Споделена история от Тинейджърски

Искам да бъде различен моя живот, но ...
Здравейте , реших да Ви пиша / споделя .
Семейството ми е винаги заето ... винаги са на работа , не ми отделят и капка време да съм с тях и каквото и да им казвам няма да се променят . Аз съм сама нямам приятели , никога не случих да намеря някого самотата ме убива .
Покрай родителите ми и аз имам много работа , помагам им
но пак аз излизам лошата ...
Баба ми е много зла отнася се с мен ужасно не ме оставя да дишам , да отида на фризьор и все се кара на мен и татко , че ми бил давал много пари може и да кара с по - малко ...
Аз живея в малък град , което много ми пречи ... Уж майка ми ме обича , но я интересува хорското мнение само казва ми "отиди да изметеш двора ще си помислят , че си мързелива" , дори един път много се натъжих защото много ми беше дотегнало толкова силно плаках защото Не съм щастлива . Не излизам много дори само като ходя на училище . Та ката майка ми ме видя цялата бях посиняла от плача за първи път ме попита какво е станала защо така плача , не исках да й казвам нищо защото и преди съм и споделяла , но не и е пукало ... казах и , че ми е омръзнало да съм сама постоянно колко много ми тежи това , нейните думи , какво ще кажат хората , че искам да съм като другите да пътувам (много обичам да пътувам) да бъда с тях и да се забавляваме или просто да се разхождаме , а тя каза думите "намери си мъж , който да те разкарва където искаш" тогава тя ме уби с думите си и сега не ми излизат от главата . Всеки ден плача ненавиждам самотата и светът , в който живея ...

Благодаря на хората , който прочетоха моята , която се надявам поне веднъж да ме разберат ... Благодаря за коментарите Ви предварително !

Ани 17 г .

Коментари

1.   Според мен имаш много лоши родители и не искъм да те настройвам против тях но как може една майка да каже така на дъщеря си , а щом ти дава много пари бащати доколкото разбрах от историята някак си иска да компенсира това , което неправи като ти ги дава или някак си така иска да те купи но незнам това си е моето мнение , аз лично ако бях на твое място щех да взема пари и за два три дни да отида на хотел ако не и повече и да си изключа телефона да видя дали някак ще се опитат да ме потарсят така ще разбереш дали не ти обръщат внимание , защото са мнохо заети или защото не те обичат , макар че мисля

2.   Знам много добре как се чувстваш аз също съм в твоето положение,но разликата е че майка ми е единствения човек,на който мога да разчитам. Според мен трябва да поговориш сериозно с родителите си и баба си. Кажи им как се чувстваш и им кажи,че имаш нужда от повече внимание и подкрепа. Знай,че не си единствената различна и има на кой да разчиташ.
В.С.

3.   Всеки има такива моменти.В момента и аз се чувствам по-зле от всякога.Знам,че ще ми мине,но е нужно време.А болката е толкова силна....Стискай зъби и бъди силна.Ето ти едно стихотворение на Дамян Дамянов:

КОГАТО СИ НА ДЪНОТО
Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез
Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи
Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни
Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш

Желая ти много усмивки :)
К28

4.   Ани,
Като завършиш гимназия отиди някъде на квартира, дори само да работиш мисля че ще се чувстваш по свободна и по щастлива.
Но внимаваи защото и свободата е "нож с две остриета"

5.   И за като 4 те съветвам да учиш здраво, за да отидеш в университет в някой хубав град на стипендия/общежития.

Стига да си упорита ще можеш да учиш и работиш и да се издържаш. Ще си сред млади и интересни хора, ще се занимаваш с много различни неща.

Успех и не се отчайвай

6.   Автор :
№1 баща ми не ми дава много пари 1 . 50 за училище , а всичко друго те купуват храна , тетрадки само най - необходимото . Знам как ще постъпят с мен ако избягам защото веднъж бях отишла без да им казвам при съседката и останах до късно накараха ми се хубаво и ме прибраха у дома . Аз много уча защото искам да избягам , но също така знам и на какви хора мога да попадна .
№2 Радвам се . че имаш добра майка на , която можеш да споделяш ... баба ми си е такава много пъти съм и казвала , че не искам да се държи така с мен , но ... уви .
Нямам хора , на който да разчитам ... жалко
№3 Благодаря за стихотворението харесва ми , но знаеш че като ти заседне дълбоко болката сълзите се стичат и не можеш да ги спреш ...
Знам колко е трудно да се живее №4 трудно е в големия град пък и в тая криза аз никога няма да им позволя да ме омъжат на сила никога само да имах на кого да разчитам в тоя свят хората са станали много лоши и аз не се вписвам в тях защото съм по - различна ...
№ 5 и да избягам те ще ме намерят не знаеш какви са ще уча и ще се опитам да бъда силна не знам с какво ще се занимавам и какъв ще е животът ми за напред страхувам се какво ще стане утре ... ако имах на кого поне да разчитам ...

7.   Казваш че си различна но ако останеш в изолация няма как хората да те оценят. Знам какво е да живееш с родителите си, и аз съм имал периоди в които не са ме пускали да излизам но нещата се променят с времето.
Когато завърших училище и започнах колежа също останах сам, макар че при мен не беше толкова тежко защото бях с приятели.
Вярно е че може да попаднеш на кофти хора, но по добре сама да сгрешиш от колкото някои друг да взема решенията вместо теб. Със сигурност ще има и "стъпки на криво" но нали знаеш че така се калява желязото....