Споделена история от Тинейджърски

Поредната тийнейджърка,но все пак
Ето я и моята история :) Запознахме се преди 2 години.Той обаче живееше временно (само за учебната година) в моя град.Ходихме почти година и той си замина с уговорката,че ще се върне след 3 месеца.Е след 1 месец ще стане 1 година от както го чакам.Говорим по телефона и последно ми каза,че на 15ти Септември ще си дойде.Да,обаче сега е 14ти и телефона му е изключен.Говорила съм с брат му е той ми каза,че ме лъже,защото го е страх,че ако ми каже че ще си дойде чак след 3 години ще го оставя (никога не бих го направила,чакала съм го една ,защо да не го чакам още 2 ) НО той продължава да ме лъже,от една страна го разбирам,но от друга ...Трудно ми е и съм объркана.Въпроса ми към вас е:Ако сте на мое място ще продължители като мене да го чакате,въпреки че знаете,че ви лъже кога ще се прибере или незнам дайд еми съвет,МОЛЯ :(

Коментари

1.   Това е един вид благородна лъжа. На него явно му е по-гадно, че няма да се виждате. Не е като да те излъже за някое момиче и пр. Иначе според мен трябва да продължите да си поддържате връзката, но не знам до кога ще издържите и двамата. Въпреки това, което написа- три години не са като една :)
А отделно, толкова далече ли живеете, че не можете да се виждате през останалото време? Хвани един влак и отиди при него...или той при теб :)

Мег*

2.   За какво си губиш годините, момиче!? За какво!? За една пет месечна връзка!? Толкова много такива истории има тук. Аз лично не бих чакала и година!! Живей за момента. А това, че не иска да те загуби е отделен въпрост. Би трябвало да ти каже как седят нещата, а ти на своя съвест да преценяваш. Кой е той, че да ти отнема това право. Гледай си живота. Като гледам си към 16-17, не знам. Но това са наистина безценни години, които тепърва ще настъпват в моя живот.

3.   Според мен не трябва да си губиш времето като го чакаш, а и тва че те лъже макар и благородно не трабва да му прай чест... Закакво ще го чакаш година две а може и да са повече.. като когато си дойде може да не е същия да се е променил коренно от това което е бил.. С бившия ми така се получи той замина за известно време и като се върна коренна промяна.. и закво го чаках а изпусках много по-добри момчета от него с мисълта че той е единствен и незаменим.. хахх като се сетя преди какво съм мислила за него и сега какво мисля когато вече се върна коренна разлика просто.. така че според мене започни наново без него ако продължава да ти казва че ще се върне скоро а това скоро може да е след доста голям период от време не трябва да продължаваш да го чакаш...!! - тва е моето мнение..

Венни ~ c(:

4.   Ха, ха, ха - я се поогледай наоколо. То толкова сложно - обещания, изключени телефони, лъжи. Да те ти е съпруг, който отива на далечно плаване или на военна мисия? Явно си съвсем млада - какво е това 2-3 годишно чакане. Направо ми прилича на турски сериал. Само с говорене по телефона връзка не се поддържа толкова време. И каква е гаранцията, че след тези 3 години няма да сте се променили и да останеш разочарована, че си си изгубила времето. № 3 споделя подобен вариант на развръзка. Но ти ще решиш - може да си много влюбена и пр.