Споделена история от Тинейджърски

Още една ,,самотна'' история
Здравейте, момиче съм на 16. :)
Като цяло, никога не съм имала много приятели. В предишното ми училище имах 2-3 приятелки, с които спряхме да си общуваме след като се разделихме в различни училища. Та, преместих се и се сприятелих с 2 момичета, с които бяхме приятелки една година, в 8-ми клас, и в началото на 9-ти се скарахме. Цяла година бях сама и не обелвах и думичка с никой. Намерих и полза в това - завърших с отличен успех, защото имах достатъчно свободно време да уча. А сега какво? Вместо да се радвам на успеха си, не мога да изкарам от главата това, че цяло лято ще съм затворена вкъщи и да искам не мога да излезна... просто няма с кой. Толкова истории съм чела за хора без приятели, но не видях някой като мен - без нито един приятел.
Никога не сме ходили някъде на почивка с родителите ми, няма и да ходим и се чудя какво да правя, как да се запозная с нови хора, как да създам приятелства, така от нищото, без общи познати... Имам желание, но не знам какво да направя. Не искам вечно да съм сама, писна ми вече!
И не знам защо като кажа, че съм завършила с 6, правя лошо впечатление на връстниците ми. ( Предполагам ме смятат за скучен, , зубър'')Винаги съм била с лош успех, но тази година бях толкова сама и реших, че трябва да излезе и нещо положително от това, че не трябва да си губя времето, а да направя нещо полезно за себе си и успях. :)

Коментари

1.   Запиши се на нещо, на някакъв спорт, кръжок, курс или нещо такова. Ако няма такива през лятото, тогава през учебната година, гарантирам ти, че има. Повярвай помага, стига да не си зле с общуването, а и да си ще се социализираш.

2.   Ами какво да ти кажа аз имам много "приятели". Един ден никой не се сеща за мен, на другия се събираме 15 човека. Като цяло се чуствам самотна и аз не знам какво да направя. Въпреки това не губя надежда, че нещата един ден ще се променят.

6.   Мила, и аз се чувствам самотна. Моето обаче е, че се чувствам самотна сред моите „приятели" които намират време за мен само в краен случай или само ако имат полза. Знам колко е тежко да си сам, защото и аз съм била сама в клас. В пети и шести клас бях сама постоянно и понеже в старото ми училище не позволяваха да стоим в стаите, в голямото междучасие докато другите бяха в сладкарницата и си говореха, аз се разхождах около училище с ръце в джобовете, сама и званях по телефона на някой - на мама, на баба поне докато минат 20 минути. После влизайки в училище ми се плачеше, защото знаех че всички все ме виждат сама и ми се подиграват. Плачех когато отивах на училище, плачех вечер, плачех като се сетех колко тъжна картинка съм. Тогава имах само една приятелка, но тъй като тя много боледуваше често бях сама. Вярвам, че ще откриеш хора които да са ти приятели и които ще те обичат, защото вярвам, че добрите хора рано или късно ще бъдат щастливи.

Момиче на 16.

7.   не се опитвай да търсиш близки приятелки, а просто познанства и нещата ще потръгнат.

8.   Наистина не знам какво да ти кажа... съчувствам ти. Това ми е до болка познато и в момента се опитвам да го оправя. Според мен тези твои "приятели" наистина не си струват и недей да се мъчиш заради тях. Намери си нови! Най-доброто предложение, за което се сещам. Сигурна съм, че ги има там някъде, просто прояви смелост и търпение. Не се отчайвай и пиши на други хора, които са ти приятни и смяташ, че биха излезнали с теб. Само не се затваряй в себе си и не се предавай ако не успееш веднага. Може да пробваш да тръгнеш на спорт. Има много алтернативи като цяло другите сигурно ще дадат и по-добри предложения. Просто не забравяй ти да бъдеш активната страна и ти да говориш с хората, а не да се плашиш и да стоиш отстрани. Така никой не би ти обърнал внимание. Дано съм помогнала и успех!

9.   И аз съм така мила. И аз си прекарвам всяко лято в нас. Скучно е. И аз си нямам проятели с които да излизам. Но пък си имам сестра, с която си се караме бием смеем и вдичко което мога да правя и с приятели. Хахахаха :)
Нямаш ли сестра брат нещо... Братовчед/ка...? Ако имаш кажи на ваще да се съберат за уикенда със семейството на братовчед/ка ти и си поиграй с нея/него.
Ако ли пък са се изпокарали както мама.... Не знам :/
Ж15

10.   То интелигентността не се изразява само в оценки мойто момиче.. голяма умница се пишеш, а един човек не може да те изтърпи, ясна си..

11.   Никога не съм казвала, че съм умна. Никога не съм се и смятала за такава, единственото, което казвам е, че се старая. Честно казано не знам какъв ти е проблема номер 10. Ако може да ми обясниш... ще съм многоо доволна. И как разбра каква съм само от 5 изречения? Как разбра, че никой не може да ме изтърпи? Това, че в момента нямам приятели, далеч не означава, че съм нетърпим, дразнещ, скучен, лош човек... просто така се получиха нещата и разбрах, че, , приятелите'' ми не са такива. И понеже съм любопитен човек, да те питам-, , А теб как те търпят? ''.
Не знам как може да има толкова злобни хора... :/

12.   Никога не съм казвала, че съм умна. Никога не съм се и смятала за такава, единственото, което казвам е, че се старая. Честно казано не знам какъв ти е проблема номер 10. Ако може да ми обясниш... ще съм многоо доволна. И как разбра каква съм само от 5 изречения? Как разбра, че никой не може да ме изтърпи? Това, че в момента нямам приятели, далеч не означава, че съм нетърпим, дразнещ, скучен, лош човек... просто така се получиха нещата и разбрах, че, , приятелите'' ми не са такива. И понеже съм любопитен човек, да те питам-, , А теб как те търпят? ''.
Не знам как може да има толкова злобни хора... :/

13.   Преди време и аз бях, като тебе. Преди време нямах нито един приятел. Сега имам двама. Излез сама. В това да излезеш сама няма нищо лошо. Можеш и без да си с някого да си излизаш. Може да ти е самотно, но не е добре цяло лято да си във вас. Отиди на море или на село.