Споделена история от Тинейджърски

ВЪПРОС...
Здравейте мили хора. Пише ви едно момиче на което му предстой важно решение. Тази година ще съм 12 клас, готвя се за матурите. Трябва да взема решение коя да бъде втората ми матура. Колебая се между биология и география. През годините по география ми вървеше повече, а по-биология минавах винаги със по-слаби оценки. Но проблема е там, че когато правя матурите от предишните години в интернет по биология изкарвам повече точки отколкото по география. Просто материала в матурите се разминава в някои степени с изученото през годините.
Въпроса ми е вие какво бихте избрали за матурата и защо.
Ако има такива които вече са минали по-този път тези години, или ви предстой и на вас тази година кажете избора си. Също и по-големите читатели с повече житеиски опит кажете мнението си. Може да напичете просто една дума предмета който бихте избрали. Моля ви не отминавайте исторята и въпроса ми. Всеки отговор е от значение.

Коментари

1.   Аз съм за биология! На твоята възраст съм и бях в подобна ситуация. По биология е една от най-лесните матури, имам наблюдения, че се изкарват и най-високи оценки. Просто трябва да седнеш и да назубриш доста неща, а в географията се иска повече мислене, има и въпроси за развиване. Зависи и с какво мислиш да кандидатстваш. Добре е матурата да ти влезе в полза за кандидат-студентските изпити-едно, че може да ти е като подготовка, и друго, че в някои университети приемат с резултата от матурата. Помисли добре, защото това е важен избор! Успех :)

Мег*

2.   Аз лично няма да държа матура по нито един от тези два предмета,но съветът ми е да вземеш биология.Аз не съм много добра по този предмет,но съм правила матури от минали години и винаги изкарвам почти максимален брой точки.Мога дори да кажа,че това е една от най-лесните матури.А за географията - не се подвеждай.Много хора я предпочитат за втора матура,защото си мислят,че не е толкова трудна и могат да я изкарат най-вече от обща култура.Много се лъжат.Има доста гадни въпроси.Ако аз трябваше да избирам,въобще нямаше да се замисля и щях да взема биологията.Но решението си е твое.
Иначе аз ще избера за втора матура математика.

5.   Избери биологията, щом като не ти трябва оценката от матурата за кандидатстване /аз поне така разбрах от написаното/. Много е лесна, дори да не си учила на 100% процента през годините ще я вземеш. На мен също ми предстои матура тази година, но слава Богу отдавна направих избора си и нямам притеснения в това отношение. Успех ти пожелавам на теб ! :)

6.   Честно миналия випоск в нашето училище избраха географията и всички без 2ма се провалиха.нещо което до сега не се е случвало.Всички учители от у-ще съветват да изберeм Биологията :]

7.   АЗ лично ти препоръчвам география , защото си почнала да учиш този предмет от 5 клас или 4 и си придобила повече знания но ако искаш биология ти си решаваш късмет и пиши после какво си избрала !