Споделена история от Тинейджърски

Не се храня много, а не отслабвам
Здравейте.Сестра ми ми каза,че е открила сайт в който всичко може да се споделя анонимно и да ти помагат.И ето аз се престраших да пиша.Аз съм на 13 почти а тя е на 12 и двете не сме от най салбите.Тя обаче има повече късмет с момчетат и е по сладка..нали занете какви са малките сестри.Аз обаче.. :( нямам много голям късмет.Преди 1 седмица бях при лекарката си за акртон за училище.Тя ме премери и каза,ч съм 152 висока и 60 кг.тежаща.Което е нвъзможно да съм 152 защото съм по висоак от момиче което е 156,но това е отделен въпрос.Искам да отсабна..,но немога а нищо неям.. :( .От неядене развих гастрит...,но несвалям килограми.. :( помогнете.Благодаря предварително.

Коментари

1.   Спортувай, миличка. Ще успееш! Това с неяденето е грешка. Не се ограничавай толкова много, но не яж сладко, пържено, не пий газирано. Яж до 6-7 часа вечерта и оттам нататъка недей. Хляба ограничавай до 1 филия на ден, все пак си подрастваща.
Ходете да тичате със сестра си някъде, баскетбол, танци, каквото изберете.

2.   Започни да спортуваш редовно и попрочети какво означава да се храниш здравословно. Пиша ДА СЕ ХРАНИШ, а не да стоиш гладна, и ЗДРАВОСЛОВНО. Ти може би не правиш нито едно от трите изброени неща. В момента растеш и да се лишаваш от редовна храна може да попречи на развитието ти, да не говорим за куп здравословни проблеми, които можеш да си докараш. Трябва да внимаваш какво ядеш и да се движиш повече.

3.   Пфф миличка, ти още растеж ... какво отслабване ?? Просто намали тестените неща, хляб гледай да ядеш по-рядко... за друго не се сещам сега, но след 2-3 години ще се издължиш повечко и всичко ще е ок. ..Запиши някакъв спорт,лека атлетика,тенис,плуване или просто си вземи карта за фитнес :)

4.   Аз съм висока 162 см и тежа 70 кг. Това нормално ли е ? Килата не ми личат особено, но все пак не е много приятно да знаеш, че тежиш толкова много и все пак съм на 12г.

5.   Когато бях на 13 имах същия проблем като твоя. Пробвах какви ли не супер бързи диети, неядене по 3 дни и какво ли не... след всичко това се оказа че не само не съм отслабнала но и трайно съм качила 5-6кг отгоре.. заради якото тъпкане след диета. Тогава майка ми ме взе в ръце. Спортувахме доста двете, ходехме да тичаме, играех баскетбол с баща ми. Не ядях само вечер. През деня каквото ми се яде. Така и до днес си поддържам 49-51кг. Това е начина!

6.   Прави някаква диета и спортуваи.

7.   И аз съм така само че ще направя 14 през декември, момиче съм 171см и 67/66кг. Нищо не ми помага бягам сутрин една обиколка на един училищен двор 200метра/300метра и вечер с колелоту ,но не виждам ефект не ям и е направо убиващо :/

8.   Момичета не правете диети в тази ранна възраст. Съжалявам жестоко, че направих тази грешка в моята ранна възраст и до днес си патя. Спорт- това е истината. Ходене или бягане, каквото ви е по-приятно, но не и драстични диети.

9.   Когато искаш да отслабнеш в никакъв случай не спирай да ядеш. Просто малко можеш да намалиш храната и да спортуваш често ;) Като дойде лятото аз надебелявам, защото
спортувам по-рядко, но като почнем училище даже още след 1 седмица има НЕ малка разлика.
Успех в отслабването ;)
*7*

10.   Мили момичета, аз съм майка на момчета - те нямат проблеми с килограмите, но когато бях като вас и аз имах проблеми с пълнотата (тогава така мислех). С подрастването и по-умереното хранене нещата добиха различен вид. Не гладувайте, а спортувайте. Плуването е чудесен спорт, както за излишните килограми, така и за хармоничното развитието на цялото тяло.

11.   Здравей, преди всичко голяма грешка е, че не се храниш. За да се развива добре метаболизмът ти, преди всичко трябва да се храниш, здравословно и редовно. Спортът също е много важен. Наскоро попаднах на сайт, който за пръв път съветва за здравословно отслабване - провери го и може да намериш интересни съвети - http://www.otslabvam.com

Желая ти много успех!

12.   Недей да се притесняваш и аз съм така 166 висока и 70 кг сега с 2 вида спорт станах на 58 кг спортувай и яж повече плодове и зеленчуци

13.   Аз съм по същият начин.. на 16 години съм и съм 60кг.. тренирам по 2 пъти на ден-плувкиня съм, но не мога да отслабна, пробвала съм какво ли не.. единствено стигнах до булемия, която е много лоша болест и знам това, но въпреки всичко продължавам от 2 години и НЕ ОТСЛАБВАМ! Ужасно е, когато съм била малка са ми създали страшно много комплекси в тази област и в момента, дори и да ми казват, че изглеждам страхотно, аз не им вярвам! Стигала съм почти до анорексия, но нищо не помага, даже напълнях от булемията, въпреки, че изхвърлях всичко което поемах! Правех упражнения след двете тренировки по цяяяла нощ и качвах пак килограми.. това не е нормално и единствено се чувствах съсипана и много уморена, а за една професионална спортистка, да плаче всеки път като и кажат примерно ( оо колко големи и мусколести бедра имаш) е смазващо ;д