Споделена история от Тинейджърски

Ниско самочувствие ?
На 14 години съм . От скоро започнах да се събирам с нова група хора . И така когато ми говорят немога да погледна хората в очите ( особено момичетата , когато те ми кажат нещо се вцепенявам ) . И така с новата група срещнах нея . Още от както я видях я обичам . Немога да я погледна в очите ! Немога да погледна никой в очите когато ми говорят ! Немога да се отпусна . Моля ви помогнете !

Коментари

1.   Това е защото много му мислиш.Прекалено много време отделяш да се самоопределяш и оценяваш като грозен, недостоен и прочее лоши качества.
В съвременното общество е изключително важно да си падаш малко непукист.

*Syndrome

2.   Никой от тези хора не е с нещо по-заслужл от теб. Вие сте на 14!!!! Равни сте. Представи си колко много неща ще ви се случат още в живота, за които ще ви трябват сили. Не се тевожете за това дали се вписвате, а се тревожете за това дали хората, които ви обкръжават са добри за вас и отговарят на вашите вътрешни и емоционални потребности от общуване. Говоря в множествено число, защото знам, че всички тийнейджъри са малко или много несигурни. Сигурен ли си, че това са хората, които харесваш, и ако ги харесваш, защо толкова мислиш за себе си, а не за тях. Може би се опитваш да бъдеш някой друг, а не себе си.... Проблемът със сигурност не е само в самочувствието. Така е - с хората е трудно :)). Затова трябва да ги различаваш, не по външен види и популярност, а по ум, доброта, и по това на теб дали са ти интересни. Животът е приключение,а всеки страх е едно предизвикателство. Ще се справиш :-) !!!

3.   Не знам как очакваш ние да ти помогнем, просто се отпусни! И още нещо, това че не гледаш хората в очите прави доста лошо впечатление (според мен). В крайна сметка всичко зависи от теб :)

5.   Е ти как така си влязал в групата на тези хора, като не успееш дори да ги погледнеш. Общ приятел ли имате с компанията?

6.   какво ти ниско самочувствие на 14 си! ако още от сега имаш такъв проблем това не е много добре! не бъди стеснителен гледай хората право в очите говори свободно и хич да не ти пука! знам ,че от друга гледна точка е лесно да се каже но трябва да го преодолееш! успех!