Споделена история от Тинейджърски

Не искам да живея така!
Здравейте.
Аз съм момче на 16 години. Живея в село. Аз изобщо не обичам да работя, а по селата не знам дали знаете се работи много. Картофи, Плодове, Дърва... С това изречение "Аз изобщо не обичам да работя" нямам предвид всички професии.. Просто мразя земеделието и дърварството и всички простотии които се работят в селата. Работил съм като сервитьор в едно малко градче и работата ми харесва много повече и я работих с удоволствие. Но през лятото си идвам на село и пак се започва... Картофи, Дърва.. Не искам да живея така... Мислел съм си да си остана в градчето в което работех но не мога... Понякога когато ме карат да копя картофи или да бера дърва си мисля за самоубийство. Искам да живея щастливо... А не както те искат... Не знам какво да правя. Искам просто да порасна и да работя нещо което наистина ми харесва.. Писна ми

Моля без нападки.

Коментари

1.   Имам лоша новина за теб - поговорката „Който не работи, не трябва да яде“ важи с пълна сила и днес.
Разбирам, че работата ти е неприятна, но това е положението. Ниско квалифицирана работа пък поне до 25 г. възраст ще вършиш дори да запишеш висше образование, а и друго разочарование - има много неприятна работа и с висше.
На 16 г. нямаш изобор, защото си зависим от своите попечители. Да събираш дърва и да работиш за семейното стопанство дори си е напълно законно на твоята възраст. След 16 г. дори не става дума за детски труд, а помагането в домакинството не е такъв.
Имаш един избор - да чакаш до 18 и да се изнесеш, да работиш като сервитьор и така нататък.
Работата възпитава. Сега може да ти е трудно, но после всяка работа ще ти идва отръки и лесна, няма да те е страх от работата както сам си видял - за други например да си сервитьор е трудна работа, но ти си работил и по-трудна за теб работа - ето, ще си един усмихнат и доволен сервитьор докато човекът, който не е работил ще мрънка и няма да е доволен, няма да оцени работата като сервитьор и с клиенти
За човекът, който никога не е работил е най-трудно. На него всяка работа му е трудна и невъзможна. Тук пишат хора на по 30 години, които никога не са работили и са в пълна безисходица, а за съжаление и непоправими - техният трудов живот е практически приключил преди да е започнал и ще живеят цял живот в мизерия докато на теб никога нищо няма да ти липсва, а и повече - можеш да постигнеш дори истински охолен живот с труда си.
Ти направо ще летиш на всяко работно място.
Ще ти е трудно сега, много ще ти е трудно, но ако не се пречупиш, после си кален за живота. Говоря от собствен опит - нищо не ми е чуждо от работата, която описваш, а съм момиче - целогодишно дори дърва сме носили от гората, лятото овце пазиш, което е цункано, но като се прибереш те чака и женска работа - готвене, чистене, градина, кокошки и да изчистиш кошатата поне веднъж седмично. Картофи пък - копане и без муле 4 пъти и накрая идва дивата свиня и ти ги изяжда. Имах две села - в Южна България, където целогодишно картофи и дърва, а после 3 месеца на Север - овце, лозета, зимнини, плод, зеленчук, брашно да мелиш, ракия сме варили, животни сме колили, разфасовали и сме правили колбаси и така нататък
Много тежко, но къде съм сега аз, къде са градските мързели? Аз работих много тежко 10 годинки и животът ми на 30 г. е уреден. Не ми се налага да работя никога тежка работа и такава, която не ми доставя удоволствие.
Независимо после какво ще станеш - сервитьор (много хубава професия), готвач ли ще си, мехатроник, ел. техник, инж., ПРОФЕСОР да станеш - на теб ще стане човек просто и всичко ще ти се вижда лесно. За теб няма да е проблем да работиш дисципинирано 8-12 часа на ден, да спазваш срокове, да се подчиняваш на оказания и заповеди като подчинен и най-важното - един ден ще ги даваш!
Така че, стискай зъби, знам че е много трудно, но това е само фаза от живота ти. Хора като теб са калени за живота и постигат много!
Ако сега не се научиш на труд, никога няма да се научиш
Много е лесно от трудното към лесното - обратното не се получава. От много работа към малко е цункано, но от никаква работа към работа за много е невъзможно дори.

2.   Аз да знаеш колко съм копала колко съм слугувала! Това твойто не е нищо... Аз и дърва съм брала, всииичко съм правила. И не съм мислила за самоубийство. Мислила съм по-скоро за убийство... И така... Недей да хленчиш... Потрай още малко. Мъж се очаква да си нали...
На колко години беше когато за пръв път работи като сервитьор?

3.   Решението на приоблема ти е много просто:
Намираш си достатъчно платена работа и тогава си купуваш картофите от магазина и се грееш на ток или газ така че проблема с дървата отпада напълно.

5.   Щом и на село момчетата станаха мамини синчета, работата отива съвсем на зле. Не мога да ги разбера младите, дават пари за разни фитнеси, а хленчат, когато нещо трябва да свършат, макар и по леко. Бил копал!? Ами отиди надвечер по хладното да копаш картофи и няма да е толкова неприятно. Бил събирал дърва, та това си е чиста физзарядка, какво трудно има в това!? Зле, много зле става. Аз се надявах поне по селата все още да има мъже, но и там се оформят меки китки, лоши времена идват за жените. Навремето един мъж с бик се е преборвал, сега с една оца няма да може, това е позор. Сервитьор искал да става, това да слугуваш е по приятно, така ли? Малееей-отвратително е, и на село вече няма мъже.

6.   То и аз съм в твоето положение само дето съм момиче. Един трик : казваш на вашите, че ако си сервитьор ще изкарваш добри пари и ако искат да стоиш на село трябва също да ти плащат за работата. Я да ги видим като трябва да ти дадат за всяко обрано дърво по 5 лева дали така ще те карат да работиш..

7.   Ами изчакай да навършиш 18г. и си стани сервитьор тогава. Но и аз да ти кажа - работата, каквато и да е, възпитава. Аз съм жена на 30г. от бедно семейство, което си произвеждаше всичко на село - зимнината, зеленчуци, месо за по евтино. Още от 10г. ме караха да копая или да плевя пипер, домати, картофи, да бера плодове и да бруся дървета за ракия. Живеех с баща си, баба и дядо там. Да ти кажа отначало, като навлязох в пубертета ми идеше с тази мотика да утрепя някого, но когато поотраснах разбрах, че тази работа ме направи мъжкото момиче, което не се спира или отказва така лесно. При - 10 градуса зимата дърва съм събирала от горите, после съм ги цепила и съм палела печката, лятото при 35 градуса жега аз на бустан съм бачкала, кози съм пасяла, крави съм гледала. Мислех, че баща ми ме мрази, и че ме прави селянка, но не той го е правил за мое добро. Сега съм с висше образование, работя по професията си с фирми, летя с бизнес класа, карам кола за 60 бона и ако ме видиш няма да ме познаеш, че преди съм била селското момиче, пасящо животни и копаещо градината. Няма нищо срамно в селската работа, тя е дори повод за гордост, уважавам хората, работещи по селата с честен труд. На теб щом ти харесва сервитьорче, няма лошо, но помни, че ще слугуваш на хората.

9.   Пикльо!
Така както си тръгнал, колко още неща дето "не искаш" ще ти се наложи да правиш, само ако знаеш...

10.   Подкрепям нaпълно мнението нa н 1!
Рaботи си, учи си, зaвърши си! Ще имaш потенциaлa и възможносттa с тaзи "дресировкa" дa рaботиш след време сaмо с покaзaлецa:)))! .

11.   От Автора
Към номер 5
Не прочете ли последното изречение? !? !? "Моля без нападки"
Също и от правилата на сайта "Бъди полезен на другите с коментара си! "
Е да ти кажа, че не си ми полезен така... Ако ще пишете такива коментари моля не си губете времето!!!