Споделена история от Тинейджърски

Влюбена съм в най-добрия си приятел
Имам един доста голям проблем от няколко дена! Усещам, че започнах постепенно да се влюбвам в най-добрия си приятел! С него се познаваме от 1 или 2 години, и се запознахме чрез семействата ни, защото сме семейни приятели. Преди няколко дена пак се бяхме събрали за вечеря със семействата ни и го чувствах не като приятел, а като нещо повече! Бяхме навън с още една приятелка да се разхождаме и го погледнах много влюбено и той ме изгледа така и се усмихна. Това може ли значи нещо? ! Проблемът е, че той е на 12 години, а аз на 13. През лятото ще ходим заедно на море и се надявам ако има някакви чувства да си признае. Не знам какво да правя, да ми кажа ли или да си замълча? ! Доста е трудно, защото той не е като другите момчета! Не го харесвам само, защото е красив, но просто е много верен и добър приятел. Не сме заедно много често, може би един път в месеца, но през времето, през което не сме заедно си пишем, чрез социалните мрежи. Имаше един въпрос в социалните мрежи, , Бих ли тръгнал с теб'' и той ми каза, , защо не''! Та въпросът ми е-, , Дали да му призная чувствата си, когато сме на море или да направя нещо друго?
Моля Ви спешно ми помогнете, защото не знам какво да правя!

Коментари

1.   Щом го харесваш, защо да не пробваш. Само че ако нещата не се получат ще си развалите приятелството, а от писаното по-горе разбирам че сте в доста добри отношения. Според мен ти си прецени, ти знаеш най добрее :)

2.   Не му казвай, защото ако го направиш и той няма чувства ще си съсипеш ваканцията и ще развалите добрите отношения.
Съветвам те да го опознаеш повече и семействата ви до не са единствената причина да се срещате. А ако отчаяно искаш възможно най бързо да разбереш дали те харесва кажи че си харесала друго момче и го моли за съвети. Винаги щом някой ти се стори сладък ( само когато си с приятеля си )опитвай се да го сваляш. Ако реагира с безразличие е малко вероятно да те харесва или е много добър актьор. Но ако казва нещо от типа " Не мисля че е твой тип или Изглежда като пълен идиот" със сигурност те харесва

4.   Щом сте толкова близки, наистина ще е добре да му признаеш. Може би и той изпитва нещо към теб, но и той се притеснява. Приятелството ви може вече да не е същото, но поне няма да имате тайни един от друг. Ако сте най-добри приятели, дори любовта не бива да ви разделя. Успех! ;)