Споделена история от Тинейджърски

Физическо ;(((
Здравейте! Аз съм момиче на 12 - 6 клас. Скоро започва даскалото. Добре се справям освен по физическо. Не съм дебела, висока съм, добре изглеждам. Който ме погледне си мисли че съм ок по физическо ама не ;(. Като играем волейбол немога да првхвърля мрежата, понякога изпускам топката, 50 метра ги тичам за 8.2 - в норматив е но има и по - бързи. мн ми е кофти като на сервиз не прехвърля топката и издъня отбора. В града ми няма къде да се запиша да тренирам някой спорт. Не ми се тръгва на даскало само заради физичяското мн ми е кофти. Искам да ви питам има ли начин да не играя нешто каквото и да е , причина. Понякога даже ми се иска да имам астма, наистина го мра зя този предмет. Мерси на всички с коментарите - тук е единственото място, където мога да питам. Моля ви без подигравки!!! :]

Коментари

1.   Имаш ли добри приятели с класа си? Ако да, помоли ги да ти помогнат да станеш по-добра в игрите, които практикувате по физическо. Играйте в междучасията или след училище. Топка все от някъде ще си намерите. Ще станеш по-добра, ако се упражняваш. Не можеш да прехвърлиш мрежата, защото ти липсва сила в ръцете. Купи си гирички от 1 или 2 кг. и си свали някои лесни упражнения от интернет. Прави ги редовно и ще заякнеш. За да тичаш по-бързо, прави джогинг. Ще заздравиш сърцето и цялата ти мускулатура ще се развие. Успех ти желая и не се отчайвай! Проблемът ти е разрешим, но е нужно търпение и воля.

2.   Може би волейбола не е твоя спорт :)
Щом си висока пробвай с баскетбол примерно.
Аз на твоята възраст бях много зле в тия спортове, но си бях и нисък де.След това започнах да тренирам футбол и явно уцелих.Оказа се точният спорт за мен.
Дори и сега малко ме е яд, че спрях да тренирам :)

Горе главата и успех!

*Syndrome

3.   И аз 6-ти клас бях зле по волейбол. Просто нямах тая сила за разни сервизи, забивки и т.н. Не може ли да играете на народна топка примерно. Мисля, че може да си го признаеш на учителя по физическо. Той е този, който трябва да се чувства зле, че на децата не им е комфортно в неговия час, според мен.

4.   Земи си бележка от личния доктор да не ходиш цяла година

5.   Може спорта да не е твоето призвание . Не се притесняваи от този факт. Има си хора за всичко и след време и ти ще разбереш в какво си добра. : )) Забавлявай се пък другото не му мисли :п Успех

6.   Не се притесняваи аз съм на 14 и също не ми върви физическото.Просто се отпусни и ще видиш че няма да ти пука апак и какво това е само една игра.

7.   Обужавам физическото !
Това е най-хубивият час.. часът да разпуснеш, часът да поспортуваш .. и тнт.
Защо го мразиш ? Положи малко усилия ..
Не го приемай като задлъжение а като развлечение..
Отпусни се и всичко ще е наред.. !

8.   Съгласна съм с горните коментари. И все пак ако нищо от това не се получи, си намере извинение да се освободиш от физическо. Болки в коляното/глезена т.н. Много неща могат да се измислят стига да има лекар който да е навит да те извини.

*Sunny Girl

9.   Не може във всеки предмет да си добра. Мен например ме няма в историята.
Не се отчайвай!
*7*

10.   здравейте на всички нямам никакви проблеми по физическо обаче госпожата ми се кара за най-малкото нещо което направя грешно и това доста ме дразни не обичам вече физическото както преди искам да си взема една бележка до края на годината без физическо какво да правя кажете плс

11.   Здрасти,
аз също като теб съм на 12 години и мразя физическото от дъното на душата си. Проблема не е в спортуването или нещо подобно винаги намирам какво да правя или обиколки (просто ей така за спорт) или играя баскетобоол, но не и волеибол в никакъв случаи не и това мразя го този спорт, а заради него и физическото. Пробвай да се занимаваш с нещо друго например питай преподавателя ти дали може да ти покаже как се играе по-лесно или просто попитай дали може да играеш нещо друго. Лично на мен любимите ми предмети са лителатура и история.

12.   Здрасти.. аз също като теб мразя физическото.. и също така и на мен не ми се тръгва на училище само заради него. Виж сега какво ще ти кажа.. Аз съм на 14г. - 8 клас, мисля, че трябва да спре да ти пука за ФВС. Като бях на твоите години само аз си знам какво ми е било, понеже аз нито тичам бързо, нито скачам и т. н. а бе с една дума много съм зле по фвс, така че спри да се притесняваш за него, а играй след часовете с приятели, аз така направих и г/д се понаучих да играя волейбол.

13.   Дреме ти. И аз в училище бях зле по физическо - само в баскетбола ме биваше и що-годе като вратар по футбол. Да не ти пука.

Venjus

14.   Спомних си и аз ученическите години, когато също като теб не обичах волейбола. Не знам и до сега как се бие сервис, но още помня как ме боляха ръцете, когато взискателната даскалица ме караше да повтарям до припадък.
Сега времената са други. Силно се надявам учителя да е готин, а не някой соццербер. Поговори открито с него, обясни проблема ясно и спокойно. Може нещата да се решат като просто те включва в други спортове.

15.   аз бях много зле по физическо, без да съм дебела, просто не бях тренирала нищо и се справях много трудно. като студентка обаче се записах на различни спортове и постепенно станах прилична по отношение на двигателната култура.
просто приеми, че не може да си добра по всички спортове. аз също съм много зле в колективните, а не съм висока за волейбол и баскетбол. поддържай си физическата форма с тичане, скачане, коремни преси. а че в класа ви имало и по-добри - винаги ще има, иначе щеше да си републиканска шампионка :-)

16.   Искаш спорт? Пробвай шах или танци ... Да да знам всеки ще каже шаха е тъп , но не е просто ви трябва търпение или не знаете как се играе

17.   аз пък съм 5 клас. първия срок учихме баскетбол, а втория-хандбал...
отначало си мислех, че баскетболът едва ли не ще ме съсипе, защото съм едва 1. 50 а този спорт е за по-високи. като започнахме да играем мачовете аз бях първата избирана за всеки отбор, защото вдигнах глава и си казах МОГА! Сега -2 месеца по-късно аз съм ВЛЮБЕНА във този спорт, но ето че дойде и хандбалът... когато ни изпитваха бях за 2, но въпреки това продължавам да опитвам и ако нещо ме затрудни да искам помощ... помоли някой да ти помогне и ще видиш колко добра ще станеш! дори това да не е спортът за теб, както при мен е хандбалът! НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ и бъди СИЛНА И УВЕРЕНА В СЕБЕ СИ!

18.   4 как така бележка та на кои му пука? аз съм на 12 и ги бягам за 9. 1 аз съм с 41 кг да не ти пука:)

19.   И аз съм зле по физическо. На 12 съм, не съм дебела, дори съм слаба. Бягам много бавно ;о) 50 метра за 10 сек. Едва - едва връзвам тройката. Но един ден научих, че учителката харесва котки и започнах да обличам дрехи с котки на нормативите, портмоне с котки, обувки с котки и т. н. Всъщност из съм луда по котките. Така си увеличих успеха и имаш 5 за годината, а иначе заслужавах 2 или 3.

20.   преднaтa годинa бягaх 40 метрa зa 10 сек и всички ми се смеехa имaм aсмaтичен бронхит и 3 месецa по-късно в ново училице ги бягaх по- бързо и от момчетaтa не се притеснявaи

21.   Хаха, аз съм за 3 по физическо, но имам 5. :) Никак нищо не мога, бягам 50 метра за 12 секунди. ;) А съм 10 клас. За мен физическото далеч не е важен предмет, и с него и без него, пак съм със стипендия. ;)

22.   Ей и aз мрaзех спорт a и тук в гермaния имaме и плувaне.
Веднъш трябвaше дa преплувaме ефин километър без дa спирaмв.
Искрено и от сърце мрaзех този чaс. A и тогaвa бях четвърти клaс и тъкмо се бяхме преместили в гермaния. Еднa годинa сaмa без никaкви приятели и всички ми се подигрaвaхa, a във плувaне aко неуспея нещо още повече ми се подигрaвaхa. И тaкa стaнaх 5 клaс вече знaм немски много добре( дaже в нaчaлото някои децa не вярвaхa че съм в гермaния от еднa годинa си мислехa че съм немкиня) зaпочнaх всичко от нaчaло нови приятелствa и тaкa... Но вече толковa голям шок имaм от плувaне и спорт че във понеденик когaто пътувaме към бaсейнa някой път съм толковa притесненa че пчвaм дa зaеквaм. Ето ти моя съвет мaкaр и дa не е много добър.
Пиши постоянно извинителни белешки че те боли тук или тaм.
И зa дa не стaвa кaто лъжa преди дa си легнеш мисли постоянно зa товa че утре трябвa зaделжително дa те боли стомaхa и ли нещо тaковa зa дa може нa другия ден нaистинa дa те боли дa не симслят вaшите или учителя че ги будaлкaш.
Сaмо гледaй дa не прекaлиш много кaто мен зaщото aз вече испитвaм винaги болки в цялото тяло и мисля че товa се дължи нa психическa основa.

23.   Четейки историята ти се сещам, как преди време имах мечта- да стана волейболистка и да се занимавам професионално с това.. но страха от това, че съм некадърна в тази игра (е добре играех хвалили са ме, но според мен, не беше чак толкова добре) ми изигра лоша шега.. И в момента години след, като не съм и докосвала топката.. съжалявам..

24.   Бий топката от долу със замах.. момче съм но до пети клас нямах тази сила за да я прекарам като я ударя отгоре и правех така.. малко тренировка и си готова.. за бягането.. при малки разстоянияя не знам но при големи 300/600(не знам колко ви е дългото) дишай само през носа и издишваш през устата... нормативите при момичетата не са трудни просто се постарай..

25.   Спокойно аз съм на 16 и не ме бива много в спорта. И аз съм висока и слаба но има едно нещо което се нарича страх от провал. Поупражнявай се с приятелките ти в парка и така ще си по-уверена когато играеш волейбол в училище. :)
LDT^^

26.   Аз съм същата. Всички други спортове приемам, но волейол НЕ. Пък и нашата госпожа е една, знае, че не мога и пак ми пише слабите оценки. Вече ми липсват ученическите години в които само си подхвърляхме топката.

27.   Здравейте.Аз съм на11 години 5 клас и не ми се започва учебната година само заради фвс когато играем народна топка не мога да мятам топката и винаги си намирам управдания . Дори вече започнаха да ми пишат двойки незнам вече какво да правя . Моля ви помогнете ми . Дайте ми накакви техники за мятане

30.   Просто кажи че си в мензис или че те боли нещо или си иьвади мед. бележка но не ти казвам да лъжеш естествено.