Споделена история от Тинейджърски

Наистина съм отчаян .. помогнете
Здравейте

аз съм момче, на 14 г. тази година завърших основното си образование и на бързо се записах с всичките си приятели в една гимназия, мисля, че не съм обмислил добре това решение ... проблема е спрямо даскалото .. попитах познати дали мога да си взема документите и да отида да се запиша в др. даскало .. всички ми отговориха "не" трябва да учиш в това училище където си се записал първия срок, и чак след това можеш да си вземеш докумените и да отидеш да се запишеш в др. даскало .. окс нека който е по запознат да каже ... но проблемите не свършват до тук!!! в тази гимназия за която ви говоря е "ПГПТ" как да ви обесня там не е трудно, точно заради тази причина бягам оттам, тя няма да ми даде добра реализация. в това у-ще за което се разбрахме с един приятел, че ще се преместим е известна с имато "Руската Гимназия" гимназия в смисл .. добра е, но не е с желаната от мен паралелка .. тоест няма такава паралелка кяото искам аз ... има и друга гимназия която се казва ПГ "Найден Геров" тя е с повишена трудност .. но пък в нея има таази паралелка която аз търся .. но пак разбирасе няма как да уча там ,,, този приятел който иска да се преместим в така наречената "Руската Гимназия" е само един
"а и да си кажа честно, не ми върви много много в даскало, поне не ми върви по всички предмети по скоро 65/35 %"... а всичките ми саученици от придишното даскало не смятат да се местят и ще продължат да учат в лесното даскало ПГПТ .. а пък приятеля ми не иска да дойде с мен, да учим в тази гимназия със свръх повишена трудност ПГ "Найден Геров" , казахму айде са ти ве, ще учим по цял ден к'во толкова, той не та не .... "пък и много уроци и предмати съм пренабрегнал до сега.. все пак както се казва неможе от 1 да скочишна 3 ако не си посетил 2 .. " "а и ако ида в свръх гимназията маки, че ще имам проблеми с оценките, ма и с момчетаата в смисъл .. всеки знае как е :( онзи се праи на терикат, другия се ебава, трети напрао на бой налиата" "пък в това ОС у-ще в което учих до сега не ми даде никакъв стимос, с мнго малки усилия ми пишеха 4-ки точно за това ще имам проблем с оценките ако се запиша в "найден геров"

на кратко
1. имам проблем с учението, ако зависи оттова оттук на татак да уча, ще уча, но например по химия ако не знаеш елементарната химия от 7-8 клас няма как да продължиш в смисъл няма как да схвана.
2. ще имам проблем с момчетата, е не всички по наперените, бой бой бой .. ке ме пребият ако ида да уча сам в свръх гимназията
3. документите за преместване

пък и ако завърша някакси в тази свръх гимназия, не знам какъв щ еми е успеха ,, нищо не се знае, може оценката да е сякаква

абе ще е чудо ако исторята бъде одобрена, и още по-голямо чудо, ако има някакви полужителни коментари .. зная, че историята е доста объркваща, но найстина не зная какво да направия .. плисс помогнете Smaily

Мерси предварително

Коментари

1.   Толкова ли си зависим от приятелите си, че не вземаш решения без тяхно съгласие. Животът и бъдещето са си твои. И повярвай ми. Хората от бъдещето ти училище ще ти останат много по-добри приятели занапред в живота, отколкото тези до сега.

2.   Боже момче, давам ти думата си, че в почти всяко училище в 8 клас (където децата са приети след 7 клас) 97% от учениците няма да се познават един с друг. От там идва хубавото, че тепърва ще се оформят тези "групички" (гадни съученици) и (свестни деца) така, че никой няма да има смелостта още от самото начало да те бъзика и бие, пък ако стане гледай си учението и се абстрахирай (не им обръщай внимание) и си гони целта, защото живота е пред теб и от сега трябва да се постараеш да си градиш едно прекрасно бъдеще. Хора, които ще те дразнят ще ги има навсякъде-неизбежно е. Но това е то..не гони лесното и се мятай в трудното - то ще ти помогне да успееш!

3.   мм ... явно си пловдивчанин ... за да влезеш в Руската (където съм аз) тряя да си вземеш изпитите ... иначе не става .. т.е. става ама с кеш :) ... ии има доста такиваа ученици .. така че ако ти върви с езиците поинтересувай се малко, свържи се с училището, виж как стават нещата ии готово ;)