Споделена история от Тинейджърски

Компютри и интернет
Здравейте на всички. Пиша тук, ако някой знае нещо да помогне. Имам настолен компютър, но нямам интернет на него. Причината е, че рутера ми не лови там. Абонат съм на макс телеком, и съм доволен от тях. В момента съм го сложил на друго място и ловя само wifi. Възможно ли е да направя някак си, да лова интернет от компютъра без кабел, като wifi даслаля програмка, или трябва да си закупя някаква джаджа. Или да си направя някак да лова нет от таблета с usb към компютъра възможно ли е? Не съм много на ти с тези работи, затова се обръщам към вас. Благодаря предварително.

Коментари

1.   TP-LINK TL-WN781ND. Те ти решение за под 20 кинта. Wifi Lan карта. Слагаш я в свободен PCI слот, инсталираш драйверите и си готов.

2.   Виж на колко % ти настроена е силата на сигнала.
Не вярвам да ти е толко голямо разстоянието между устройствата. Аз с моя рутер ТП линк от ефтините имам пълен обхват в целия апартамент през панелните стени, а на пейката пред входа пак се връзвам, на 2 или 3 чертички но пак е доволно силен.

3.   И аз бях като теб, имах проблем, но си сложих една парабола с 25 Db усилване, поразвъртях я насам-натам, намерих си донори и вече имам напълно безплатен нет с добра скорост. всичко е въпрос на финанси и място.