Споделена история от Тинейджърски

Доста съм объркан. Прочетете и ако може драснете коментар какво мислите.
Аз съм момче на 14. Вече е септемрви.Започва "даскълъка" но много нещо ме притесняват. Първо-родителите ми едва смогват имат ипотека и над половината пари от семейния бюджет отиват за това.Не знам как ще ми се купят всички учебници,тетрадки и прочие.Сега ще съм 9-ти клас. Имам още повече предмети от миналата година.Имам и брат-и на него му трябват учебници той е 11 клас сега.Трябват ни и нови дрехи,все пак растем.Някой от вас ще кажат-"ама те деца на твойва възраст работят".Вярно е ,но мислите ли че ще вземат 14 годишен келеш какъвто съм аз.Нямах работа лятото и го пропилях.Второто нещо е че съм влюбен до уши в едно момиче от класа ми. Но познайте какво- има си 17 годишно гадже.Защо не то вече е нормално момичета на моята възраст да са с дори 20 годишни и да раждат на по 15.Как да е. Притеснявам се защото и бях казал ,че имам чуства към нея -тя ми излезе с номета"Не искам да си разваляме приятелството,няма какво да направя". След това училището свърши. Не съм поддържал връзка с нея през лятото. Няма какво да си кажем освен "Здравей! Как си. Да и аз съм добре.Чао."Наистина много я харесвам и не знам как ще се държи с мен като почнем училище винаго сме се разбирали и сме били добри приятели , но знае ли човек.Трето-Майка ми и баща ми са се разделили когато съм бил на 3. След като пораснах малко баща ми съди майка ми за попечителство.Една година по съдилища и вече 3 години живея при баща ми по мое желание. Но не това е проблема. Майка ми е алкохоличка. Пие още откакто съм малък.Докато живеех при нея не веднъж съм намирал бутилки от Водка,бира,вино в промишлени количества.Миналата година точно преди кандидат-студентските ми изпити тя се разболя и влезе в болница от пиенето,още се възтановява черният и дроб беше много зле като се има напредвид че и пушеше.След това като я изписаха аз не исках да я виждам.Бях се отвратил от нея не знам какво ми става още е така.Все пак ми е майка. Не съм близвал алкохол през живота си само шампанско една глътка на нова година.И от алкохола се отвратих и не пуша и никога няма!!.Що за дете би се отвратило от собствената си майка ?! Четвърто-Баща ми от 3 години има връзка с жена. Да я наречем "С". Отначало живеехме при дядо ми и баба ми.Тя има дете което е с 2 години по голямо от мен на 16.Всичко беше наред те се преместиха при баба и дядо но това беше грешката. Имаше проблеми постоянно смъмряне и не бяхме добре.Поне те не бяха добре.И така айде по време на криза да купуваме апартамент.Защо не . Родителите ми по точно баща ми и и "С" теглиха заем и купихме ново строителсво апартамент . Най-вероятно аз ще го доизплатя има още 28-29години или нещо подобно.Как да е. И сега живеем в новия апартамент от една година."С" постоянно гледа нещо да ме смъмри да ми се скара или да ме изкара виновен.Просто поведението не е същото каквото беше отначалото.Не се държи така със сина си .. защо ли не се учудвам.Баща ми нито веднъж не е взел моята страна в някакъв спор.Винаги аз съм виновния и кривия.ВИНАГИ.Писна ми.Просто ми писна.Аз не исках да купуват апартамент.По добре щеше да сме на панелка ,на квартира за 200-300 лева а не на ипотека от средно 850 лева месечно.Животът ни щеше да е много по лесен.Нямаше да съм с 10 лева джобни за седмица и половина които да давам само за закуски на училище.Можех да излизам от време на време на кино,боулинг,кафе с приятели. Но нямам с какво. И дрехите и обувките ми са стари и не вярвам да имам нови.На 15-ти септемри със старите дрехи и обувки.Но на доведения ми брат сина на "C" купиха.А аз съм с мойте от година а той го сменя през 3-4 месеца. И с извинение за мене един х*й.Петото е че се притеснявам от това как изглеждам. Доста слабичък съм. Не съм нисък ,но не и кой знае колко висок около метър и 65 и 70 съм.Наистина съм много слаб.Понякога се обличам с дълъг ръкав в топлото време ,за да не ми гледат клющавите ръце.Ходя и само с дънки или анцунг.Ходя на плуване , станах по висок но не заякнах кой знае колко.Пак съм същия клющав идиот. :[ Как едно момиче да ме хареса така.Аз съм грозен.Имам и малко пъпки по лицето мажа ги с разни неща махат се и после пак се появяват.До сега не съм имал гадже.Да на 14 години съм , влюбен съм лудо в момиче от моя клас и не съм има гадже до сега само леко овлечение до сега.Дори не съм целувал момиче.Просто съм срамежлив. Едва казах на това момиче че имам чуства. Беше в автобуса и изчаках да наближим спирката на която щях да сляза.Не казах и половината от това което исках да кажа. Казах и само че имам чуства към нея от доста време.Тя се смути-стори ми се съвсем лека усмивка на лицето и аз си загледах ръцете още повече се смутих от клющавите ми ръце.Тя както вече казах се смути, каза че нищо не може да направи и не иска да разваляме приятелстовото ни.Наистина сме много добри приятели но нищо повече днес вече с всяко 14-15годишно момиче върви в комплект с 17-18 годишно момче ако не е и по голямо. Искам точно да ми кажете какво според вас означава "Нищо не мога да направя не искам да си разваляме приятелството" Ако трябва не ми отговаряйте на останалата част от скучната история за живота ми но искам поне да отговорите на "Неискам да си разваляме приятелството" Дали има скрит умисъл? Благодаря предварително на всеки прочел и отговорил на историята ми наистина ще помогнете на едно 14 годишно объркано момче. :]

Коментари

1.   Тя ти е казала това, защото не иска да ходи с тебе и просто е искала да се измъкне по по-лесен начин без да ти обяснява ;) Не се отчайвай все пак- след като знае чувствата ти, може да ти отвърне след време....това си зависи от нея! Предлагам ти да я питаш да излезете някъде, след като скъса с приятеля си. Тогава ще имаш по-голям шанс!

2.   Оп, извинявам се за грешката....грешно съм разбрал, че тя има приятел....явно това не е така...в такъв случай я поитай да излезете някъде към пролетта на 2011 г......тогава може да ти излезе късмета ;0

3.   Честно да ти кажа немога да ти помогна, но на частта в която си написал че винаги ти си виновния - несе притеснявай и мен винаги ме изкарват виновна дори когато несъм.. :)

4.   Ами, пич, донякъде е нормално момичетата да ходят с по-големи момчета, все пак те израстват по-рано, а и се имат за по-зрели и разбиращи живота ;)) И аз преди време се дразнех на това, но така стоят нещата... Но си помисли, след едно 10 год дали ние няма да сме облажени от тоя факт ;) Не се дразни за глупости (въпреки, че е нормално за възрастта ти), а си гледай живота в момента ! Един професор ни каза преди време (на момчетата в залата): " Вие си гледайте живота, оправете се там, развийте си бизнеса и интерес от жените към вас, ще има винаги ! ". Като пример мога да ти дам Коко Динев, погледни го на какво прилича :D едно звънче му трябва само ;)) ама както го гледаш такъв, сигурно и в момента забременява поредната силиконка ;) И се нарежда все в класациите за най-желан мъж ! :D Та така.. грам не го мисли грозен ли си, онова не ти е наред, другото не ти е наред... живота е въртележка, 'дупетата' днес, не се знае такива ли ще са утре !

М 22

5.   Момичето няма чувства към теб,та нали си има и приятел.За да не те обиди ти е казала,че не иска да си разваляте приятелството.Ако те харесваше нямаше да има какво да я спре.Не настоявай.Бъди й приятел.На тоя етап нямаш шанс с нея

7.   Кандидат-студент значи....

8.   Извинявай ама нещо си омешал историята. На 14 няма как да имаш кандидатстудентски изпити. Иначе щях да ти кажа, че колелото се върти... и да гледаш себе си

9.   Направи ми впечатление,че си доста грамотен за 14 годишно момче. Да животът ти не е идеален,но винаги може да бъде и по-зле. Още си много малък,за да направиш нещо по въпроса. За в момента можеш просто да говориш с баща си.. в крайна сметка той ти е баща и мисля,че би те разбрал. Просто му кажи,че имаш нужда от това и това и щом имат пари да угаждат на сина на "С" значи все ще се намери някой лев и за теб. Имаш брат,който ти е упора (ако се разбирате) можеш да говориш с него. Усмихни се и гледай по-ведро на нещатата. А относно външния ти вид и момичето.. Ти си още на 14 приеми,че няма да си влюбен вечно в това момиче,щом те е отхвърлило веднъж отдръпни се и това e,иначе ще става кофти само за теб.. Огледай се има толкова други момичета.. Та ти си само на 14.. А външния ти вид.. Приеми се такъв какъвто си.. Ти си единствен и уникален.. Няма други като тебе.. Бъде по-усмихнат,по-позитивен.. Това ти обещавам,че ще те разкраси и то много.. Ще се промени мнението и отношението на хората към теб. Не на всеки всичко му е идеално,всеки си има недостатъци.. Приеми се такъв какъвто си! И не забравяй да се усмихваш

Smile

10.   Аз пък съм едно 17 годишно (почти 18) объркано момиче, но кой ли не е ? За твоята история - кофти като всеки друг ... само че едни си казват, а другите си траят. Някои с повече кофти работи наведнъж други не. Общо взето ще ти кажа че родителите бъркат, но ние сме за това за да им прощаваме. Не ти е нужна външна, а ВЪТРЕШНА красота! Случва се несподелена любов... а за неиния отговор " не ти ли хрумва че наистина те цени като приятел?" аз съм го казвала 2 пъти и се радвам на 2ма най добри приятели ! За любовта - ще ти мине ... не сега но след време . За семейстото отговор няма и аз съм в затруднено положение ... Толкова от мен ако има нещо скайп : атету_бг на латиница

11.   Първо, че ще заякваш тепърва като ти се раздвижат още малко хормоните, после тея филми, че някой те изкарва виновен или, че на друг купуват, а на теб - не, не си ги вкарвай. Понякога нещата са повече в главата ти. Момичета ще има да срещаш много и тази сега, ако не те иска - просто не е за теб... а ти не искаш човек, който не е за теб, нали? :)
Гледай си училището, пази се и всичко ще е наред, обещавам ти! :)

Кака ти :)

12.   Към номер 1 : Кога мислиш че ще скъсат ?Той сега ще е 12-ти клас и завършва.Надявам се да отиде да учи някъде другаде. Нямам нищо против него но все пак.

И за онова което казвате че съм на 14 а имам кандидат-студентски изпити-Имах предвид ,че миналата година Юни имах кандидат-студентски изпити ,когато стана това с майка ми,а не тази година.Тогава бях на 13, а сега на 14 ,защото съм роден Декември. :))

13.   <<<<Автора

14.   Момче,ти не си станал студент,а гимназист.Малко бъркаш понятията.

17.   Никога не се предавай винаги може да е по-зле!!!