Споделена история от Тинейджърски

Проблем с теглото и външния вид
Наистина искам да ми помогнете, за това оставяйте коментари! Аз съм момиче и имам проблем с тялото ми и по-точно с теглото не е като да съм с наднормено тегло, но тялото ми не е никак хубаво! Тренирам от година, като правя упражнения и спазвах диети, но нямаше ефект! И преди това ходех на танци 8 години, но пак нищо! Какво да правя? Моля ви, кажете ми!!! Вече съм отчаяна! Лято е и всеки ден е по 35/36/37 градуса, а аз не мога да ходя на басейни, защото там всички са слаби и с хубави тела! Моля ви, кажете ми какво да правя, ще съм много благодарна! А, ако знаете нещо много бързо и ефикасно, задължително ми пишете!!!!

Коментари

1.   Момиче, ти не си дала нито възраст, нито височина, нито тегло. Как се очаква от нас да ти помогнем? И едва ли всички на басейна са с идеални тела. И НЯМА ПРЯК ПЪТ към мечтаното тяло просто се приеми такава каквато си.

2.   Според мен "проблема " ти е от родигелите и от гена. Аз не смятам, че трябва да се комплексираш толкова от това защото не е толкова фатално. Но имам една приятелка която беше доста комплексирана и реши да се промени. С диети. Тя вобще не спортуваше, ходеше 1 - 2пъти па 2-3 седмици на фитнес, но се хранеше изключително здравословно отказа ВСИЧКО вредно. Проверяваше калориите на всяка храна. Всичко което яде беше обезмаслено и обезсолено. След година беше отслабнала толкова много, че не можех да я позная. Беше единствената слаба в семейството и и продължи вече 2ра година да се храни по същия здравословен начин. Та... ако и ти наистина се постараеш според мен ще постигнеш много особено и ако спортуваш активно
●~●

3.   Здравей! Аз съм момче на 17 години. Може би няма да ти дам съвет, но написаното може да ти послужи като мотивация. От 2 клас напълнях много. Попринцип по натура съм си по здрав, но имах и доста мазнини. На 15 години бях 104 кг с 20% мазнини. Бях силен, набирах се доста пъти, но не изглеждах добре. Една нощ сърцето ми спря да бие за момент и усетих, че не мога да си поема дъх. Имах чувството, че съм на прага на смъртта. От тази вечер си казах "край, започвам да тренирам, искам да се променя, защото нещата не са надобре". И така започнах да тренирам всеки ден много здраво-с много килограми, много различни упражнения. Виках от болка, имах мазоли един върху друг, кръв течеше от кокалчетата ми(защото се записах и на бокс и блъсках здраво), готвех си сам (яйца, сирена, извара, млека, меса-това трябва да ядеш). До днес са минали около 2 години. Сега съм 1. 80 и 92 кила, но с огромна мускулна маса, здравина и сила. Имам леки мазнини по тялото, но и без това не ми харесват напълно изчистените тела. Та това е моята история, с която се надявам да те мотивирам, защото като момче не мога да ти кажа какво да правиш, защото ти си момиче. Успех

4.   Първо - никакви диети! Здравословно хранене да, но не и диети. Иначе, зависи какви упражнения правиш, но не вярвам да тичаш и да няма ефект. Тичай поне 3-4 пъти в седмицата, комбинирай го с коремни преси (около 100-200 на тренировка) и правилно хранене и няма как резултатите да не дойдат.

5.   Може да се облечеш с бурка, паранджа или никаб и спокойно да идеш на басейн. Никой няма да види тялото ти. :)

6.   До 1. Ако мислиш да хейтваш, по-добре не коментирай повече. А до останалите благодаря за предложенията и особено до 3. за мотивацията :):):):)

(авторката)