Споделена история от Тинейджърски

Осъдена на нещастие
Здравейте. Мога много да разкажа за себе си, но ще го карам сбито, за да стигнем до съществения проблем. Момиче на 18 съм. От малка нямам приятели, бях тормозена в училище, казваха ми че съм грозна и съм имала ужасен стил. Нашите имаха възможности, не знам защо ме обличаха лошо. С години порастнах като аутсайдер и съм свикнала да съм вълк единак, в мен се зароди злоба която сега връщам. Станах красива, промених си коренно стила и сега постоянно получавам комплименти за външния си вид, вдигнах си самочувстието, запознах се с много известни личности, постигнах връзки, изглеждам по начина по който привличам хората. Родителите ми не са богати, но все пак вложиха в мен и се промених, а и с годините минах тийн възрастта и лицето и тялото ми се промениха, сега съм висока и слаба и се нося стилно. За жалост обаче нямам приятели, свикнах да съм сама срещу всичко и всички, опитвам съм да съм мила, винаги връщам комплименти, но някак си моите приятелки винаги се чувстваха до мен като нещо по-малко и така сега съм сама, винаги има с кого да си пиша, но постоянно виждам снимки на така наречените ми приятелки, които си говорят зад гърба, но са излезли заедно, мен не са ме викнали. Преживявам го, казвам си че съм над тези неща и се мъча в училище поне да мога да си уредя живота и да съм на върха макар и сама. За гаджетата, никога не съм имала хубава дълга сериозна връзка като моите съученички, винаги съм била гадже с хора, които нито харесвам, нито обичам и през цялата връзка се чувствах като в затвор, момчетата които аз харесвам имат друг тип, а тези които харесват мен аз не ги харесвам. Наскоро се запознах с момче по интернет в сайт за запознанства, започнахме да си пишем и да си правим видео разговори в Скайп всяка вечер и той изглежда точно както аз искам, пише ми супер милите неща, влюбих се в него, той също много ме хареса и всичко беше точно, най-сетне открих причина да се усмихвам, защото принципно съм ужасно нещастна, по цял ден съм си сама и само се депресирам, хобитата ми също не ми носят особено щастие, но той сякаш внесе смисъл на всичко. Той е българин, който живее в чужбина с техните, каза ми че е на 18, но не знае езика, защото техните не са го научили, но пък аз знам идеално английски и се оправяхме. Той има роднини тук в града където аз живея и с него се разбрахме лятото с мама да му отидем на гости в чужбина, а после те да дойдат тук. Аз съм девствена и исках той да ми е първи, все пак за първи път имах взаимна любов. Преди 3 дни той ми писа, че отива на тренировка както всеки ден и после ще ми пише и от тогава е налиния, но нито пише, нито вдига, а му нямам номер, нито нищо. Каза ми, че няма Фейсбук, но открих профила му, има едва 100 приятеля и само 5-6 снимки и всичките са с едно момиче, където я целува по бузата й е се писал обвързан, но е от 2014. Като си говорихме видях на телефона му снимка на момиче, каза че е на братовчедка му, а прилича на момичето което аз видях в профила му. Тогава още не бях намерила профила и му повярвах. Не знам къде изчезна безследно и защо не пише, като нито сме се карали, нито нищо. Реших и писах на майка му, на баща му и на роднините му в България, но никой не отговаря. Мисля, че даже ме е излъгал за държавата в която живее, защото IP адреса му показва съвсем друго нещо. Имам чувството, че вечно ще съм лъгана и съм осъдена на нещастие. Искам просто момче, което ще е само мое и аз само негова и ще излизаме заедно и ще се обичаме и ще си учим и всичко ще е наред, поне като нямам приятели, любов да имам. Ще си живея май с хубава външност, парите и самотата цял живот. Няма кой да ме оцени, аз съм борбена и пазя човека до себе си с цената на моя живот, но май няма смисъл, ще съм си вълк единак, от сега виждам колко неща ще постигна в живота свързани с работата, но като няма с кого да споделя се чудя къде е смисъла още да съм жива, чувствам се излишна и, че на никого не му пука, иска ми се да се напия до смърт. Не мога да го открия и да разбера каква е истината, побърквам се. Помогнете ми, моля ви.

Коментари

1.   Сега видях, че съм пропуснала да кажа, че той ме излъга, че е на 18, а се оказа на 24.

от авторката

2.   Още си ученичка, нали? Спокойно, като завършиш ще се запознаеш с нови хора, които няма да имат спомени от "грозния" ти период и изобщо няма да знаят нищо за миналите ти проблеми и ще можеш с тях да започнеш на чисто и да им се представиш такава каквато искаш да те виждат. При сегашните ти приятели това няма как да стане, защото сигурно се познавате от години и те помнят каква си била. За това не се тревожи излишно. Няма цял живот да си сама и неразбрана, като идеш да учиш някъде или като почнеш работа ще се запознаеш с куп нови хора и със сигурност някои от тях ще са симпатични. Колкото до интернет приятеля ти, не се увличай много, че като знам как масово хората лъжат там, може изобщо да не е такъв за какъвто се представя. Нямаш представа какви изпечени лъжци има (ти вече си го хванала в лъжа като ти е казал, че няма фейс, а всъщност има). Така, че забавлявай се, ако ти е приятно да си говориш с него, обаче не се навивай, че това е голямата ти любов и първият мъж в живота ти. Не че няма и такива случаи, но много, много рядко. Повечето интернет връзки накрая се оказват фалшиви, защото поне единият лъже безобразно и кара другият да си изгради някакъв образ, които накрая се оказва не съществуваш. Ще ти дам само един пример за едно момче, което се представяше са млад и успешен мъж работещ на отговорен пост в международна фирма. Накрая се оказа, че наистина работи в международна фирма... като разносвач на пици за "Пица Хът"! Обаче такива глупости разправяше из нета, как имал огромен апартамент, скъпа кола, пътувал по света... и естествено всички момичета бяха запленени. Така, че внимавай. И това не е най-шокиращият случай! Чувала съм за момиче, което си пишело редовно със симпатично момче на нейната възраст, разменяли си снимки и всичко и тя се влюбила безумно и чакала да се видят на живо, ама той все отлагал и накрая случайно разбрала, че въпросното момче е 45 годишен женен чичко, които през цялото време и изпращал снимки на сина си, но му било забавно да флиртува с момичета. Представи си само какъв шок е било за нея! Нета е пълен с такива, застаряващи чичковци, които така са отвратени от 100 кг си неподдържани жени, че са готови да лъжат безобразно само и само да привлекат вниманието на някое младо момиче. Да, кажем, че случаят с твоя човек не е толкова трагичен, но не мислиш ли, че има нещо гнило? Лъжете, че няма фейс, лъжете, че момичето от снимките е братовчедка му (със сигурност не е), не иска да си даде телефона... така, че май и сама си разбрала, че тая работа не е както трябва. Обаче не си го слагай на сърцето! Позабавлявала си се няколко месеца и толкова. Сега е важно да си потърсиш истински приятели, но пак ти казвам като завършиш училище ще ти е по-лесно да ги намериш. И не се самонавивай, че вечно ще си сама. Няма! Само още малко търпение!

3.   Ами както си го направиш. От историйката ти с момчето излиза, че ти самата не искаш връзка. Харесала си трудно достъпен мъж, от чужбина, влюбена си била.. ала-бала. Не виждаш ли как собственото ти Его те е насочило към този мъж, за да може да избегнеш срещата с реалността? Реалността е, че покрай теб има много други подходящи момчета - които са тук и сега, но Егото ти тайничко те е накарало да се "влюбиш" (кавичките са важни) в недостъпен мъж. Твоите собствени вярвания определят живота ти.

4.   Много си млада, за да правиш такива заключения. Вероятно в студентските си години ще си намериш подходящ, сега на 18 всичко е временно и несериозно, както сама виждаш при твоите приятелки. 1, 2, 3, 5, 10 години не е сериозна връзка, а временен компромис.

5.   Миличка, бъди силна и не се отказвай. Намери си занимание, поне това ще те кара да се усмихваш! Запиши се в някоя хубава организация - например Младежкия Червен Кръст. Там със сигурност ще намериш добри хора, които ще те оценят и поне ще завържете искрено приятелство, а момчето ще дойде когато му е времето! Най-хубавите неща стават неочаквано!

К. Х.

6.   Ох, освен сaмовлюбенa си и стрaшно обсебвaщa. Кaк тaкa ще звъниш нa родители и роднини нa момчето? Кaквa си ти, зa кaквa се мислиш?
Инaче е ясно, че си имa приятелкa момчето. Сaмо е търсил нет зaигрaвкa. A ти рaзбери, че никой не ти е зaдължен с нищо- зaрaди този обсебвaщ хaрaктер, никогa нямa дa имaш приятели.
Хaххa, чувствaли се до теб другите "мaлко нещо"... мечтите нa един нaрцис!

7.   Здравеи, аз сум момиче на 13-надали ще съм ти полезна но все пак... От това което прочетох си била тормозена като малка!
Според мен трчбва да се посъветваш с психолог, като му кажеш всичко това!!! Тои най-добре ште може да отговори на въпросите ти, ще ти даде съвети и т. н. УСПЕХ!!!