Споделена история от Тинейджърски

На колко да го направя ?
Здравейте,аз съм момиче на 14 години.За първи път ще се съветвам с някой от сайта затова се извинявам ако не съм точна.Въпросът ми е свързан със секса.На колко години трябва да е първият ми път.Знам че попринцип няма граници,но не знам на колко да го направя?;(
Знам че този въпрос е много детски,но искам да се съветвам с вас :))

Коментари

1.   Наистина глупав въпрос! Все едно да питаш "кога да ям"! Ако ти се прави (и има подходящ човек) - прави! Ако не - недей, никъде не е посочена точна възраст на която трябва да се прави секс.

2.   Всеки човек го прави когато е готов<но според мен трябва на 16 някаде

3.   Не е нужно да станеш на определена възраст. Просто трябва да се чувстваш готова за това. Това го пишат и по списанията.

4.   Кога ще спрат да одобряват подобни теми ?? Колко такива вече е имало ... :[ трябва да го направиш, когато си готова и друго важно нещо е, да изчакаш подходящия пратньор - този, които няма да те насилва за това, а ще изчака, когато станеш готова за тази крачка !!

5.   Номер 2, как го изчисли, че трябвало на 16 "някъде". Всеки преценява сам за себе си и толкова. Готов ли си - правиш. Искаш ли - правиш. Има ли човек, когото да желаеш - правиш. Това е :)

6.   ВИЖ, НАЙ- БАНАЛНИЯТ ОТГОВОР НА ТОЗИ ВЪПРОС Е - КОГАТО СИ ГОТОВА И НАМЕРИШ ПОДХОДЯЩИЯТ ЧОВЕК, НО ЗНАЕШ ЛИ , МРАЗЯ КЛИШЕТАТА И ШАБЛОНИТЕ И ЩЕ ТИ КАЖА НЕЩО- В СЕКСЪТ НЯМА НИЩО ДЕТСКО , ТОЙ Е ВЪЛШЕБНА СЪСТАВКА , НОСЕЩА НАСЛАДА , УДОВЛЕТВОРЕНИЕ , ПОНЯКОГА БОЛКА И РАЗОЧАРОВАНИЕ, НО ТОЙ ПРЕДИ ВСИЧКО Е ПРИВИЛЕГИЯ ЗА ВЪЗРАСТНИТЕ- ТОЕСТ ЗА ПЪЛНОЛЕТНИТЕ!!МОЕТО МНЕНИЕ Е , ЧЕ КОГАТО ЧОВЕК Е ПЪЛНОЛЕТЕН МОЖЕ САМ ДА ПОДРЕЖДА ЖИВОТА СИ!АЗ СЪМ ПЪЛНОЛЕТНА , НО ОЩЕ НЕ СЪМ ПРАВИЛА СЕКС.ОЩЕ ПОВЕЧЕ ,ЧЕ НЯКОЕ МОМИЧЕНЦЕ НА 13 МОЖЕ ДА РЕШИ ,ЧЕ Е ГОТОВА И Е НАМЕРИЛА ПОДХОДЯЩИЯ ЧОВЕК- ЗНАЧИ ЛИ ТОВА ,ЧЕ МОЖЕ ДА ПРАВИ СЕКС?!НЕ МИСЛЯ...РЕШЕНИЕТО СИ ОСТАВА ТВОЕ ВСЕ ПАК!!!

DON'T LET SPIRIT OF ROCK DIE

***Моля, НЕ пишете с главни букви!

9.   Благодаря на всички за коментарите..помогнахте ми все пак :) (от авторката)

10.   Ами аз го направих на твоята възраст и искренно съжелявам. По добре си пази този момент за Човек когото много обиЧаш и препоръЧително е каквото и да е, след 17 не си струва по рано! пък и ще мислиш много по разлиЧно от сега

11.   Като по-малка си мислех, че е най-добре на 16-17, въпреки че ми казваха най-малко 18. Сега(няколко години след това) и аз мисля, че след 18 е най-добре.

12.   Оф как те разочароваха всички а?Така ти се искаше да се пуснеш, на някой сополингер пък сега тие тъпо, че ще трябва да чакаш още години наред.

13.   ?тново ви благодаря,а номер 12. ако може да не ме обиждаш,защото си имам гадже и не бих направила нищо такова за което ти казваш :))

14.   Авторката и аз съм на 14 , но не бих го направил с всеки а само момичето което наистина обичам. И ти го направи ако обичаш това момче направете го но секса е наслада а не задължение.Лично аз бих го направил въпреки че момичетата са по стеснителни и се дърпат. :))

Плодч0

15.   Авторката какви са тези въпроси бе момиче (дете) тръгнала секс да ми прави виж се,че нищо не можеш сама да решиш .. другата изцепка от твоя страна е да занимаваш хората тук с умопомрачителните си въпроси - кога,къде и с кого :D.Защо не се консултираш с мама по въпроса,надявам се да ти отговори пълноценно,за да не задаваш друг път подобни теми.

ПП. Порасни с времето и опита ще си отговориш сама,без помоща на другите.

17.   Ако знаеш че си готова го прави а ко не знаеш не го прави ти си реши

18.   Над 18 годишна възраст, за да си носиш отговорността пред закона и изобщо който и да е! Трябва да бъде заложено в Конституцията!

20.   И аз съм на 14 и се чудя дали да го направя или не като теб.

21.   Ти нормален ли си? Трябвало е на 7 да го направиш още! Много си закъснял.

22.   На 50 поне трябва да станеш

23.   Вие добре ли сте? На 14 тръгнали да правят секс... Какво разбира едно 14-годишно дете? Нима може да му се насладии както трябва? Едва ли.. :) Според мен изчакай... само след 12 месеца ще мислиш по коренно различен начин. И въпреки всичко, решението и отговорността си е само твоя. :)

24.   Боже, пази ни от такива хора...
Много сте интересни с тия въпроси, наистина.
Кой нормален човек ще тръгне на 14г да прави секс, за да се включи към парт "модерни"?
Най-подходящата възраст №20 е, когато станеш над 15 поне, ама всеки със своите разбирания за живота и правилата.
Моля Ви, спрете да питате подобни въпроси, които са смешни и можете сами да си намерите отговора :)
Аз не съм имал гадже, нито ми трябва, нито нищо, защото има много по-големи печалби на 13-15г да се въртиш около твоето момиченце/момче
(учене, развитие, разбиране на живота от правилната посока)
Всеки, както си реши, нямаме право да казваме на този и онзи какво и кога, въпреки че трябва да се мисли преди да се хвърлиш във водата...
15г

25.   Номер 24. Съгласна съм с теб, че е прекалено рано за секс, но не мисля, че ако си има гадже или някакви отношения би и повлияло с оценките разбирането или пък развитието. Все пак е на 14 всички знае ме, че имаме хормони някой момичета са по-развити и си мислят, че са готови за секс, тя си мисли, че е готова за секс, но тя дори не би могла да усети страстта, възхищението, възбудата и така нататък и все пак изчакай малко, но ти решаваш, ако наистина се чувстваш готова го направи.

26.   Скъпо 14 годишно момиче. Не знам от къде да започна. Ти си на 14. Да не кажа днес, но от вчера си започнала да ходиш на училище,да четеш и да пишеш, а днес вече искаш да правиш секс. Не съм кой знае колко по-голяма от теб, но определено мисля по много по-различен начин . Първият ти път е много специално нещо. Трябва да е с човек на когото имаш доверие, а не с някой който след като ти го мушне и те заебе. Не знам дали си говорила с майка си/баба си/леля си или с по-голяма от теб приятелка,но те първа започваш да се развиваш и ако си решила да го направиш на 14 /което по мое лично мнение е твърде рано/ ще спре развитието ти - на гърдите,на височината... Изчакай поне още 2,3 години,за да се развиеш и да започнеш да мислиш малко по-различно, а не да се чудиш в на кой леглото/ колата да се мушнеш :)
С много загриженост , една анонимна приятелка :)

27.   Питай баща си

28.   Разлика между 14 и 15 няма, зависи от това как разсъждаваш. Винаги след първия път ти е гадно и от части съжаляваш, но все пак това е човешко, все някога ще се случи. Ако си сигурна, че го искаш и се чувстваш готова го направи. Все пак то не става по план, просто се случва. Препоръчително е с някой, който има опит.

30.   Аз пък съм спряло момче, на което му липсва копче за пускан :D След 1 месец ще правя 20 и още съм си честен. Така че не е толкова ненормално да не си го правила на твоята възраст..

31.   Виж сега... Не мисля, че това е въпрос, който да пишеш във форум... Имам предвид, че никой не може да ти каже дали да го направиш или не. Това е решение, което ти сама трябва да вземеш. Няма да ти казвам дали ти е рано или не, защото всеки сам си решава за себе си кога, къде и с кого да го направи. От личен опит мога да ти кажа че го направих преди 1 година, когато бях на 15 и нсе още съм със същото момче и не съжалявам ни най-малко. И да - както са казали и в предишните коментари - банално е да се каже "когато си готова" и "когато намериш правилния човек", но в действителност е точно така. Има много хора, които биха го успорили и уважавам тяхната гледна точка, защото са по-възрастни от нас, имат повече опит и т. н. При нашето поколение всичко става много по-бързо и много по-рано от колкото трябва. За това няма правилен отговор на въпроса ти. Моят съвет е: ако искаш - давай, ако не се чувстваш готова, не го искаш и го правиш само защото се чувстваш длъжна да го направиш - недей.

32.   Има много лесно решение на проблема ти - 18г. или когато се омъжиш ;P

33.   Ако се чувстваш готова го направи, но след това носиш ти отговорността.

35.   Здравей авторката. Аз съм 15-годишно момиче (след няколко месеца ще ставам на 16). Според мен няма значение на колко си години, за да правиш секс за първи път, важното е да се чувстваш готова, да знаеш какви са последствията (в смисъл как да се предпазиш от нежелана бременност и инфекции), да го направиш за първи път с подходящият партньор/момче(което те обича, уважава, подкрепя и е искрен). Освен това по-бързо се развиваме и вече на 14/15 се чувстваме като млади жени, а не като деца. Има и 25-годишни, които още не са готови да правят за първи път секс, а има и на твоите години тийнеджъри, които са готови. :)

36.   На окола 20 е идеално

37.   Няма точна възраст за това кога да го направиш. Най-важното е, когато се почувстваш готова и да го направиш с човек, който наистина обичаш и на който имаш доверие, но поне трябва да имаш 16.

38.   Няма определена възраст, едни го правят на твоята възраст, други пък са девствени до 30 години. Като нямам предвид 12 годишни пикли, вчера разбрали какво е секс, да са с гадже от 2 дена и вече да си мислите, че той е човека и сте готови да го направите с него ..

39.   52 е добре