Споделена история от Тинейджърски

Скъсвам се от учене
Здравейте! Искам да споделя проблема си. Аз съм момче на 12 години и се скъсвам от домашни и учене! Програмата ми е следната: ставам в 6:45, мия се, обличам се, отивам на училище, почваме в 7:20 изкарвам часовете които са до 13:10, прибирам се в 13:20 хвърлям раницата, отивам на уроци по английски език от 13:45, връщам се в 15:00, уча, пиша домашни, вечерям лягам и отново, а да не говорим когато съм 2 смяна! Ужасно е! Имам добри оценки в училище, но не мога повече! Освен това всеки ден се връщам ядосан от училище, защото учителите ми са побъркани! НЕ МОГА ПОВЕЧЕ!

Коментари

1.   Съвсем скоро ще си във ваканция, така се успокой. Ще имаш много време да си починеш.

2.   Ами не го прави повече и без това е края на годината.

4.   На твоите години е нормално да правиш това, което си изброил. Аз също бях така, но с течение на времето нещата се променят и започваш да намираш време за всичко.

5.   Ти трябва да си 5-ти или 6-ти клас. Тези оценки не ти трябват за никъде. Ако искаш спри да учиш толкова много. Почни да учиш повече от 7-ми клас.

6.   Сега може да ти се струва досадно, но след много години това учене ще ти се отплати с добър живот и пари, а и ще те дисциплинира в живота като цяло. И да знаеш, предстои ти още страшно много учене и години труд докато постигнеш гореспоменатите. Успех!

7.   Навремето гледахме анимации на английски вместо да ходим да уроци :Д Не се преуморявай толкова, но не се и отпускай. Опитай се да намериш границата.

8.   Ами отпиши се от уроците, вече не ти трябва свършваш след 2 седмици. И ако не можеш и си всеки ден на уроци, ходи само по веднъж на седмица. Аз съм 8 клас 2-ра смяна и ходя на урок по математика всеки вторник, но пак си намирам свободно време всеки ден за домашни, компютър и излизане.

10.   Не искам да прозвучи лошо, но аз завърших НПМГ с отлична диплома като почти не съм се напрягал от учене вкъщи, а главно от слушане в клас мисля и малко логично мислене, а ти да се скъсваш да учиш и то дори още като не си в гимназия ми се струва глупаво. Пък и съм сигурен, че не знаеш какво е здраво учене, аз го осъзнах след като влязох медицина в МУ София, така че си се радвай на детството и забавленията-сега ти е времето.

11.   Направи някаква промяна,
това е откачено изморително е.
Аз съм 6 кл и не е така.

12.   И аз бях така, но спрях да уча, защото не можех повече и не ми се караха за оценки. Беше много добре докато не ме изпитаха един път. От тогава почнаха проблемите започна да ми става лошо - не можех да дишам, виеше ми се свят, причерняваше ми и до сега е така. ДОРИ СНОЩИ ПРИПАДНАХ! Това не може да ти послужи за съвет, но може да помогне на мен (ако някой коментира). Благодаря!

13.   Така ще бъде горе-долу до 80 годишната ти възраст, само дето след 18 ще смениш училището с работа, което е малко по-лошо. Затова, стискай зъби, докато можеш!

15.   Сестра ми и тя учи много но е 1 смяна и като се прибере ляга да спи и тогава учи но след 2 седмици им е ваканция

16.   Абе, и аз не знам за къде толкова си се впрегнал. Сега тези оценки за никъде не ти трябват. След 7-ми клас по-добре отиди в някое училище, където не се много учи, за да си изкараш по-лесно диплома. Сигурно са ти казвали, че ако учиш в 7-ми клас като луд, та да влезеш в елитна гимназия, за да получиш по-добро образование, за да отидеш в университет - пълни глупости! Каквато и специалност да искаш, ако сам не почнеш да се готвиш и да тръгнеш на уроци към 11-ти клас, никъде нищо няма да направиш! Само в училище няма начин да те подготвят, където и да е! Например, за да влезеш медицина или фармация, трябва задължително да тръгнеш на уроци от 11-ти клас още, някои ученици даже ходят в София, при някои от преподавателите в университета, учат си темите и така само влизат. Откъде ще ти ги дадат тия теми в училище? Ние сме биологична паралелка, уж елитно училище, ама навсякъде е долнопробро! Само дето в елитното училище те карат да учиш глупостите в учебника и те гонят с отсъствия. Важното е после, за университет какво ще направиш, а това няма как да стане, ако не се самообразоваш. Оценките не определят колко си умен, така и така образователната система е устроена да създава пълни идиоти.

17.   Номер 16 аз си взех и двете матури с добри оценки, а не съм ходила на никакви курсове изобщо просто си решавах тестове и ходех на консултации при госпожите всеки път, така че не слагай всички под общ знаменател. Колкото до автора миличък, разбирам те, братовчедката на една съученичка е в момента 7 клас и тях така ги мъчат с много домашни от майка и знам, че някой път не може до 11 вечерта да ги напише. Обясни на вашите, че ти е трудно, че много ви товарят, че имаш нужда от почивка и от време за себе си да се видиш с приятели. Примерно на английски може да ходиш два пъти в седмицата, така ще имаш време за всичко останало. Говори с вашите за това дано те разберат. От другата седмица вече излизате ваканция така, че ще можеш да отдъхнеш малко.