Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя?
Здравейте! Пише ви момиче на 15 години.
Преди всичко искам да помоля модераторите да публикуват историята ми, моля ви, нужно ми е.
Много съм объркана! Става въпрос за сестра ми. Ще бъда кратка. Сестра ми има хормонален дисбаланс заради който не може да отслабне и да направи някой друг мускул... Спортува, свали няколко килограма, но птоблема е че после пак ги качва и това я обезкуражава. Депресира се, реже си ръцете и краката, плаче и просто не знам как да й помогна, а много искам тя да се оправи... Ходихме п лекари и сега пие хапчета, от които има странични ефекти които са направо ужасни! Тя не е с наднормено тегло, в здравословните е но иска да отслабне с около 5-6 кг защото са й в излишък. Та на мен ми е същия проблем килцата... Имам 2-3 излишни и искам да ги сваля. Разликата е че аз мога а тя не...
И сега искам да ви попитам какво да правя? Да си оправя ли своите проблеми? Чувствам че ако го направя тя ще види че на мен ми се получава, ще се депрсира още повече, че аз успявам а тя не, и че ще посегне на живота си! Намеквала го е, даже и директно го е казвала...
По принцип не я изпускам от поглед защото се страхувам за нея! Днес обаче ни пуснах малко музика, бях изморена и съм задрямала за малко.... Като се събудих тя не беше в стаята. Казах си че е отишла до кухнята или тоалетната, но като проверих я нямаше там. Настръхнах! Хукнах веднага към терасата и слава Богу СЛАВА БОГУ беше там, жива и здрава. Сърцето ми да пръсне за малко... Отдъхнах си.
Кажете ми ако има някой със същия проблем моля ви. Съветвайре ме дали да си оправя моето тяло или да си стоя така? Да не я обезкуражавам!

Бих дала живота си за нея!

Как да й помогна? До нея съм но понякога и даже доста често ме отблъсква, не иска да споделя което много ме затруднява...

Благодаря ви за отделеното време! Извинявам се за правописните грешки.

Коментари

1.   Ех, светът съвсем наникъде отива - откъде накъде дете ще пие хапчета за отслабване и такива глупости! Защо пък сама себе си реже и си причинява БОЛКА? !? Защото е такава, каквато е и я е срам от самата себе си? Защото среща подигравки и това я обезкуражава? Защото се примирява с чуждото мнение и се оставя да я мачкат ли? Или просто си внушава гореспоменатите неща? Ако един човек не уважава сам себе си, защо им е на другите да го уважават? Тя трябва да осъзнае, че е уникален човек, който е прекрасен по свой собствен начин и ти това се опитай да й помогнеш да направи - говори си с нея за положителните неща, които се случват всеки ден, зареждай я с възможно най-мног позитивна енергия. Не себеотрицанието и стремежът към промяна на външността са ключът към щастливия живот, а напротив - себеприемането, отдадеността на себе си и любовта към това, което си. Една красива вътрешност, красива душа е по ценна и от милион красиви, но "кухи" тела. Сигурен съм, че отначало ще си помисли, както всеки друг човек с дълбок комплекс, че й приказваш глупости, но се опитай да й подскажеш за красотата, която вече притежава, замъглена от мъглата на комплексите, понеже всеки човек е красив по свой собствен начин, игнорирайки темата за излишните й килограми, която трябва да бъде тема-табу от сега нататък. Да зарязва тия хапчета, и да започва да живее, защото майка ми и вуйна ми съжаляват всички останали пълни хора като тях, които се комплексират, а те двете водят вече по над 50 години щастливи животи на жени с наднормено тегло, които са открили хора, които ги обичат и уважават заради хората вътре в тях, а не обвивката. Що се отнася до теб - ти прецени кога е настъпил правилният момент да се "оправиш" и така.
Успех :)

2.   Авторката- сестра ми си внушава всичко това... Че види ли я някой с мъжкото й окосмяване по корема и навсякъде ще й се подиграват. Антисоциален човек е! Страхува се от мнението на всеки. Дърпа и мен-опитва се да ме контролира и това води до много скандали...
Правя това, което си описал/а по-горе-казвам й че костмата й структура е много хубава, тя има огромни кости... Казвам й че гърба й е като на любимата й актриса и тем подобни, сещате се, неща които ще я накарат да се почувства по-добре... Но и аз съм човек все пак... Когато й стане нещо започва да ме обижда, нарича ме каква ли не, казва че от мен нищо нямало да стане.... Преглъщам, мълча, казвам си че е от хормоните и стреса, под които е подложена и затова... Но и аз имам чувства, плача доста заради нея, преди не бях такава... Не плачех нито когато ме болеше физически, нито душевно...

Много страдам, но знам че на нея й е по-тежко и я слагам на първо място!
Баща ни почина когато бяхме на 10. Четох, че от това също може някаква травма да има... Аз също страдам за него, но мисля че съм добре... Плача и след това за известно време ми минава...
Ще й говоря повече хубави неща! Тя ще се оправи! Сестра ми е голям песимист, да вметна... Не вярва вече дори в Бог. Казва че му се молела, но не я бил чувал... Нямало нещо като бог...

Благодаря номер 1 :))!

3.   А, и пие хапчета за хормоните-противозачатъчни... Пие и за сърцето, защото има някакво нещо на митралната клапа... Не знам точно... Пие и валериан, ако така се пише... Има високо кръвно...
Авторката