Споделена история от Тинейджърски

Синя коса.
Здравейте. На 13 съм, и мисля да си боядисам косата синя. Поисках разрешение от родителите ми естествено, позволиха ми, но казаха да внимавам. Гледах доста клипове, за болядисване, изрусяване и всичко на косата, но момичетата са по-големи и са бодядисвали и изрусявали косата си повече от един път. Някои казват, че косата ставала суха, започвала да пада и etc. Други казват, че нищо не ставало.
От друга страна на нещата, имам страх от това, че живея в малък град и хората ще започнат да ми се подиграват, но, честно казано не ме интересува много това.
От друга страна пък, идеята ми е, ако се изруся и се боядисам синя, след време, върху синьото да сложа кафяво. Не знам какво ще се получи, честно.
Объркана съм, помощ, давайте мнения, съвети и всичко което ви дойде на ум.

Коментари

1.   Според мен си направи русо омбре, разбира се ако косата ти е кестенява. Аз това лято, само щом се върна от морето веднага отивам при фризьора и си правя омбре. Многоооо хубаво седи :) Но и със синя коса също няма да е зле, а че опадва, глупости, моята съм я цапардосвала колко пъти, пък нищо не е ставало. ;) Прави я каквато ти харесва.

2.   Ами ако те е страх да си боядисаш цялата коса синя и мислиш че ще я изтощиш, за начало пробвай само кичури или омбре в синьо. Виждала съм на снимки и изглежда страхотно. Ако ти хареса вече ще пробваш по-голямата промяна.

3.   Според мене не е много добра идея да си боядисаш косато и то в синьо. Най-добре е да имаш естествена коса. После ще съжаляваш, че си променила косата си. Все пак ти си решаваш и щом родителите ти дават няма причина да се откажеш, но според мене не е много добре...

4.   Една огнено червена коса например е много по-готина, свежарска и предизвикателна от синьо. Ще изглеждаш като някакъв покемон, ако си боядисана в синьо. Пък и тази боя бързо ще пада и корените ще са ацки смешни. Не че ти казвам да не се боядисваш - напротив, боядисай се, но нека да е в русо, червено, омре.... но точно синьо ли искаш? !

5.   Значи ако ти е тъмна косата, за да стане синя първо трябва да я изсветлиш с платина. Платината изгаря страшно много косата и структурата на косъма се руши максимално, започва да се къса, изтощена е и какво и маски и балсами да използваш нищо не може да ти възвърне здравата коса. След като я изсветлиш, нанасяш синята боя - която също е платина, защото иначе не може да се получи тоя цвят... и очакванията ти ще са за едно синьо, а то ще е съвсем различно, косата ти ще е трагично изгоряла, а за да махнеш синьото, слагаш една черна боя и си готова и в краен случай може и да си без коса(не буквално, а просто ще пада, ще се къса и т. н)

6.   Ем според мен синята коса не ходи на никой. Твой си е изборът, не мога да ти помогна с въпросите, защото не съм се боядисвала. :)

7.   Да не би да си мислиш, че си Кейти Пери? Мила, тук не е Холивуд и където и да те видят познати и непознати ще ти се смеят. Не се обиждай, казвам ти го защото знам, че е така.

8.   "От друга страна на нещата, имам страх от това, че живея в малък град и хората ще започнат да ми се подиграват, но, честно казано не ме интересува много това. "

- Не изглежда сякаш не те интересува много, щом говориш за това.
Не го прави. Виждам, че имаш съмнения. Боядисай я като искаш, няма нищо лошо в това, но поне да е в нормален цвят. Това със синята коса не се харесва от почти никого, много хора няма да те одобрят. Поне така мисля аз. Все едно да искаш да имаш трета ръка или само един крак, странно е. Старай се да не изпъкваш толкова пред другите. Майката е добре, че ти дава свобода, но все пак помисли...
Защо не се направиш с кестенява коса, черна, медно руса, ако ти отива, но недей синя, напръскай се с парфюм, лакирай се, бъди човек дето се вика.. Не си малка, но си малка за това да разбереш, че след време когато станеш на 18 - 20г. и се заглеждаш по момчетата, ще ти се иска косата ти да израсте по - бързо за да си нормална и да си харесвана.
Надявам се да не съм те обидила, просто изразявам мнение и се надявам да вземеш правилното за теб решение.
Успех.
Ж, 30

9.   Синьото много бързо минава към зелено, личен опит.
И самото обезцветяване изсушава много, освен ако не си натурално блонди и нямаш нужда. И защо ти е кафявото? !? ! Вземи си боя stargazer най-добре (има я в на тъмно)
Alexia

10.   Предлагам ти да си боядисаш косата с степче аз така си правя кичури и седи за много повече време върху косата. Аз си правя сини кичури и се получава добре. И косата не изсъхва нито пада. Пробвах и с боя в лилав цвят и се получи нещо между червено и лилаво такаче с степче е по сигурно. Идеята ти изключително много ми допада!

11.   Аз много харесвам синя коса. Не се притеснявай, че си от малък град. Наистина ще те определят като "момичето със синята коса", но това е за добро, ще покажеш характер и креативност. По-добре от анонимност и безгласт. Аз те насърчавам и също мога да съм ти майка. Имам син на твоите години, който има две татуировки и модерна прическа. Затова пък момичетата го харесват и си има гадже. Аз доста години бях с изрусена коса и сега не ми е суха. Въпросът е да ползваш качествени бои и сръчен фризьор. И побързай, че лятото ще мине.

12.   Много тъмблр нещо.
Just joke, отиди на фризьор и за скромната сума от 30 лева ще те боядиса, както трябва. Аз поне така направих.

13.   до лелката с 13-годишното лапе с татусите - а ти самисли ли се като израсте на какво ще заприличат ваденките на отрочето ти?

14.   Не си взимай в никакъв случай stargazer, както ти казва номер 9. Пълни боклуци са, падат много бързо и много изтощават косата. Най-добре като за начало да отидеш на фризьор, аз имам тюркоазена (между синьо и зелено) коса и първия път се боядисах при фризьор. Препоръча ми боя, показа ми как да я изсветля, как да смеся цветовете, така че да се получи желания цвят, препоръча ми маски за коса, за да не се изтощи толкова и ми взе 32 лева. Сега сама си се боядисвам и всичко си е наред, но си представям как щях да си съсипя косата, ако първия път не бях отишла при специалист.

15.   Аз съм на 12, живея в малък град и съм с лилава коса.
Не се притеснявай

16.   Моята коса в момента е синя, на 14 съм, но се боядисах на 13. Моята коса беле изрусена с перхлор и от извесно време започнаха да ми падат отделни косми. Да знаеш, че ака се боядисваш с безамонячна боя трябва да се грижиш много за косата си и да я пребоядисваш на няколко седмици, за да се запази цвета. Но е най- добре първия път да си на фризьор, тя ще ти онясни как да се грижиш птавилно за косата си.

А за това, че може да ти се подиграват, споко, аз съм от софия и откакто се боядисах хората не са спряли да ме гледат като извънземно:D Но да не ти пука това показва индивидуалност според мен. Ако на теб ти харрсва давай, но ако забележиш, че става нещо с косата ти веднага я боядисвай кафява, не си струва за едната популярност да си съсипваш косата и здравето. Успех:)

17.   Не се притеснявай. Боядисай се. Малък град, какво от това? Според мен дори ще е интересна и привличаща вниманието атракция. В София сме си доста със странните коси, и поне на мен не ми прави такова впечатление, особено като имам приятели които през седмица са със различен цвят. Е, естествено има и хора, които ще те гледат все едно си паднал от маст. Косата не се отежнява от самото боядисване със синя боя, или лилава, или розова, или какъвто цвят си избереш. Проблема е самото изсветляване, ако косата ти не е руса. Другото е, че тези бои падат наистина бързо. След седмица вече цвета не е толкова ярък, и да, в действителност синия цвят се превръща в зелен, а понякога и още в началото стои зелено, а не синьо. Посмях се на някои коментари тук.... да, вярно, може да не сме в Америка, но след като ти харесва, можеш да се направиш и като дъга и никой няма право да и каже нищо. Чалга историите няма да отминат в българия, и винаги ще има глупаци, които да те гледат на криво, или да се правят на интересни, или пък да те нарекат луда, но какво от това? Не е вярно, че синята коса не отива на никого. Ако си по - светла особено какъвто и да е нюанс ще ти отива, ако си по - тъмна избери нещо по - тъмно и дори няма да е нужно да правиш косата си преди това платинено русо, за да хване. Съветвам те първо да боядисаш някой малък кичур, за да видиш как стои на лицето ти, как стои до кожата ти, и след това ако ти хареса - давай, боядисай цялата си коса. И също така не е вярно, че който те види, непознат или познат, ще ти се смее, това е ограничено мислене.... И все пак ако не си сигурна на сто и един процента, че това е нещото, което искаш, не го прави, защото след това едва ли ще издържиш лошите коментари. И имай едно на ум, много е трудно да поддържаш цветна коса, изискват се пари...

18.   Аз имам омбре в зелено :Д
Изрусена съм и отгоре го минавам с мн готина безамонячна боя. Якото е, че месец и половина може да си зелена, после може да си синя, после розова. Мн е гот :Д На мен доста ми харесва.

Съветвам те и ти да направиш така, хем си сменяш цветовете, хем не си изтощаваш косата :) Късмет

Пиши като решиш

19.   Аз съм на 15. 1 година се боядисвах. Но имах омбре. Първо синьо после зелено. Косата ми е много тъмно кафява и гъста. След изрусяването косъмът ми се изтъни на половина някъде. 2 месеца след това косата ми започна да се къса и като я дръпна да падат сини косъмчета. Сега пак съм с кафява коса, като е израсло всичко. Аз съм за боядисването, прекрасно е да се видиш със мечтания цвят коса. Съветите ми са
1. Преди боядисването много внимавай със стилизирането. Без никакви топлинни продукти е най-добре. Ако все пак нямаш време и искаш да ползваш сешоар примерно-спрей за топлинна защита.
2. Веднъж на 2 месеца ходи на фризьор.
3. Прави някакви маски за коса(кокосово масло, яйце) за цялата коса.
4. Слагай си балсам и маска за коса.
5. Избягвай в продуктите ти за коса да има съдържание на алкохол.
6. Мий си косата по-рядко. Ако можеш да изкараш 5 дни супер. Но и 3-4 е окей. Помага за избягване на изсушаването на косата, за растежа а и цветът трае по-дълго така.
7. Забрави шампоаните против пърхот. От тях цвета пада.
Относно подигравките-надали ще има много. Аз лично бях голяма атракция в моя град ;ДД Но все пак може някои хора да те наричад луда и подобни. Хората които те харесват определено ще те подкрепят ;)
Надявам се да съм помогнала. Обобщено-ако спазваш горинте съвети не се притеснявай. Подигравките не бива да са повод за притеснение каквото и да правиш. Цветната коса може да повдигне духа ти винаги щом се погледнеш в огледалото ;) Но се приготви за синя вана ;ДД