Споделена история от Тинейджърски

Не мога да го разбера.
Здравейте,
Пише ви момиче на близо 15 години. Въпросното момче е мой набор и учим в едно и също училище. С него се познаваме от октомври. Отначало не го харесах, но постепенно виждах и друга негова по-мила страна. Накратко хлътнала съм по него от 5 месеца. Отначало си говорехме, но след като започнаха да го бъзикат момчетата от неговия клас спря да ме забелязва и така в продължение на 1 месец.
След това се разпространи факта, че го харесвам и това усложни нещата. Някак си успях да замажа положението и да скрия наново тайната си. Колкото и да криех той разбра, но не му пукаше. Най- добрата ми приятелка отиде да го разпита какво мисли за мен. Той се е изчервил, смутил, защото всички негови ученици са го гледали, отговорил е "Хм, грозна е. " и се е засмял. Като поговорих насаме с него той отговори смеейки се същото. Объркана съм, защото получавам различни сигнали. Правил ми е комплименти, че съм хубава и т. н.
Осъзнавам, че това са глупави комплекси, но мнението му за мен е важно.
Извинявам се, ако има грешки. Предварително благодаря на хората, които ще ми отговорят.

Коментари

1.   Аз не виждам какво толкова питаш, определено момчето не те харесва. Няма тука приятели, съседи и т. н. ако искаше да е с теб щеше поне някаква тайна връзка да имате, обаче очевидно той не те харесва.

2.   Ами а съм на 13 и преди няколко месеца някои беше пуснал слух, че харесвам новото момче в класа ми. В часа по биология една съученичка ме попита дали е вярно, а аз отрекох, въпреки че беше вярно. По сякакъв начин игнорирах този слух и той спря. А за твоята история бих казала, че те харесва. Написала си, че се е смутил, а ако е бил с приятелите си естествено, че ще отрече и си е измислил, че си грозна, за да се измъкне от подигравките или поне аз така мисля. Надявам се да съм помогнала. Успех;)

3.   Мерси №2. Наистина ми оправи настроението. Да, питали са го пред ЦЕЛИЯ му клас. Успех и при теб. :)

От: Авторката

4.   Ако говори такива неща пред приятелите си, навярно или го е срам или просто не те харесва. Дори след като сте си поговорили насаме и така ти говорил и се е смеел, не мисля че той те заслужава. Има много момчета, спокойно все ч с някой ще извадиш късмет и не се влияй от глупави слухове, които ще ти провалят живота, защото точно от тях ще почнеш да получаваш комплекси. Да не ти пука. Надявам се, че съм ти помогнала. ;) ;)
Момиче 14

5.   Я не се занимавай с него! Щом ти казва, че си грозна значи не те заслужава има други момчета да не е единствения!

6.   От Авторката: Благодаря №4. Половината му клас се изсипа да ми обяснява как той е излъгал, срамежлив е и т. н., но много не се повлиях. Тотално го игнорирам пък да видя какво ще стане.

7.   От Авторката: Прав/а си №5. Отказах се от него. Просто не си заслужаваше вече.

8.   Еем, не знам за другите, но аз мисля, че той има някакви симпатии към теб. Определено си пада по теб!!! Просто го е срам от приятелите си да си признае, че си готина, защото си мисли, че те ще му се смеят или ще му го натякват и подиграват. Споко, харесва те, истината е, че е много срамежлив и го е страх с една дума да не говорят приятелите му и да не се разпространи, че те харесва. Може да го е страх и да се чуди дали ще отговориш на чувствата му..
От една страна може изобщо да не те харесва, щом не те е забелязвал цял месец и нито един път не те потърсил, но пък от друга може да си пада по тебе и както написах по-горе, да не иска да си признае пред никой, защото всички ще се бъзикат и с двама ви. Според мен трябва да изчакаш още малко и ако видиш, че той се издава с нещо, че те харесва, просто му признай! Бъди директна! Просто го дърпаш на страни или чакаш момента да сте буквално сами и му казваш директно " Виж к'во, трябва да ти кажа нещо, което много отдавна тая в себе си.. " и т. н. Казваш му " Имам чувства към теб, ако и при теб е така не се срамувай, кажи ми, ако ли не чувстваш същото към мен ще те разбера" и т'ва е. Знам, че ще ти е трудно, но за да разбереш какво чувства и да се почувстваш добре, по-добре послушай съвета ми. Ако не отговори на чувствата ти не се отчайвай, не е единствения има още много!!!
Хайде, давай смело напред и да пишеш какво стана! ;)
Късмет!!!

9.   От Авторката: №8 Мерси. Честно казано почнах да го игнорирам, за да видя какво ще стане. Най-лошият сценарий е да не му пука. Преди това бях го попитала дали може да ми помогне за едно нещо тая седмица и той ми каза, че ще види. Повече няма да му вдигам акциите и ще видя в тези оставащи две седмици дали ще се измъчи.

10.   От Авторката: Реших скоро да му кажа какво изпитвам. Най-лошият сценарий е да ме отреже, но какво пък риск печели, риск губи. Все някога ще дойде някой друг.