Споделена история от Тинейджърски

Първа среща
Първи проблем: любов. Що е то и има ли почва у нас?
Отговора е толкова еднозначен и правилен колкото и отговара на въпроса "Има ли Бог?". Т.е. и "да" и "не" са правилни отговори.
Факт: любов живот не прави. Смисъла: може любовта да ви събере и двамата без дреха на гърба. Но ако си останете така ще има раздяла.
Но нека оставим това за по-нататък.
Първо: аксиома - Клин клин избива. Доказана е многократно.
Второ: моята цел е не да ти помогна да си върнеш или вземеш момичето, ако приемем че никога не е била "твоя". Моята цел е да ти покажа как се прави. След това сам ще си прецениш дали я искаш или не.
Това за което ще ти говоря спада в категорията "лощото момче".
Първо що е то лошо момче? Това няма общо с дискутираното в темата за лошото момче в този форум. Лошо момче не означава да се биеш, да си грубиянин и т.н.
Доброто момче
-ще направи всичко за да й угоди
-ще я попита къде иска да отидат
-ще я попита какво иска да правят
-ще се съгласява с нея
-ще й говори често колко е красива и специална. Това е хубаво да се спомене....веднъж и не на първата среща!!!!. Иотново някога в бъдещето. Момичетата искат да знаят че са красиви, но веднъж й стига.

Лошото момче:
-ще й каже какво иска да правят
-ще я заведе където той иска
-ще спори с нея там където не е съгласен. Ще отстоява гледната си точка, но без да превръща спора в караница.
Правиш разликата, нали?
-ще се държи с нея като с равен и няма да я разнежва. Това е малко особен момент. Все пак възпитанието си остава, да
отвориш врата, да й наместиш стола докато сяда, да станеш когато дойде при теб и т.н. Но забрави за това да се влачиш след нея, да се интересуваш постоянно дали всичко е наред и дали има нужда от нещо. Тя не е малко дете и не е с увреждания все пак.

Малко разяснение: Тя иска ти да водиш, ако е несъгласна или има желание да отиде на определно място тя ще ти каже.

За да бъдеш желан не е необходимо да си красив, строен или богат. Необходимо е да си контактен, да си уверен в себе си - не лека задача.
За да вървиш по пътя първото и най-важно условие е ти да си уверен в себе си. При положение че подхождаш към нея все едно си отрязан няма как изхода да е друг.
Трябва на нея да й е интересно да бъде с теб. Винаги я оставяй да говори колкото се може повече. В никакъв случай не

се втурвай да й разказваш за себе си - това е нейният момент на слава - тя да ти разкаже житието си. Ако ти `и разкажеш своето - ставаш малко като използвана кърпа...за еднократна употреба. Полезно е да си адски търпелив, добре е все пак да хвърляш по някое ухо, за да можеш да водиш разговора накъдето желаеш.

Не възприемай нещата че ти трябва да се харесаш на нея. Тя трябва да се хареса на теб. Когато й кажеш "нека излезем някъде" и попита "защо" не трябва да й казваш " защото те харесвам". Отговори от типа "защото ще бъде забавно", "защото така искам", "защото искам да те видя" и други подобни. Това второто е малко, хмм, по-особено. Трябва ти бая вяра в теб и да реагираш правилно на реакцията й, без значение дали е вербална или ще си промени изражението.

Можеш да комбинираш предното с "защото искам да видя как ще изглеждаш на кънки" или "как държиш щека за билярд" и всякакви

други вариации.
Особено ако не си напълно уверен в умението си да говориш е добре да я заведеш на място където се прави нещо.
А не на кафе или разходка. Дори на кино е удачен вариант. Ако има картинг, ледени кънки, някакъв атракцион, билярд, джаги, дарц, това е подходящо място. Силно е желателно ти да можеш да играеш съответното нещо.
Ако си добър - чудесно. Ако не си, поне поиграй няколко пъти преди това, да си в час. После ще можеш да се изявяваш като учител.
В този дух:
казваш й да ходите на билярд вдругиден;
тя казва че не харесва билярд;
ти в НИКАКЪВ случай не казваш "ами тогава да идем на Х(нещо друго)"
казваш че в такъв случай може в ДРУГ ден да идете на нещо друго.
Желателно е преди това да си научил нещо за нея, в общи линии какво харесва и какво не, за да имаш сигурна карта за бягство ако не й се ходи на билярд примерно.
Ако си научил че обича боулинга, това е момента.
Съответно когато те разсипе тотално правилният ход е уверено да кажеш че играеш играта, но никога не си бил добър в нея.
С тон с който би изтъкнал своя положителна черта. Ти казваш "ДА, така е, не ме е срам от това!"
Когато се провежда този разговор който описах имаш два варианта:
-да й вземеш телефона лично от нея и да си уговориш среща
или
-само да й вземеш телефона лично от нея
--
Има едно правило никога да не се уговаря среща при запознаване, но ако се познавате вече няма проблеми. Но телефона й трябва да го вземеш! И ако си уговорите среща тя може да поиска твоя. Не й го предлагай сам.
И НИКОГА не й давай номера си преди да имаш нейния!

Как да си уверен в себе си?
Завърти се на 180 градуса. Виждай се повече със съучениците си. Или с други от квартала. Предполагам че темите им на разговор не са ти особено интересни. Знам, но такъв е живота. Човекът е социално животно.
Тези редки индивиди които не са не изпитват и нужда от социални контакти. А ти изпитваш.

I must not fear.
Fear is the mind-killer.
Fear is the little-death that brings total obliteration.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.

Това е от една творба "Дюн" на Франк Хърбърт. .

Как да я заговориш?
"Здрасти, как си" е колкото изтърка толкова и работещо в съответните ръце. Но е малко висш пилотаж в случая.
Имате някакви общи дейности, нали? Час по физическо примерно. Трябва да я предизвикаш. Вниманието й по-точно.
Не се надявай разговора да влезе в желаният от теб шаблон. Ако усетиш че нещата не стават - ти си казал нещо, тя е отговорила и се опитва да приключи разговора - я по тона й, я мълчи и си отклонява вниманиеято.
Тогава е важно да го привлечеш отново. Да кажеш или направиш нещо което не очаква. Тъп пример е ако сте на игрище да хванеш топката и да вкараш кош и да кажеш "ти това не го можеш, нали". Но трябва да можеш да вкараш...
Ако не си уверен в себе си хич не се опитвай! Можеш да изстреляш почти каквато и да е реплика. Но ще трябва да мислиш бързо за да отговориш на това което ще каже.
Дори да я изненадаш с нещо тъпо, когато тя му отговори е момента да контраатакуваш правилно.
Ето нещо като пример: Понеже е идиомен израз го давам на английски:
ти(след като се опитва да те игнорира): It,s raining like hell (да, нужно е да вали в случая)
тя: WTF - може да каже нещо едносрично или да свие рамене и т.н.
ти: but I don't see any dogs and cats falling from the sky и посочваш нагоре.
Има един английски израз "it's raining like dogs and cats" - означава "вали като из ведро".
Това е просто един пример и за съжаление важи само когато разговаряте на английски.
Ако говорите на български съответно ти казваш
"вали като из ведро"
тя: ъхъм
ти: но не виждам ведрото.И сочиш нагоре.

И в двата случая накрая ще имаш реакция. Ако си късметлия ще се засмее. Дори в най-лошия случай ако си го направил правилно ще получиш вниманието й. Важно е да си уверен в действията си. Все едно й показваш къде е тетрадката която стои на метър от нея и тя по странна причина не вижда.

Въобще начини много, зависи от обстановката. Ако избереш "декор" може да ме запознаеш с него за да ти помогна за

вълшебните думички.

Ако не се познавате може спокойно да се блъснеш отгоре й, без да я претрепваш естествено. И съответно веднага да се извиниш, да й помогнеш да се оправи. Да обясниш колко си непохватен, колко глупаво се чувстваш, как те е срам че си я бутнал. Важен е тона! Не знам дали знаеш но за кучетата е важно с какъв тон говориш.
Може да го псуваш яко, но ако е с мил тон то ще ти се радва. Ако му говориш гневно добри думи ще реши че му се караш.
Та, когато говориш открито, без да си мънкаш под носа и уверено можеш да кажеш доста неща и да ти се разминат. И по

-важното можеш да обясниш в разширен вариант колко си тъп че си успял да я събориш. Хаоса ще е пълен ако я залееш с вода. Малка бутилка минерална вода със стотина милилтра останали без капачка върши работа. Естествено трябва "без да искаш" да я полееш с бутането. Примерно я държиш за основата леко и при бутането я накланяш към девойката. Няма нужда я изкъпеш, просто водата ще я обърка още повече. И ти това работи в твоя полза. А вредата за нея практически е нулева, все пак петното ще изсъхне бързо. В един момент на тези словоизлияния, примерно по средата изведнъж се сепваш, споменаваш че съвсем си си изгубил маниерите и се представяш и питаш за името й. Ако го знаеш, пак се представяш! Това ако не се познавате от преди това де.
ти: как можах така да те олея, съсипах ти блузката, бля-бля-бля. О, съвсем си забравих маниерите днес, заедно със равновесите май, казвам се Кристиан. В този момент може да вмъкнеш "Честта да те олея бе изцяло моя" (от "честта да се запознаем е моя"). В такъв момент никак не изглежда кухо и не на място. Ако успееш да съвпаднеш този миг с момента в който й подаваш ръка да се изправи си цар!
Ако паднеш отгоре й, тя ще се шашне, ти също де. Но няма да се махаш веднага, като дявол от тамян! Спираш да я затискаш, но оставаш така че да не може да стане веднага, примерно да е между краката ти.
И питаш дали се е ударила, дали е добре и си вмъкваш останалото. Ако успееш и да я пипнеш по лицето "о, стори ми се че си се ударила тук,

извинявай". Като в случая се извиняваш за това че си докоснал без позволение, не за това че си я съборил. "
Не трябваше да посягам така без предупреждение, стреснах те".

Та след като си обяснил колко тъпо същество си, и тя е видяла срещу себе си някой който си понася последствията и не бяга от тях, е момента да поискаш "реванш". Вземаш й номера и обещаваш да й звъннеш да компенсираш. В никакъв случай не се ангажираш с точен ден и час! Можеш да кажеш "ще ти звънна вдруги ден да се разберем". Да не звъннеш и на следващия ден да се обадиш че си бил много зает и си нямал възможност/домашни,родители, проблем с домашен любимец
(ако имаш такъв можеш да го използваш в последствие)/. След това хвалиш как е минало и ще мислим следващата стъпка.

Сега другият важен момент в романа ми.
Тази "тя" за която говорих досега не трябва да е въпросното момиче заради което си отворил темата!
Трябва да си избереш някоя друга, нейна приятелка или съученичка. Може и от друг клас. Важното е украинката да я види. Един вид да види че си обортен. Знам че звучи малко грубо. Но не е.
Още нещо, не си избирай момичето което най-много ти харесва от другите. Примерно си ги раздели по дестобална система
- да кажем, десятка е украинката. Цели се в нещо от 4,5 или 6. По-добре не отивай по-нагоре от начало.
Като за първи опит можеш да експериментираш с някоя за която хич не ти пука. Е, гледай да е прилично момиче, не чудовището на училището! Идеята е че ако се провалиш да не го правиш точно пред очите на украинката. Тя няма да

отрази ако дори случайно разбере че някоя си от друг клас която тя не познава ти е отказала на предложението. А така ще натрупаш практически опит по безопасен начин.

Надявам се разбираш че с която и да е девойка няма да сте вечно заедно. На тази възраст е напълно нормално.
Така че не се притеснявай че те карам да се целиш в други момичета. Докато събереш опит и смелост да атакуваш украинката или

сама ще е дошла при теб или ще "падне" след първата ти дума.
Изчети го това, осмисли го, прочети го няколко пъти ако е необходимо. Задай въпросите си.
Една връзка е усилие, "работа" ако щеш. Без да си положил усилие няма как да стане.

Коментари

1.   ПРЕКРАСНО Е !

2.   Mного е добро и ако някое момче ми го направи бих му се хванала :D

3.   Има един израз на испански. Гранде кохонес!
Това може да минава при малолетни объркани индивиди, ама при зрелите хора си е верно голям смях.

4.   Прочетох го с интерес и бях приятно изненадана от това, че е вложена една умерена доза хумор, точно като по списанията. Даже бих казала, че това е доста по-добро от някои статии. Поздравления! :)

5.   От автора благодаря.
И аз съм момче

6.   ?оздравления,невероятно е !!!

7.   Това бе толкова, толкова... банално, че направо ме отврати, не знам кой е автора, но това може да очарова само някакви фенки на Здрач. Ти още малко ще кажеш, че любовта може да се изучава и знаеш във всеки момент какво ще направи или какво мисли събеседника ти. Освен правописните грешки и други груби несъответсвия и безсмисли, мога да кажа, че е написано от човек с коефициент на интелигентност, доста под средното. Но, все пак и маймунката все някога трябва да стане човек.

8.   Автор: всички преди теб написаха че е хубаво.
Написах го за да помогна на някой
Макар че и аз никога не съм имал, ама това е друг въпрос.
Даже съм написал че не е сигурно дали ще ти стане.
Който иска да зарадва някой да пише на : georgiosstamos

9.   Уникално е , че на всичкото отгоре съм го и изживяла и чъвството е много готино , след това се чувствах едва ли не като принцеса , щот най-якото момче в даскалото зарибява мен а не някоя друга :Д

11.   Де да имаше също такова "ръководство" и за момичетата... ех! Аз такива издънки съм правила на първа среща...