Споделена история от Тинейджърски

Едно самотно момиче..
Здравейте на всички :) предварително се извинявам,че ви занимавам с моите проблеми,но просто няма кого друг..и това е проблема,нямам приятели,ама никакви.Няма човек на когото да се обадя и дори да му кажа-Здравей!..преди не бях такава,преди 2-3 години имах много приятели,но всеки един ми обърна гръб,дори и "най-добрата ми приятелка",с която се познавахме цели 11 години..не мога да разбера в мен ли е проблема?! Обикалям улиците сама като..с всеки изминал ден ставам все по-затворена,искам пак да бъда онова момиче,което се смееше и най важното имаше с кого да се смее!Всякаш аз сама отблъсквам хората,искам да съм щастлива,искам да има приятели,толкова ли много искам?

Коментари

1.   Виж, мила, не се отчайвай! Почти всеки е попадал в подобна ситуация - да остане сам, да чувства, че няма на къде да върви...Сега важно е да се огледаш за някой, който те разбира, някой, който ще ти помогне да излезеш от "дупката". Няма начин да няма момичета край теб. Съсредоточи се някъде и се опитай да се сприятелиш, не се отделяй от "колектива". Търси удобен момент да разговаряш, да излизаш с хора. Започни с класа си?! Нямаш ли някой по-близък в класа? Предложи на някой да излезете, малко по малко ще се получат нещата :) От опит ти го казвам!

Мег*

2.   Това е като омагьосан кръг. Колкото повече си в това състояние, толкова по - затворена ще ставаш. Не бива така. Това състояние не е хич здравословно, казвам го като патил. Съвета ми е да вземеш телефона и да прегледаш старите си контакти или да започнеш да създаваш нови. Все има някой около теб. Не губи нито миг повече, а се хващай в ръце. Живота не чака и те натиска, затова се огледай добре около себе си и взимай каквото можеш от когото можеш :) Дерзай

3.   Мисля, че 1 е права, обаче и аз съм в същото полужение преди време имах много приятели дори вечер не оставах сам и изведнъж всичко се промени.. останах сам може би сега има един 2ма човека с който да излизам или да се обадя
И аз се чудя в мен ли е проблема..

4.   Контактувай с колкото се може повече хора.. Един живот живееш.. Живей както можеш.. както ти се иска.. Направи всичко възможно,за да се чувстваш добре.. Щом са те изоставили значи не са те заслужавали.. Теб не те интересува! Ти.. продължаваш напред!!

Smile

6.   Всички досега те съветват много правилно. Хората сме социални животни - имаме нужда от социални контакти. Просто намери достатъчно решимост в себе си и "излез навън". Има толкова много хора, които да опознаеш. С все някакъв процент от тях ще си допаднете:)

7.   Всичи, които са в подобно положение както и момичето което е написало историята да зават пълномощно на скайп Сладкиат9 (на латиница и с - а)! И аз съм в някакво подобно положение само дето разликата е че има на кой да се обадя,но гледат на мен с някакво пренабрежени ли какво ли е незнам.

8.   Здрасти,
Аз ти предлагам своето приятелство. На 17 съм от Бургас. Намери ме в skype:darkness_master1 и ще ти дам допълнителна информация за себе си.Аз също нямам приятели :(