Споделена история от Тинейджърски

Приятели или ?!?
Хората обикновено ме споменават като приятел. За много от тях съм от значение и обикновено казват ''Къде без теб'' .. но имам чувството че се възползват от това че съм добър човек. Изслушвам всеки и хората са се научили че могат винаги да използват моето рамо за да се подпират. Давам съвети на всеки и помагам с каквото мога - а когато имам проблеми мен никой не ме слуша и всички са толкова заети... Някак си ме мислят за слабохарактерен и моето мнение за тях няма почти никакво значение. Това се разбира дори когато говоря - почти няма случаи в който някой да не ме прекъсне или да ми се изсмее в лицето. Сякаш думите които казвам са смешни и маловажни да не кажа глупави. На много приятели съм говорил и говорил и съветвал а те пак си повтарят същите грешки като казват ''трябваше да те послушам'' .. Доста често се замислям над тези неща ? Според вас това приятели ли са или обикновени използвачи ?!?

Коментари

1.   Хах..интересно,при мен се случва същото почти винаги..вече не съветвам никого,нито пък искам съвет от приятел или познат..или както искаш го наречи.Вярвам единствено на себе си и на родителите си.За твоите "приятели"..не мога да ти отговоря използвачи ли са или не..всъщност вие на колко сте години?Виж,някои хора не разсъждават/примерно в пубертета -давам просто пример/,не им е нужен съвет камо ли те да те съветват..просто си живеят живота,свикнали са "сами да се оправят",интересуват ги съвсем различни неща.Трябва да се научиш да казваш НЕ!Те си имат родители,които да ги изслушват и да им помогнат за преодоляването на някъв проблем-това теб не трябва да те засяга.Ти да не си психолог,че за всички проблеми трябва да намираш решение?Не си длъжен,бе човек!И не се заяждам,ако тонът ми ти се е сторил заядлив,напротив,просто искам да ти помогна да се оттърсиш от тези мисли,че си длъжен да помагаш.Никой не е длъжен.Вече в днешно време хората почти на никой не могат да разчитат.Има си малки изкючения като теб,но не бива да си толкова всеотдаен в това да помагаш..хора като твоите "приятели" се възползват,защото ти им го позволяваш,ти решаваш "всичките им проблеми" схващаш ли какво искам да ти кажа?Ех,май не бях особено изчерпателна,но така е като контактуваме виртуално.Тук може би ще срещнеш мнго различни мнения..аз ти казвам това,което мисля АЗ.Живей си живота ,и не се вживявай в човека,който има разрешение за всеки проблем.Късмет ти желая!

2.   Зарежи тея "приятели" и си намери истински! И мен по същия начин ме използваха, но спрях да дружа с тях и намерих хора, с които наистина се забавлявам и не се държат с мен като нищожество.

3.   същата ситуация е при мен аз само се нервивам приятели приятели правя всичко за тях а те не ми помагат не ми отвърщат

4.   Ами като някой те прекъсне му кажи "Аре изчакай да свърша" , ама на висок тон и готово. Аз така в една нова компания, нали съм нова и много, много не ме слушаха и веднъж говоря нещо и някой ме прекъсва и аз "Ама айде ако може да се изслушваме", ама нали се сещаш с какъв тон и мн, мн не ме прекъсват вече.. :D .. просто бъди малко по-безразличен, да не ти пука какво ще каже някой или пък как ще реагира. Все пак той не е твоята ос.

5.   За съжаление наистина адски рядко хората за сериозни и много рядко се намират такива приятели на които да им пука за теб. най -лошо е когато ти се стараеш , но насреща .... ще се радвам да се запозная с автора както и с други хора , затова бих се радвал да ми пишете на goodboy_93@abv.bg