Споделена история от Тинейджърски

Помощ - Досадник-педофил
Здравейте,
Аз съм момиче на 14 години. Имам сериозен проблем -от известно време един мъж на 6о години ме преследва. Всичко започна така.
Един ден в къщата ми аз си играех с кучетата един непознат дядо ми викна. Пита ме около половин час за кучетата и им се радва. Помислих си, че е нормален човек, но не се оказа така. Сега идва почти всеки ден до вкъщи и ми носи цветя, чакаме до вкъщи, за да изляза, носи ми бонбони и ме кани на кафе. Аз постоянно го отбягвам, но той не престава. Вчера ми донесе и една роза. Иска и да ми носи подарък за рождения ден. Казвам му да престане, но той не го прави. Имам чувството, че ме смята за близък човек, а мен ме е страх от него. Вече като го видя и се разтрепервам. Веднъж мама беше вкъщи и той дойде толкова се уплаших, че пребледнях и ми падна кръвното.
Моля ви помогнете ми да се оттърва от този човек.

Коментари

1.   Защо не споделиш веднага с родителите си? Предполагам, че ще вземат някакви мерки.

Д.

2.   Кажи на родителите си и на Закрила на детето.
Явно много си говорила с него, щом чак рождения ден ти знае...
И се пази от такива изроди!

3.   Здравей! Момче на 15 съм. Според мен някой друг трябва да му каже нещо, за да престане. Например може някой твой приятел или съученик да говори с този мъж. Може да стои с теб и когато дядото дойде до теб, момчето просто да поговори с него. Аз бих направил така, ако някоя моя приятелка е в твоето положение. Ако не искаш да казваш на приятелите си, просто говори с баща си. Надявам се скоро да се измъкнеш от тази ситуация. Успех!

4.   Единственият изход е да кажеш на вашите!Те ще те защитят! :)

5.   Зaщо не си споделилa още с родителите си? Веднaгa дa кaжеш! Той нямa дa престaне, aко възрaстен не го сплaши, те сa стрaхливи, повярвaй. Още по- добре дa отидете в полициятa, зaщото тaкa освен, че до теб никогa повече нямa дa припaри, нямa дa посмее и други децa дa притеснявa. Сaмо ще нaблюдaвa може би, но нямa дa смее a се доближи. Кaжи нa родители се ВЕДНAГA! Докaто не се е решил нa нещо по- крaйно!

6.   Според мен има два варианта. Единият е да те има за внучка, ако не е имал семейство, а от друга наистина да е педофил. Веднага кажи на майка си и на баща си и ако стане още по-натрапчив и да те пипа тогава викни полиция, но ако са само подаръци и говорене тогава го остави само на родителите си, но не го крии, защото може да те изнасили и тогава ваще ще ти се карат, че не си ги предопредила. А като ще ти подарява подарък се възползвай, искай нещо супер скъпо, което не може да си купиш сама.

8.   Теб не са ли те учили, че не трябва да говориш с непознати? Следващия път като те чака пред вкъщи извикай полиция или кажи на родителите си.

9.   Защо не му се отдадеш? Така на теб ще ти е за първи път, на него вероятно за последен и двамата ще направите чудеса един за друг.

10.   Авторката Благодаря за съветите и смятам да постъпя както ме посъветва номер 3. Не мога да кажа на родителите си, защото ме е страх какво ще си помислят за мен, тоест че съм някаква уличница, която си говори с непознати мъже. Естествено не го правя нарочно, просто съм глупава и недосетлива.

11.   Момиче, най-добрият съвет който мога да ти дам е, ако си убедена, че намеренията са му такива, от това което пишеш за цветята и причакването е много възможно, те съветвам: 1. веднага кажи на родителите си или възрастни роднини, по-голям брат и т. н Но най-добре е родителите ти да знаят. 2. Да се обадиш в полицията тел. 112. и да опишеш ситуацията и да се посъветваш с тях, те ще ти помогнат, може да изпратят човек да го махне от дома ти за постоянно. Особено и за това че си непълнолетна. Този човек, ако е такъв, трябва да се пазят всички деца, не само ти. Ако живееш в малък град където всички се познавате, ще ти бъде по-трудно, но кажи на родителите си, роднини поне!!!

13.   И защо реши, че е точно педофил?! Кой каквото си няма - за това си мечтае май.
И ние имаме един дядо в блока - все носи бонбончета на децата, поздравява всички, прави им подаръци, помага на всички - много приятен човек!

14.   Номер 13 той не поздравява други деца, а само мен. Чака ме един час пред вкъщи и на всичкото отгоре живее на 20 минути от мен. Нормално ли е да ми носи рози и да ме пита дали може да отидем на кафе само двамата. Познавам много дядовци, които са добри хора, но той не е. Вчера се прибирам от тенис и той като ме видя се засили да идва, но аз започнах да бягам и той не успя да дойде, защото бях с приятелка.

15.   Кажи на родителите си. Те би трябвало да преценят. Важно е да не преувеличаваш това, което казваш, защото противно на публичното очакване, някой хора са просто добродушни. Ако изкараш човека педофил, само защото не го харесваш, ще нараниш него, неговите близки, а в бъдеще и себе си.
Когато бях малък, имах двама дядовци, познати от махалата, както се вика. Винаги прекарвахме време заедно, а те все ме питаха за нещата от света и ми даваха съвети за момичетата, за училище и за прочие. Помагах им с покупките, а за награда получавах газирани напитки и сладки. Важното бе, че бях говорел с родителите си и бях получил удобрението им.
Ако този човек не ти харесва и те притеснява, просто го игнорирай, но не бъди груба.

16.   Кажи на някои приятели момчета да го изчакат пред вас и ако пак дойде да му хвърлят боя.

17.   Срещу досадниците има един единствен лек-не им се обръща внимание и те се отказват, ако е от онези нахали, които наистина не разбират от рязък тон и пренебрежение, казваш на вашите, на роднините и приятелите и съм сигурна, че ще измислите страшен план да разкарате старчето. :)

18.   Кажи на родителите си

19.   Кажи на вашите такова нещо не бива да се премълчава. Следващият път като се опита нека баща ти да го пресрещне и да му каже две думи. Подай и жалба в полицията не може да продължава така. Ами ако някой път опита да те насили!

20.   Момиче ти сериозно ли??? Никой няма да си помисли нищо лошо за теб, ами ако се опита да те нападне? Сама ли ще се защитаваш, кажи на родителите си защото те ще искат да знаят, имай им повече доверие!

21.   Някои коментари направо ме изумиха (не мога да разбера как с чиста съвест ги публикуват при тази тема), момичето е на 14, той на 60 и може спокойно да и бъде дядо, започвам да се съмнявам какви хора пишат тук. Нито е законно, нито морално той да я преследва. А като сте толкова извратени си хванете вие богат старец да ви издържа и спрете с нелепите си коментари.

23.   Ох, това е отвратително! Моето положение е малко по-добро, ама и аз съм жертва на един такъв досадник. Работя на рецепцията на един хотел, а той е редовен клиент. На години е колкото баща ми, обаче защо си е наумил, че трябва да изляза на кафе с него не ми е ясно. Та като знам, че ще идва винаги се обличам консервативно, че вечно ме зяпа и се правя на заета, че дано се откаже да виси цял ден при мен. От друга страна не смея да съм груба, че е редовен клиент, пък идват служебно и не искам да спрат да идват и колегите му, че ще губим доста пари.
Съчувства ти! Говори с вашите и вземете мерки!

24.   Приятелката ми беше изпаднала точно в такава ситуация миналата година. Някакъв дърт малоумник си беше наумил, че е Дон Жуан и си я беше намеркал. Влачеше се дори до училище с нея. Тя точно като теб кри и от техните и от мен поне 3 месеца. Накрая те бяха забелязали и ми казаха скришом и аз реших да се намеся. Въртях се около къщата й и точно като тя се появи на улицата и си ходеше към тях тоя се появи от една пресечка и започна да я обарва и да й говори някакви неща, а тя видимо не можеше да му се отскубне. Бях планирал само да поговоря с него, но ми кипна. Издърпах го от нея, а той шибаняка тръгна да ми посяга и крещеше, че била негова. Ударих му две тупалки в челюстта и да видиш как бързо припна. От тогава не се е появявал повече. Съветвам те или незабавно да кажеш на баща ти или да извикаш някой по-снажен приятел да направи същото, но искрено се надявам да не се стига до физическа саморазправа :)