Споделена история от Тинейджърски

Нощно "изпразване" и подмокряне
Здравейте! Първо да започна оттам, че съм момче на 13 години, вече почти 14. От 2 години насам имам доста странен проблем, за който вече твърдо се притеснявам. Още когато бях на 11, нощно време изведнъж се събуждах и просто ей така се подмокрях. Имаше известни периоди от време /2-3 месеца/, в които ми нямаше нищо, но после отново се проявяваше и така до днес. Относно "нощното изпразване": преди една година, отново събуждайки се, само че сутринта нещо ми лепкаше в гащите... и досещате се. За съжаление тези проблеми продължават и до днес и нямам абсолютно никакво обяснение защо до сега не съм им обърнал сериозно внимание или не съм говорил с родителите си, да отидем на лекар за по-сигурно. Не съм имал сексуални контакти, гледам си "книгите" и мога да се похваля с това. Друг въпрос е, че имах доста странен пубертет или поне така мога да го определя, защото съм доста силно окосмен във всички области на тялото, но постепенно свикнах с това.

Та направо на въпроса: може ли да дадете някакъв съвет или мнение, какво точно се случва с мен и защо все още тези проблеми продължават. На какво могат да се дължат?

Коментари

1.   За нощното „изпразване“ - нарича се „нощна полюция“ и е признак, че възмъжаваш. Тялото просто се освобождава от заседялата сперма, защото тя е огнище за бактерии и гъбички. Случва се на всички полово зрели мъже, които не мастурбират и нямат полови контакти. Тук единственото решение специално за твоята възраст е мастурбацията.
В някои култури първата полюция при момчето се празнува, така както първата менструация при момичето - прави се парти, подаръци и изобщо се приветства момчето в съзряването му като мъж. Това е съвсем нормален процес при всички здрави момчета на твоята възраст и е важно да го разбереш, приемеш и дори да си горд с навлизането ти в света на мъжете. Можеш да споделиш, но моля - не с майка ти (не си бебе вече), а с баща ти или друг роднина от мъжки пол, с приятел или доверено лице от твоя си пол. Сега е важно да се идентифицираш с пола си, рано ти е до момичета, но трябва да опознаеш и приемеш тялото си.

Нощното напикаване, което се е появило при теб точно с половото ти съзряване за мен е на нервна почва. Може би се чувстваш виновен заради нощните полюции и пробуждащата ти се сексуалност. Може да има и други причини, но така от нищото се получават често такива проблеми на твоята възраст. Хубавото е, че се израстват с времето. Преди хората са мислили, че е свързано с бъбреците и тем подобни, но това не е така при масата хора, а самият факт, че се получава в един период с почването на съзряването ти е показателен - може би вътрешно и подсъзнателно се срамуваш от мъжката си същност, от това, което става с теб... затова е важно да се приемеш.
Не взимай много насериозно попикаването - има специални стелки за матрак, купи си и спи спокойно -ще израстеш проблема

2.   От Автора: Мерси за бързия отговор, информацията наистина ще ми помогне.

3.   Който написа тази глупава тема, не прецени ли, че пубера е на 14 години и със сигурност ще прави правописни грешки?

4.   Честито и добре дошъл в светa нa мъжете!

6.   Номер 1 изчерпа темата!

10.   Номер 3, не мисля, че темата е глупава. Всеки на моята възраст би се притеснил, за мен подмокрянето е нещо нормално до 9 годишна възраст примерно. Да си на 14 и сутрин да се събуждаш в това състояние.. Опитай да си обясниш какво ми се върти в главата. :)

11.   Малко директно, но все пак - мастурбирай преди да легнеш да спиш. Лесно, бързо и приятно. Ако продължаваш да имаш тоя проблем - тогава лекар.

12.   Темата е измислена. Чичката на 35-40 години доста често се навърта тук и пуска разни теми, защото няма къде да избива всичко, което му се случва, а и както се вижда - и приятелка няма. Лесно се разпознава, винаги пише без абсолютно никакви правописни грешки (в повечето случаи пише, че е на 13-14, а те съвсем не могат да пишат).
М16

13.   Пубер, който е на 14 години и заляга над книгите, не е задължително да прави правописни грешки-не съдете по себе си. Иначе, въпреки, че съм жена смятам, че имаш нужда да самозадовляваш повече и да не задържаш напрежението в себе си приеми, че си вече мъж. Говори с баща ти, той също е минал по този път-няма нищо срамно-един голям мъж ще ти даде най-добрите съвети как да се справиш с тези проблеми. На тази възраст имаш засилено полово влечение, тялото трябва да се справя с много хормони и усещания-всеки е минал по този път. Не се срамувай от себе си. Сугирна съм, че като пораснеш още малко, ще се справиш.

14.   Хайде, хайде, номер 13-когато някой напише, че е на 45, вие мислите, че е на 14-15, а когато някой наистина напише, че е на 14-15, вие му лепвате 35-40-какво ви става, бе??? Винаги ли трябва да разсъждавате наопаки, само и само, защото не можете да приемете истината такава, каквато са ви я написали?

15.   Номер 12 майка ти не може да пише тва че ти си неграмотен

18.   от 30 години не съм имал полюция нощем, сега съм на 60 - това проблем ли е и нормално ли е на тази възраст сега да се случи, разбира се, че и от 2 месеца се въздържам