Споделена история от Тинейджърски

Проблем с дискотеките
Здравейте. Момиче на почти 18 съм и с моите приятелки обичаме един път в месеца да отиваме на дискотека малко да разпускаме след хилядите домашни и тестове в училище. Да, но има един малък проблем. В дискотеките много се краде, независимо дали си в нормална или така да се каже елитна дискотека. Лично на нас до сега нищо не са крадяли, но на много наши познати са им липсвали якета, лични карти, телефони. Когато отидем рядко някой си е резервирал сепаре, а и ние сме малко просто отиваме и намираме някаква маса и хвърляме дрехите по масата да се знае, че си е нашата и винаги като се върнем от танците да си починем и гледаме непознати на масата ни, а рядко остава някоя от нас да пази, защото всичките обичаме да танцуваме и не може да зарежем някоя като падар да седи. Поради тази причина никога не си взимам чанта, бутам телефона, личната карта, ключовете и каквото друго имам по джобовете, а една моя прителка си взима чанта и понякога слагам в нейната, но вече ми е неудобно, защото не ми е длъжна. Сега тези дни ще ходим на дискотека и сме се разбрали да сме с рокли и си нямам на идея къде ще си оставя телефона, а е много скъп и не смея да го оставя в чанта, а и ме е страх дори да си взема чанта или яке, защото ако ги откраднат нашите ще ме убият и ще ми четата конско. Чудя се вече как да се обличам, за да има къде да си държа нещата, всеки път съм с дънки, за да бутам в джобовете, а всички около мен са или с рокли или с клинове и се чувствам смотана така. Мислела съм за мини чанта(клъч) и да ми е през кръста, обаче няма да мога свободно да си танцувам така, да ми се мята. Преди като ходех с рокля веднъж през цялото време си държах телефона в ръката и ми беше неудобно. Даите ми идея вие как се обличате и къде си държите нещата. :)

Коментари

1.   Спасение няма, освен да не носиш скъпи вещи в себе си и много пари. Противно на мнението, че в България се краде повече, ще кажа, че аз живея в Западна Европа и тук е ад. Ако си оставиш нещата без наблюдение за 5 минути дори и в хубавите клубове, гориш. На мен за последните 3 месеца, през които съм излизал 5-6 пъти по клубове, ми откраднаха 2 якета.

2.   е в тия дискотеки гардеробна няма ли?
В кой град е това? И как дансинга е на друго място. В дискотеките където аз ходя се танцува там където стоиш и няма начин някой да ти вземе нещо без да го видиш.
Вземи си малка чанта с дълга дръжка и ще можеш да си я мъкнеш навсякъде, дори и с рокля

3.   Ами тези хора дето са ви седнали на масата замисляла ли си, че може би са си я резервирали? Откъде накъде ще я заплювате по тоя начин? Всичко си има цена, затова хората резервират, за да им е удобно. Освен това в повечето сносни клубове има гардероб и хората си го ползват. Оставяш си там каквото носиш и това е. Ако толкова държиш на телефон - в клъч, няма друг начин.

4.   Ми недей да ходиш, елементарно е. дискотеката не е единственото забавление.

5.   Номер 1 - в Западна Европа няма клуб, ако ще и супер дупка да е, без гардероб. В Германия от най-лъскавите клубове до супер алтернативни такива, всички си имат гардероб и той струва 1 евро, понякога 1, 5 до 2. Което нищо не е, ако се стискаш за 1 евро, не се учудвай, че те крадат, все пак е пълно с всякаква утайка, които с тази цел са отишли на клуб, а не да се забавляват. И в Западна Европа вече е пълно с какви ли не преселници дето са по-зле и от нашите роми, така, че не виждам смисъл да си спестиш еврото, като може след това да си спокоен, че всичко си ти е на място.

6.   Не можеш ли да си пъхнеш сим картата в стар телефон, от тези дето са и без камера дори?

8.   Още ли някой ходи по клубове и дискотеки? ОМГ, това не е на мода така да се каже.

9.   Вземи си малка стилна чантичка за през рамо на преки и си танцувай с нея!

10.   А не ти ли минава през ума, че има и други начини за забавление без риск да те изнасилят или ограбят?

11.   Имат гардероб, но никой не го пази, веднъж една приятелка си остави нещата там и първия половин час имаше жена, която приема нещата и взима 1 левче и ги слага там и се върнахме след 2 часа и нямаше никого и ние съвсем спокойно си отворихме шкафа и си взехме нещата си, но ако бяхме крадли можеше да вземе други неща, имаше хубави якета, но не сме такива. На други места пък, където съм ходила е имало жена, която си седи там през цялото време, но в тъмното тя хич не видя номера и ми даде чужди неща и аз започнах да й соча моите и накрая ми даде моите си неща. Иначе относто това, че сме заемали чужди сепарета не е така. Винаги си резервираме и още на входа ни водят до нашето си сепаре, и после изведнъж има непознати, които сядат и едва ли не все едно си е тяхна масата. И няма как да си танцуваме до масата, защото е блъсканица, а дансигна е по стълби на високо и масите са около него, но на 20 метра поне и нищо не се вижда.

ОТ АВТОРКАТА

12.   #5, Надявам се да не живееш в Западна Европа, защото ако тамошните хора контактуват с толкова злобни българи като теб, кой знае за какви неандерталци ни мислят.

13.   Ами малка чантичка си вземи, не пречи толкова много. Или на гардероб ги сложи. Авторката на 1 и 12 - май ти си злобната в случая. И е факт - скъпиш ли се за 1 евро, за какво изобщо излизаш на дискотека?

14.   до 12 - ъъъ ,какво му беше злобното на коментара? Май избиваш комплекси, защото ти казах истината ,че се правиш на тарикат за 1 евро? Не бери грижа какво си мислят хората, слава Боги заради малкото като мен ни мислят за нормалнио хора, за разлика от тарикатите като твб....

15.   Абе хора за какви евра говорите бе? момичето живее в България, кво ви става? Какво значение има как е в Германия?