става един омагьосан кръг, в центъра на който стои един дефектен продукт)
Успех :)

2.   Те гаранция дават и хора от OLX„ които нямат нищо общо с фирма. Гаранция от физическо лице... да не продължавам.

3.   Сигурно са тестови бройки, които са били оставяни в магазините за проба, но и в такъв случай имат кутии, мисля само слушалки нямат тези. Така че не рискувай, съмнително е, а и много хора ги взимат на кредит, който по-късно не плащат, телефоните продават или препродават на безценица и ти дават своята гаранция, която имат от оператора. Вземи си от някоя голяма верига свободен телефон, който не е кодиран и си пази гаранцията.

4.   Няма как да ти дадем мнение без да сме видели обявата. Това, че ги снима без кутия не означава, че няма, стига да не си го питал. Може да са крадени! Не рискувай! Понякога по-евтиното излиза по-скъпо!

5.   Защо се занимаваш с глупости аз не мога да разбера? От евтино, евтино, накрая излиза солено. Една приятелка искаше евтин айфон и си поръча така от olx от един човек за 500 лева, вика си супер кеф уреди се. Взе си го тя и се оказа, че е краден и отгоре на всичкото е реплика. И после се реши и даде 1200 за истински нов от магазина и стана двойна работа. Я по-добре си вземи хубав телефон, макар и по-скъп, а не после хем си дала за някакъв боклук, хем после за нов и става двойно и повече пари ще дадеш.

6.   Консултирай се с родител!

7.   Вместо да дадеш например 500 лева за боклук от сайт, по-добре е да си купиш истински телефон за 500, но друг модел. Има хубави телефони за разумни цени ;)

8.   Ами или са крадени или има заложна къща.

9.   ето това за този става въпрос http://olx.bg/ad/nokia-n97-mini-novi-200-lv-ID2oRsf.html#485543a9e2

10.   Не се занимавай с глупости, не поръчвай от никъде телефони. Тука ти е несигурно, от Ebay заради доставката ще ти излезе пак много пари. По-добре си ходи в магазин, виж го на място и си го купи от там, поне да знаеш какво си купуваш. Дай много пари за нещо, което си струва, а не макар и малко пари, но за пълен боклук.

11.   Вижте, зависи от обявата, да не слагаме всичко под общ знаменател. Аз например, исках айфон, но нямах възможността да си купя нов, затова също се ориентирах към този сайт, като бях много предпазлива. В продължение на седмици разгледах всички възможни обяви, така че да знам каква г/д цена е нормална за телефона и да си намеря ок обява. В крайна сметка, взех айфон за 580 лева, употребяван, но без следи от употреба, в отлично състояние, не е крсден и гаранцията към него е до 2016 год. Все пак, телефон без кутия, за мен означава, че не е нов

12.   Взех си телефон от dermon. olx.. телефона беше без драскотина и на хубава цена.. много съм доволна препоръчвам ти го!

13.   http://olx.bg/ad/iphone-4s-16gb-wifi-byal-fabrichno-otklyuchen-ID58Shk.html