Споделена история от Тинейджърски

Бременна съм на 16 год.
Здравейте. Момиче на 16 години съм. От няколко месеца ме наричат думи, от типа на ''курва, уличница, проститутка''. Бременна съм в 7 месец, но стана съвсем случайно. Бях пияна до неузнаваемост. Родителите ми разбраха чак в 3 месец, приеха го по-зле, отколкото очаквах. След няколко седмици по улиците ме наричаха курва, проститутка и други обидни думи. Бащата е в неизвестност. Не знам друг изход, освен да направя аборт. Родителите ми също са съгласни. Вие какво мислите? Знам, че не е лесна работа, все пак цял живот ще ми тежи на съвестта, но няма друг начин, освен този.

Коментари

1.   Какъв аборт в 7 месец? Води се убийство това нещо. Просто изчакай още 2 месеца, роди и като не искаш детето - дай го за осиновяване. Ако си попаднала на светъл баща (нециганин), ще има и доста кандидати. Ако пък случайният „минувач“ е бил и здрав - шестица от тотото за новите родители-осиновители

Къде са социалните служби? Какво прави една 15-годишна пияна-заляна и защо не са отнели отдавна родителските права на твоите родители...За мен на 90% отговорността е на родителите на Авторката, защото не са упражнявали контрол и са позволили нещата да ескалират така

2.   В седмия месец няма аборт, а убийство. За това е трябвало да мислиш по рано.

3.   Както каза номер 1 - не можеш да направиш аборт на този етап. Единственият ти вариант е да го родиш. Потърси бащата, да си носи отговорността. Как може да се допуснеш до там да си пияна и да дадеш на някой да се изгаври така с тялото ти?

4.   Номер 1 ти е казал нещата точно и ясно. Единствено което бих добавила е да прочетеш какво изначава "презерварив", за да не четем същата история след няколко месеца пак.

5.   Моята майка също е била на 16-17 години като ме е родила. Но не ме е оставила! Ще си поемеш отговорността и ще си гледаш детето! Няма да ти е лесно със сигурност, но все някой ще те разбере! След време ще съжаляваш! Щом можеш да направиш детето, те съветвам да си го гледаш, защото някой ден, когато вече узрееш напълно психически ще го търсиш! Обмисли много добре нещата! Аборт се прави до 3-ия месец... малко късно си се сетила. Изчакай тези два месеца и ще видиш, че щом си вземеш детето в ръце, всичко ще се промени! Бъди разумна!
Г 20г.

6.   Добре, че се сети на време за аборта....

7.   №1, не винаги родителите могат да контролират децата си.
Най-голямата вина е на авторката, къде е била по време на секса и защо не е взела противозачатъчно?
Родителите ли са виновни, че се е наливала със алкохол?

Да ме извинява авторката, но такива хора не заслужават съжаление - всяко действие си има последствия.
Авторката ще си вземе поука от цялата работа, поне това е позитивното.

Съмнявам се историята да е истинска, ако беше родителите й щяха да я заведат за аборт.

8.   Аз нямам намерение да ти чета лекции по морал каквото виждам, че правят останалите. Такива неща се случват доста често на момичетата, защото просто не мислят какво, къде и с кого правят. И е крайно време да спре масата от обществото да цъка недоволно "въй, ама как може да е бременна на 16". Едно дете на 16 не означава опорочен живот за майката и за детето. Има родители идиоти, които са станали такива на по 30 и нагоре години. За това каква те наричат, наистина не разбирам какво те интересува?
На първо място според мен трябва да знаеш както и всеки човек, който е тръгнал да прави секс, че вероятност да се забременее ВИНАГИ има, независимо, че се използва презерватив, на което доста упорито набляга №4.
Аборт не смятам, че има изобщо как да се направи в толкова напреднала бременност, а дори и да може, е твърде вероятно да не можеш повече да имаш деца.
За това с родителите, честно казано не мисля, че е в реда на нещата 16 годишната ти дъщеря да ти каже, че е бременна и ти да откачиш. Според мен ти си била много уплашена и е било редно да ти помогнат, а не да се сетят за аборт, когато вече е толкова късно.
Имаш 2 избора пред себе си - да дадеш детето за осиновяване и да го отгледат други хора, които може би ще имат по-добри възможности от теб и биха му дали добра реализация. А може и просто да си го отгледаш сама, както правят много други 16 годишни момичета. Има и самотни майки с баща в "неизвестност", които се справят. Можеш да учиш дистанционно, като ходиш само за изпити. Варианти има, стига да имаш желание да гледаш това дете.

9.   Никой няма да ти направи аборт в 7 месец... хората раждат в 7-мия, а ти искаш аборт а правиш. Ако не баща ти, майка ти не е ли наясно с това, че били и съгласни. Еб*ах ти тъпите родители честно...
Гледай си детето и не го давай на никой и не слушай никой. Не знаеш какво щастие е. Обърни се към баба си или друг близък роднина, ако вашите ти обърнат гръб. Постави се на мястото на детето си-родена и изоставена в дом!

10.   Да имаш детенце е най-хубавото нещо в този свят. Гледайте си го. Живо и здраво да е!!! Успех.

11.   здравей,
намери бащата и го осъди за издръжка. Той се е възползвал от теб. Сега ще му се наложи да се хване на работа и да плаща.

12.   От 1 до 7 - които родители не могат да се справят с децата си - има си приемни родители и така нататък. До 18 години НИЕ, родителите, сме отговорни за нашите деца. Наша е отоговорността да не позволяваме да се напиват под 18 г. възраст, да знаем къде са и с кого са. Имам доведена дъщеря, която стана на 18 г. преди няколко месеца и знам за какво говоря. Лесно се „опазва“ такова „дете“ - говори му се най-малкото, установява се връзка с него на база доверие и да - ако не става се вкарва в интернат. Средно положение няма. И другите „деца“ правят секс, но си знаят какво е кондом, отделно ти гледаш да са се прибрали у дома в уговореното време и да не пият и консумират наркотици. Това са най-малките неща. Да не забележиш, че детето ти се вее по улиците пияно-заляно с разни типове, после да не забележеш, че е бременно ц-ц-ц-ц. Това е несправяне с родителските задължения

13.   Миличка късно е вече това се прави до 4 ти месец иначе има опасност от усложнения. Като не си внимавала сега ще си носиш последствията от действията хората са прави да си се пазила и да си мислила!

14.   Само като си помисля, че животът ти още от сега е провален, и ми става гадно... Поведението ти не е нормално, как можеш да се напиеш и да правиш секс с някой, който дори не познаваш? Не искам да съм крайна, обаче обидните епитети, с които те обиждат, си ги заслужаваш. Всяко действие си има последици. Мисля, че за теб ще е най-добре да оставиш това дете в дом. То ще ти провали живота, нито ще можеш да учиш, дори няма да успееш да си завършиш средното. И занапред мисли преди да действаш!
Успех!

15.   Сто процента измислена история! Повечето родители не биха възприемали дъщерите им да раждат на тази възраст, веднага непременно ще ги водят за аборт!

16.   Още нещо, измислена е историята наистина. Всеки родител знае кога се прави аборт, но и няма как да са "съгласни" да правиш аборт в 7-мия месец. Ебаааахси скучните лапенца сте дето... много ли ви е скучен живота, бе?

17.   Явно честичко спиш без гащи. Давай смело, до 30-та си годишнина може и до футболен отбор да ги докараш.

18.   Първо- аборт се прави до 3- ти месец най- късно и, ако бебето излезе в 7- мия месец е вече раждане. 2- ро, щом те наричат с различни епитети по улицата, значи, че си в някакъв малък град и най- вероятно ваще се срамуват от това, което се случва. Имаш 2 варианта- раждаш детето и го даваш за осиновяване, а другия вариант е да си го родиш и да се грижиш за него и да го обичаш, както си му е реда. Сега си на 16 години, но един ден ще си на 26, ще поискаш да имаш деца и ще започнеш да се чудиш какво ли е станало с твоето дете, къде е, как е, как изглежда, добре ли е... Вярно е, че си само на 16 години, вярно е, че в живота ти ще настъпят огромни промени, ако го запазиш, но историята знае и по- страшни неща от това. Говори с родителите си да запазите детето, ако са нормални хора- ще ти помагат, ще те научат как да се грижиш за него, не обръщайте внимание на хорските приказки, все пак, всяко чудо е за три дни. Можеш и с детето съвсем спокойно да си довършиш и учението, когато то стане на 2 годинки, ти ще си на 18, ще можеш да учиш в университет, ако имаш такива планове.

20.   Хора какво пишете '' не знаеш ли какво е презерватив''?? Момичето казва, че е било ПИЯНО как очаквате да мисли за презерватив? Та тя не е знаела къде се намира. Търси бащата за издръжка той се е възползвал от теб!

22.   20, по твоята логика пиенето оправдава всички глупости. ще оправдаеш ли някой, който примерно те набие или изнасили и после се оправдае, че е бил пиян и не е знаел какво прави?
в случая авторката е навредила единствено на себе си. ако историята е истинска, трябва да го роди и да реши какво ще прави: ще го гледа с помощта на родителите си (което никак не й препоръчвам) или ще го остави за осиновяване.
Ж43

23.   По- спокойно хора!!! :( ''Бях пияна до неузнаваемост. '' Мила... щом така е станало това може да се брой като изнасилване... Как точно стана тая работа?

24.   В седми месец мисля, че вече няма как да направиш аборт. Поне не и такъв, за какъвто говориш. Много са ми интересни някои хора по-нагоре, които са писали, че то това вече не е аборт, а убийство - ами то погледнато реално всеки аборт, в който и месец да е, си е убийство.
Според мен по-добре не мисли за глупости, ами внимавай, грижи се за здравето си и си роди бебето. След това, ако със семейството ти прецените, че няма как да се грижите за него, го дай за осиновяване и се опитай да продължиш напред. Не си първото момиче, родило на тази възраст, няма и да си последното. Не се съди толкова строго, а просто бъди по-разумна и отговорна занапред.

25.   Аз не си обяснявам как те е срам от това че хората те обиждат при положение че ти не ставаш.. Първо за мен една 16 годишна (пияна като кирка) Кифла не осъзнава какво прави с живота си.. също не разбирам родителите ти как не намират нищо редно в това да пиеш.. та ти си едва на 16.. Относно другото, хората са предвидили че на тази възраст децата губят детственоста си но е рано да поемат отговорност, за това са изобретили презервативи за да не попадате в подобни проблеми.

26.   Ти добре ли си бе? В 7 месец има жени, които раждат, а ти аборт ще правиш? Няма как да го направиш! Нито ти ще оцелееш, нито бебето. До 4 месец може да се направи. Даже и тогава е рисковано, но има шанс да оцелееш. Докато в 7 месец няма никакъв шанс! Нито 1%! Просто е трябвало да мислиш какво правиш. Трябвало е да внимаваш повече. Ами освен да го родиш няма друг вариант. Не се влияй от чуждото мнение. Възпитай едно добро дете. Направи от него човек. Любовта я остави. Не пренебрегвай детето си. Не ходи често на дискотеки когато го родиш, защото детето ще иска грижи. То не е виновно, че се появило сега. Обръщай му много внимание. Гледай го, а не го оставяй на майка ти да го гледа! Късмет и повече да внимаваш! :) <3

27.   Какво стана? В същата ситуация съм в момента обаче майка ми не знае... Какво да правя