Споделена история от Тинейджърски

Помогнете, моля Ви !!
Здравейте!!

Всичко започна през януари месец тази година! Аз съм момиче на 12 години, имам си приятели, но не и истински. Дълго си мислих, че имам добри приятели, но съм се лъгала. Всичо стана съвсем случайно! Писах коментар на една песен и на следващия ден видях, че имам съобщение. Не познавах момичето, което ми го беше пратило, но се запознахме. Оказа се, че учим в едно и също училище и че тя е с една година по-голяма от мен. След като дълго време си писахме, решихме да се видим. Срещнахме се веднъж, после още веднъж и така започнахме да се виждаме всеки ден. Станахме най-добри приятелки, споделяхме си всичко и до ден днешен е така. Сигурно се питате какъв ми е проблема ? Проблема ми е, че когато казах на майка ми, че съм се запознала с това момиче и й го показах на снимка, тя ми забрани да се виждаме. Аз й казах, че това няма да стане и се скарахме. Реших наистина да спра да се виждам с приятелката ми, но не беше толкова лесно колкото си мислех. Тя беше там където бях и аз. С тази моя приятелка имаме невероятни спомени и невероятни моменти заедно! Много я обичам! И така да се върна към историята. Беше мрачен ден, ден изпълнен с тъга. Първия ден без най-добрата ми приятелка. През деня няколко пъти се засичахме в училище, спирахме, поглеждахме се и се отминавахме все едно не се познаваме. Дойде края на дена, края на учебния ден. Би последния звъец и часовете ми свършиха, но не и тези на приятелката ми. Последният ми час беше при класната й и винаги на този ден тя идваше и заедно с учителката отиват към класната им стая. Но тази вечер беше по-различна от другите. Тъкмо излизах от стаята ни и на края на коридора видях приятелката ми. Този път и двете не се сдържахме и се прегърнахме силно. В този момент разбрах, че когато изгубиш някого разбираш, че той ти е много ценен, и че не можеш без него. С Габи (приятелката ми) се виждахме тайно, говорехме тайно по телефона, винаги бях напрегната майка ми да не разбере. Сега започваме училище, не сме се виждали от 3 месеца и вече с нетърпение очакваме утрешния ден когато отново ще се видим тайно, ще се прегърнем и ще се преструваме, че не се познаваме. На 16 сигурно едвам ще се разделим една от друга, ще се гушкаме, ще си разказваме какво сме правили през ваканцията. И така, въпросът ми е: Как мога да убедя майка ми, че Габи не ми пълни главата с глупости? Казвала съм й го милион пъти, но тя не ми вярва. Моля Ви помогнете ми!

Коментари

1.   А я разкажи майка ти откъде познава това момиче, че веднага щом й е видяла снимката ти е забранила да общуваш с нея. Странно е! Явно майка ти има предишни впечатления от това момиче. И все пак моята майка не се меси в отношенията ми с приятелите ми, освен ако не я помоля. Това според мен, освен ако няма основателна причина, не би трябвало да прави и майка ти. Просто я питай защо!! И ни кажи ..

2.   Мило момиче, имам деца почти на твоята възраст - малко по-големи. Първо от опит ще кажа, че майките се притесняваме да не би приятелките на дъщерите ни не им влияят зле. Но това поне при мен винаги е имало някакви основания. Което не значи, че съм налагала грубо мнението си. До сега дъщеря ми /на 13 г./ се убеди постепенно в това, което казвах и за две от т.нар. си "приятелки" и сама приключи приятелството си с тях. Но да се върна на твоя случай - защо според теб майка ти реагира така? Това е важно, защото не може без причина тя да ти забранява да се виждате, още повече, че сте и от едно училище. Което предполага, че живеете наблизо и в един и същ квартал. Защо не направиш най-простото нещо - запознай я с приятелката си. Преди това не се карай с майка си, а я попитай защо момичето не й харесва. Би трябвало да има обяснение, а повярвай чрез ултимативни изказвания от твоя страна това няма да стане. Така, че опитай разумен откровен разговор, защото разбере ли, че я лъжеш и тайно се виждате ще стане още по-лошо. Довението между вас ще изчезне. Опитай и пиши!

3.   Много Ви благодаря! Утре ще ги запозная! А иначе майка ми не я харесва, защото си мисли, че ми пълни главата с глупости, което не е върно! Когато ги запозная ще пиша какво е станало! И още веднъж Ви благодаря!
* От автора

4.   Не успях да ги запозная, но друг път ще пробвам !

5.   Бъди себе си и мисли правилното за теб ,никой не може да ти се бърка в живота ти. Мисли трезво .

6.   Въобще не вярвам, че историята е истинска. Абсурд е да е писана от дете на 12 години.

7.   Историята е напълно истинска! И аз съм на 12 години и сега ще бъда 6 клас! А защо мислиш, че не е истинска, и че не е написана от дете (аз) на 12 години ?
*от автора

8.   От № 2 до № 6 - има достатъчно умни и интелигентни деца, които са и с въображение и пишат грамотно. Това момиче според мен е от тях.

9.   Това е стил на писане на възрастен човек, айде моля ви се! Поне да беше написала, че е на 17. По-правдоподобно щеше да е. Имам син на 12 и съм наясно какви са възможностите на децата на тази възраст.

10.   Много благодаря на №8 ! №9 Вие може да имате син на моята възраст и това че знаете възможностите на децата на тази възраст е добре, но аз не лъжа, наситина съм момиче на 12 години, а това дали ми вярвате или не си е лично Ваш избор! Аз съм много благодарна на учителите, които са ме научили да говоря правилно и да се изказвам правилно. И още веднъж искам да отбележа, че не лъжа за възрастта си и няма смисъл да го правя, защото нито аз, нито някой друг има полза от това! Това е сайт направен, за да може ние хората да споделяме проблемите си, а не да лъжем! За това аз нямам подобно намерение! Който иска да вярва, който не иска - да не вярва!
*от автора

11.   Да, съгасна съм с номер 8. А и защо му е на това момиче да лъже за възрастта си!? Ако момичето беше по - голямо няма смисъл да лъже за годините си като никой не го познава.